Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: RZEŹŃ !!

  1. #1

    RZEŹŃ !!

    ... długi weekend, woda, las, góry a w domu .... RZEŹŃ!!
    Wystarczyły 3 dni, by się wspięły na 3 piętro, zrobiły małą dziurkę pod oknem i zawładnęły moją hodowlą.

    Straty:
    - dorosła samica modliszki sphodromantis sp z Egiptu - na dniach miał być kokon
    - dwa świeżo wyklute kokony modliszki ceratomantis saussurii
    - hodowla karmówki panchlory nivea
    - hodowla karmówki świerszcza

    a winnymi są ... MRÓWKI!!

    ... w doskonały sposób opanowały mój dom. Na szczęście nie pojechałem na tydzień, bo pewnie pajączki i agamki też zostały by zjedzone

    opłakujący straty Qba

  2. #2

    Re: RZEŹŃ !!

    no.to wielko strata........żal zwierzątek......

  3. #3

    Re: RZEŹŃ !!

    o kurde - sluchaj nie zazdroszcze ! Zal zwierzakow POwodzenie w ... szkodników :P


  4. #4

    Re: RZEŹŃ !!

    No chyba tych świezo wyklutych kokonów ceratomantisów szkoda


  5. #5

    Re: RZEŹŃ !!

    kurde na twoim miejscu bym chyba odszukal ich mrowisko i im zrobil jesien sredniowieczna tam :]

  6. #6

    Re: RZEŹŃ !!

    zajomemu garo tez wpadly mrowki do domu i zabily kilka skorpionow bardzo zadkich i drogich.


  7. #7

    Re: RZEŹŃ !!

    ... ufffff wybiłem prawie wszystkie i oczywiście zalałem szczelinę pod oknem. Dziwna sprawa, ale jednostki które nie moga znaleść drogi do mrowiska zachowują sie bardzo chaotycznie. Wystarczy więc większość wybić i odciąć je od mrowiska.
    Niestety cały killlllling był wykonany mechanicznie, bo chemia mogła by moim prawowitym mieszkańcom zaszkodzić

    Qba

  8. #8

    Re: RZEŹŃ !!

    Zacznij hodować mrówki. są o wiele ciekawszym obiektem obserwacji od tego co wymieniłeś ze swojej hodowli. Poza tym to co hodujesz to na karmówkę dla nich się nadaje ;p

  9. #9

    Re: RZEŹŃ !!

    beek154 - mily post, nie powiem :|
    wspolczuje straty, juz wogole modliszki, miales ja od malego?
    hodowla mrówek swoją drogą, ale ja tez sie wsciekam jak mi zabiją zwierzaki (a zdazalo sie). wtedy zapominam jakie to ciekawe zwierzątka :]


  10. #10

    Re: RZEŹŃ !!

    ... tak, od małego, ale najbardziej mi było szkoda tych 2 kokonów - z tego co zliczyłem szczątki, to padło koło 30 ceratomantisków, a one są ... takie fajne - kilka mrówek łapało maluchy i cieło je na kawałki, a reszta nosiła te szczątki do mrowiska

    a swoja drogą, to kilkanaście mrówek, potrafiło w piękny sposób załatwić dorosłą modlichę, która miała ponad 10cm długości - to prawie jak za starych czasów w stadzie porwać się na mamuta

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •