Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: RZEŹŃ !!

  1. #11

    Re: RZEŹŃ !!

    Witam
    Przyroda nie rządzi się prawami cywilizacji... to jedynie słabość dużej liczby ułomnych fizycznie czy intelektualnie jednostek w połączeniu z ich mnogością, wymusiła na Homo sapiens wykształcenie czegoś co jedni nazywają sumieniem, inni strachem, przed karą, jeszcze inni "brakiem jaj".
    Mrówki tych pojęć nie znają - są najdoskonalszymi "zabójcami" w swoim świecie i ani pająk ani modliszka nie mogą się równać z tymi wspaniałymi owadami pod względem zdolności do przeżycia w bezlitosnym świecie dzikiej przyrody.
    Dlatego po latach zajmowania się terrarystyką konwencjonalną, po pierwszych doświadczeniach z tymi niezrównanymi owadami, całkowicie im się poświęciłem - KAŻDE zwierzę ma w sobie "czar wolności", jednak w TYM przypadku nie można mówić o pojedyńczym osobniku - mrówki to społeczeństwa !
    Mam właśnie w tym momencie na monitorze olbrzymiego żołnierza Gmachówki - ON MNIE POZNAJE, wie że jestem, nie wie CZYM jestem... ale poznaje mój zapach, widzi moje gesty gdy piszę - on jest tu jeden, jednak jutro o moch gestach i zapachu, będzie wiedziało 400 pozostałych członkiń tego miasta, które mam na biurku. Nie zaatakują mnie ani nie będą niepokoiły, są syte (zeżarły mi ponownie snikersa - wchodzi im to już w nawyk :/ ), bezpieczne i dbają o własne interesy. Nie są ludźmi, nie zabijają dla przyjemności, nie czują zazdrości, nie prowadzą gierek ambicjonalnych - żyją i zabijają by żyć nadal...
    Żal mi Twoich zwierzaków... żal mi jednak i mrówek, które zginęły gdy powodowany jak najbardziej naturalną w takim momencie u człowieka wściekłością wytłukłeś ich całe mnóstwo, żal mi i Ciebie, jeżeli myślisz, że to w jakiś specjalny sposób zaszkodziło ich populacji - zwierzaki, które posłużyły im za karmę, zostaną spożytkowane do wychowu 30 X większej liczby robotnic, niż zabiłeś - powiem tak - nie ma co z nimi walczyć, zawsze przegra konkretna kolonia jeżeli się uprzesz, jednak dobre zabezpieczenie terrariów, czy nawet pokoju przed ich ekspansją - da nie tylko Twoim zwierzakom ale i Tobie a także mrówkom o wiele więcej świętego spokoju, niż zniszczenie jednego gniazda, na którego miejsce powstanie 20 innych po rójce...


  2. #12

    Re: RZEŹŃ !!

    echh fajnie napisane
    Nie wiem czy czytałałeś takie opowiadanie w fantastyce (starej fantastyce - oj było to kilkanaście latek temu) o społeczeństwie podobnym do mrówek. Nie pamietam tytułu, ale to był jeden wyraz - ich nazwa. Jak nie czytałęś, to może warto poszukać. jak sobie przypomnę tytuł, to podeślę Kurde ... Piaseczniki, Pustelniki .... coś podobnego - kto wie??

    A co do mrówek, to nic nie mam - wiem, że to nic osobistego. Najpierw odciąłem im dojście do mieszkanka, a dopiero potem uśmierciłem te które zostały, zresztą cały czas tłukę pozostaość - 3, 4 sztuki dziennie.

    Fakt, ze to super organizacja i nam daleko do nich. Ale na szczęście nie posiadają ludzkiej cechy - chęci posiadania,bo ... biada nam

    Może kiedyś w przyszłości też się postaram o taką małą kolonię, ale o ile pudełko plastykowe może być domkiem dla ptasznika, to dla takiej organizacji musi być to w 100% przemyślany dom i w 100% bezpieczny.

    pozdr
    Qba

  3. #13

    Re: RZEŹŃ !!

    Witam
    no cóż... opowiadanko to "Piaseczniki" - czytałem je daaaaaaawno, na długo, przed tym, zanim zmieniłem lekturę fantastyki na fenixa (a to może jakieś 12lat temu nastąpiło ).
    Co do kwestii kolonii i "domku" dla niej - zajżyj na www.formicarium.pl - może Cię coś zainspiruje ( najwięcej informacji, jest jak narazie jeszcze na starej wersji strony, dostępnej z linka)


  4. #14

    Re: RZEŹŃ !!

    echhh ja to czytałem jak byłem w podstawówce, a więc było to .... echh to były czasy Własne mrówki miałem w ogrodzie, pająki w piwnicy, zwinki kilkaset metrów w lesie, nawet zaskroniec się niekiedy pojawiał
    Teraz siedzę w plombie i się przejmuję małymi mrówkami

    Ale widać pamięć jeszcze mam dobrą - muszę wyszukać w sieci to opowiadanko

    A mrówki ... jak coś, to będę klikał - może syn da sie namówić

    Qba

  5. #15

    Re: RZEŹŃ !!

    a swoja droga nie ma takiego slowa jakie napisales w tytule.. rzeź albo rzeźnia.. sorry za drobiazgowosc


  6. #16

    Re: RZEŹŃ !!

    wiem, wiem, ale ja papiery dys-coś tam posiadam


    a ms jakoś nie tłumaczy drukowanych

  7. #17

    Re: RZEŹŃ !!

    jak to nie !!
    jest rzeź i jest rzeźnia tzn.to są słowa potoczne ,ale sie ich używa tylko rzeźnia w znaczeniu budynku gdzie robi się szynke itp.
    za to nie mna słowa rzeźń ;]


  8. #18

    Re: RZEŹŃ !!

    Nie bawcie się w prf. Miodka, uznajmy że to była "MASAKRA" i po problemie ;P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •