PDA

Zobacz pełną wersję : >>>Projekt Terra<<<



MinuS
29-12-2012, 12:13
Cześć
Mam zamiar zrobić nowe terra dla zbożówki i zrobiłem projekt taka prowizorka, proszę o krytyczną ocenę szczególnie w sprawie wentylacji bo nie jestem pewny czy nie będzie przeciągów, ta kratka z porzadu ma być zamontowana pod drzwiczkami poziomo a nie pionowo tak jak jest na rysunku, ale nie chciało mi ise w to bawić:). Wymiary może nie są duże ale zbożówka jest jeszcze młoda a to terrarium ma być potem dla szyszki a zbożówka dostanie nowe większe. Płyty OSB będą grubości 12 mm na dnie i bokach a na przykryciu 8 mm.Czekam na krytykę :)

FarmeR
29-12-2012, 12:39
hm.. no wiesz wentylacja bedzie ok.... do projektu niema co sie przyczepiac przYciepiac dipiero mozna do skonczonego terra.... no coz zycze powodzenia w budowie i licze na to ze uumiescisz fotki skonczonego terra

MinuS
29-12-2012, 12:41
na bank umieszczę :)

stenar
29-12-2012, 14:37
Powierzchnia kratki wyciągowej winna być większa od nawiewnej, przy małej różnicy wysokości korzystniej byłoby gdyby była w pokrywie (wyciągowa) z zachowaniem przeciwległości. W każdym układzie przestrzeń przed kratkami winna być wolna, od ścian otaczających terrarium conajmniej 4-5 cm, nad pokrywą zalecam min 10-15 cm w zależności od głębokości schowania terrarium w meblu lub innych przegrodach. Siatki o możliwie dużych oczkach - jak najmniejsze dławienie przepływu powietrza.
Przemyśl czy nie możesz zrobić większego - przejrzyj przedtem zalecane wymiary.
Cześć pracy.

Lau
30-12-2012, 02:54
Minus ja chcę zobaczy jak będzie gotowe :P

cepelia
30-12-2012, 08:57
wiecie co tak mi sie czytalo te posty o projektach i terrariach cenach i oszczednosciach wiec dzis w niedziele postanowilem zrobic tak dla sportu terrarium jak najmniejszym kosztem . efekt jest na zdjeciu (jeszcze nie skonczone) calosc kosztowala nie wiecej niz 35 zl (razem z oprawka i zarowka) . terrarium jest zrobione ze sklejki gr 4 mm i jednej starej szyby ktora zostala w piwnicy po starym segmecie troche korka za 5 zl i piachu za 2 zl i juz. a jeszcze siatka za 10 gr (mam na wszystko paragony !! gdyby ktos nie wierzyl). pozdrawiam

cepelia
30-12-2012, 09:00
a tak wyglada na normalnym terrarium zrobionym u szklarza za 69 zl

MinuS
30-12-2012, 09:46
w sumie to nie jest złe to terra tylko tak niskobudżetowa budowa nie jest zbyt dobrze wyposazona moje po całkowitym wykończeniu wyniesie jakieś 100zł może trochę więcej

irasos
30-12-2012, 11:41
gratuluje całkiem fajne i tanie

cepelia
30-12-2012, 13:28
wiem ze nie ,jest bo je zrobilem dzisiaj od rana to tylko taki eksperyment ,na temat kosztow budowy (ale dolozylem jeszcze pare kamoli i poidelko i juz bardzo fajnie wyglada - bedzie na swierszcze albo na male lamparty)

romcio
31-12-2012, 15:56
Witam,

Wiesz, jezeli terra ma byc dla pająka lub niewielkich jaszczurek to moze i da sie w ten sposób oszczędzić. Gorzej jak robisz terra takie dla dwóch dorosłych zbożówek lub jeszcze wiekszych gadów. Sama "skrzynia" to jeszcze mały wydatek, najdroższe wychodzi wyposażenie.

Pozdrawiam i sukcesów w budowie terra
Piotrek vel romcio

cepelia
01-01-2013, 00:33
pzeciez wam mowie ze to byl eksperymen zrobiony w jeden dzien !! chcialem tylko zweryfikowac poglady tych sknerusow z forum !! i wiem ze wyposarzenie jest drozsze bo sam kabel grzewczy kosztuje ponad 30 zl ,ale jak czytam posty ,ze jakas laska trzyma boa w terrarium i pisze ,ze plesn na nim sie pojawila to mnie szlak trafia ,albo posty po ile to, jak najtaniej zrobic, niewiecie ile to kosztuje albo projekt terra gdzie wentylacja robi przeciag to chcialem pokazac ,ze da sie zrobic za 30 zl terrarium i na zdjeciu widac gdzie i jak ma byc ustawiona wentylacja . moze nie jest to szczyt mozliwosci ale lepsze to niz plesn na wezu albo podobne rzeczy pozdrowienia

jadzia
01-01-2013, 02:21
nigdy w życiu nie umieżę że za korek dałeś 5 zł a całość wyniosła cię 35 zł no chyba że te terrarium ma wymiary 10cm. na 10cm.

cepelia
01-01-2013, 05:51
daj mail zeskanuje ci paragony :)
terrarium ma 50*30*30

42d3e78f26a4b20d412==