PDA

Zobacz pełną wersję : Straszne warunki w sklepie - co z tym zrobić?



Gniewny
06-02-2012, 10:13
Czy można gdziekolwiek zgłosić złe warunki w jakich żyją zwierzęta w sklepach zoologicznych? Jeśli tak to do kogo?

Konkretnie chodzi tutaj o sklep zoologiczny w Koszalinie - ROKUS, ul. Kazimierz Wielkiego1. Jest tam trzymany legwan. Widzę go już od jakichś 2 misięcy, żyje w potwornych warunkach, w brudnym terrarium, z małą żaróweczką. Jest w strasznym stanie - właściwie to jego stan wyklucza to, że ktoś go w ogóle kupi i zmieni się jego los. Od czasu kiedy go obserwuje, nie urósł ani trochę, siedzi za szybą przestraszony. Na ogonie widoczne są zgrubienia (jakby kurzajki). Dokładnie nie potrafię tego określić ale widok jest przerażający. U personelu brak jakichkolwiek kometencji, zero wiadomości o gadach. Jedyne pożywienie jakie dostaje to sałata i jabłko. Brak jakiejkolwiek opieki weterynaryjnej a podejżewam, że obecny jego stan tego wymaga.

Co z takimi ludzmi można zrobić, czy nie istniej jakaś organizacja, która mogłaby to ukrucić? Już mi brakuje słów na takie zachowania ludzi.

Fatum
06-02-2012, 10:49
Wydrukuj z tej strony opis lega i zanieś do tego sklepu, przy okazji spróbuj wytłumaczyć tym ludzim w jakich warunkach powinni trzymać lega.W opisie jest podane np. jaka powinna być wielkość terra, ale np. tę info możesz pominąć przy informowaniu ich bo napewno tego warunku nie spełnią, zapewne kilku innych także. Powiedz im, żeby przynajmniej zapewnili legwankowi podstawowe warunki bytowania, niech sobie opis przeczytają itd. Jeśli taka metoda zawiedzie, to możesz zagrozić, że naślesz na nich kontrole, a jeśli to już niepomoże to naprawde ją naślij.

Marblo
06-02-2012, 11:32
YO!
Tylko jedno pytanko... Jaka kontrole ???
Taki temat byl juz niejednokrotnie poruszany i nikt dokladnie nie sprecyzowal kogo mozna by do takiego sklepu poslac aby zrobil porzadek :((( Niestety z tego co mozna wyczytac na tym forum to w zdecydowanej wiekszosci sklepow zoo zwierzaki a szczegolnie gady nie maja zapewnionych minimalnych warunkow jakie powinny miec. I w Gliwicach tez nie jest lepiej w dodatku obsluga sklepu wie wszystko najlepiej..... Wiec jesli ktos wie kogo mozna na taki sklep napuscic to bardzo prosze niech napisze. Chetnie sprobuje i dam znac o efektach.

Nizar
06-02-2012, 13:33
Ja kiedys musialem pracownikow sklepu zoologicznego przekonywac ze legwan zielony to zwierze roslinozerne. Na poczatku zala sciolka ruszala sie od macznikow a w misce z woda plywaly utopione swierszcze. Nie chcieli mi uwierzyc "ja studiuje biologie i wiem lepiej". Pokazalem im ksiazke Legwan zielony potomek smokow ale niestety sa tam wymienione noworodki mysie, swierszcze, jajko itp. W koncu udalo mi sie ich przekonac. Teraz dostaje slate, jablko i brokuly :(

Marblo
06-02-2012, 14:46
Z deszczu pod rynne :[

Marblo i Diablo pozdrawiaja ]:-<

Nika
07-02-2012, 03:29
Można spróbować zainteresować problemem "Towarzystwo Opieki nad zwierzętami", które ma oddziały lokalne, wszystko na stronie: www.toz.pl lub gazetę lokalną.

Powodzenia,
Nika

Nika
07-02-2012, 03:33
Sorki ale jeszcze fragment ze ww strony:

INSPEKTORAT TOZ

Do jego obowiązków należy między innymi:
przeprowadzanie interwencji zgłaszanych do Oddziałów i Kół TOZ, zapobieganie powstawaniu zjawiska bezdomności zwierząt oraz zapobieganie wszelkim zagrożeniom z tym związanym,
kontrola miejsc, gdzie stacjonują zwierzęta: ubojnie, targowiska, cyrki, sklepy zoologiczne itp.
---------------------
współdziałanie z Policją, Strażą Miejską i Inspekcją Weterynaryjną w rozwiązywaniu spraw związanych z bytowaniem zwierząt.
W związku z tym jeżeli zauważycie Państwo jakikolwiek akt zaniedbania lub znęcania się nad zwierzętami, należy ten fakt zgłosić do jednego z naszych inspektorów na danym terenie.

42d3e78f26a4b20d412==