PDA

Zobacz pełną wersję : Kwiaty domowe



stempel
06-02-2012, 12:30
Witam
Mam w domu duzo kwiatow czy ktos wie z jakimi kwiatam mam uwazac a z jakimy moze miec stycznosc moj Wacus
Pozdrawiam

Washita
06-02-2012, 12:42
Czy wacus to napewno legwan:)))))))))))))))))
Siema Stempel:)

Anolis1987
06-02-2012, 15:08
Rośliny nietrujące: papirusy, maranta, sukulenty( z wyjątkiem wilczomleczy), zamiokulesem, ketmią, paprociami, pistią, bromeliami, kaktusami bożonarodzeniowymi, dzwonkami, koleusem, pieprzówką, fiołkiem afrykańskim, szparagiem, mimoza, draceny, hoją, jaśminem, kalanchoe, pelargonia, motylek, tarczyca, róża miniaturka, gloxynia, starzec (cyneraria), aspidistria, ceropegia, kalatea, cissus, kordylina, sagowiec, bromelie, fittonia, niedoślepian, iresyna, lea, pandan, gwiazdnica, bambus, Polyscias, radermachera, sansewieria, reo, sitowie, sedum, szeflera, soleirolia, lipka afrykańska, trzykrotka, tolminea, tetrastigma, pasiatka, jukka, palmy, storczyki,

Rośliny których nie powinieneś trzymac z legwem: wilczomlecze, skrzydłokwiat, amarylis, wszystkie kwiaty cebulowe, bluszcz, rośliny z rodziny obrazkowatych (Araceae)czyli skrzydłokwiat, anturium, alokazja, kalia, kaladium, filodendron, scindapsus (epipremnum), diffenbachia, aglaonema, adenium, oleander, datura, allamanda, begonia, brunflesja, pantofelnik, chryzantema, papryka, psianka, kliwia, dipladenia, niecierpek, jartofa, medinila, passiflora, zielistka, kroton, fatsja, fatsjobluszcz, figowiec (fikus), pachypodium,

cześć

stempel
06-02-2012, 16:43
Wielkie dzieki Anolis.
Pozdrawiam!!

Nika
07-02-2012, 03:18
Hej
Kilka uwag do postu Anolisa:
Cissus - jest bluszczem i to toksycznym więc odpada
Paprocie - wiele osób odradza więc byłabym ostrozna
Scindapsus (epipremnum - co to?) - odmiana złata jest pochłaniana przez mojego lego od 1,5 roku szczególnie zimą i jest zdrowy jak byk
Kroton - czytałam w opisie legów, który był kiedyś na tej stronie, że może być, mój leg zjadł dwa pokaźne okazy i żyje.

Pozdrawiam,
Nika

stempel
07-02-2012, 08:57
dzieki nika

42d3e78f26a4b20d412==