PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne zachowanie



misiekk
09-02-2012, 11:57
moj lestat zacza sie dziwnie zachowywac mam go juz ponad 4 miesiace ...zaraz po kupieniu pojawialy sie podstawowe objawy stresu zwiazanego z nowymm otoczeniem byl strasznie wystraszony biore tez pod uwage to ze jest jescze dosc maly/ 40 cm/... stres w pewnym stopniu minal / nie uciekal i nie biegal jak "oszalaly" po calym terrarium / ale od jakiegos momentu /4 5 dni/ znowu sie zachowuje jakby byl u mnie od wczoraj malo je siedzi calymi dniami w ciemnym rogo spedza na dole cale dnie a jak tylko wkladam reke do terra dziczeje jak na poczatku czasami nawet jak tylko sie zblize do terra do "warjoje" pod wieczor jest troche inaczej tz. nie panikuje juz tak na moj widok ale i tak jak go wyjme a potem przy wkladaniu go spowrotem zostawie na wyrzszej galezi to on po jakims czasie i tak zchodzi na dol ... jak siedzi na dole czesto am zamkniete oczy ..niewiem co sie dzieje napewo to nie witaminy czy wappno bo to podaje swietlowak tez jest temp. ok wilgotnosc 3 razy dziennie spryskuje .co moze byc przyczyna takiego zachowania .
a moze mu tak odpowiada moze on juz taki jest a ja sie niepotrzebnie martwie...zaprzesytalem kompieli w wannie bo on tego sie panicznie boi wiec pomyslalem ze moze kazde wyciagniecie kojazy z kompiela i dlatego caly czas sie leka.. sory ze tak duzo napisallem .przeczytl wogole to ktos do konca;)

noradarling
09-02-2012, 14:02
Jak masz lega 40 cm to nie masz lega tylko 1/3 lega.

Poczekaj aż urośnie...

One się nie boją kompieli tylko ponieważ są terytorialne nie znoszą wtrącania się do ich "państwa". Jak go wsadzisz do wanny to zawsze jest jakaś zmiana otoczenia. Na to nie zwracaj uwagi. Wanna jest ok!

Niepokojące jest to że opisujesz zachowanie swojego legwana jako "apatyczne" tzn. wynika to z twojego opisu. Wyjmuj lega cześciej z terrarium /jeżeli to zachowanie to nie choroba/ -tak się składa że legwan z powodu swojej wrodzonej agresywności itp. potrzebuje trochę "urozmaicenia" w swoim terraryjnym życiu. Nie możesz go ciągle trzymać w małym terrarium. Wypuszczaj go na spacery po swoim pokoju ale kontroluj przez caly czas to co leg robi i gdzie się znajduje.

Zrób eksperyment i otwórz pokrywę terra. Tak się niestety składa że to ty musisz "latać" za legiem a nie on za tobą -jeżeli zależy ci na jego dobrym samopoczuciu...

Oczywiście piszę to bo zakładam że twój leg jest zdrowy i nie potrzebuje pomocy weter.

Jestem prawie pewien że jeżeli twoj leg jest zdrowy ,to po wypuszczeniu go "na pokoje" odmieni mu się temperament.

ps.

ja czasami nie mogę ze swoim wytrzymać -HELP MY:-)

noradarling
09-02-2012, 14:12
Ach jeszcze jedno.
Zapomniałem napisać że legwany b.mocno reagują na zmiany aury pogodowej oraz pór roku. Moze to coś w tym temacie....

Mój leg ostatnio nie jest apatyczny ale na odwrót -rozwala mi pokój.
Wywala kartki papieru z szafy, zrzuca poduszkę elektryczną , przewraca lampę UV- i to wszystko w przeciągu tygodnia-dawniej tego nie było...

misiekk
09-02-2012, 14:20
wypuszczalem go nei raz ale on tylko usiadzie i siedzi wtedy wystraszony raz jak wyszedlem z pokoju to dosc szybko znalazl sie po moim powrocie na parapecieneiwiem jak mu sie to udlo ... on nic nie robi jak jestem w poblozu tylko siedzi i albo zamyka oczy albo ma je przymrozone jak sie zbize otwiera ..watpie zeby byl chory bo bynajmniej jak go biore do reki nie jest oslabiony wrecz przeciwnie jak natekeigo malca ma bardzo duzo sily...sproboje z tym zdjecuem siatki i zostawie otwarte terra zobaczynmy co sie bedzie dzialo

misiekk
09-02-2012, 14:27
o jezu zeby tak moj to bym sioe tylko cieszszyl jak ja chce zobaczyc jak onsei swobodnie porusza musze z ukrycia obserwowac bo tak toani drgnie
no chyba ze ucieka:)

CD/Tombik
09-02-2012, 14:33
moze zwieksz w terrarium temp. o jakies 1-2 stopnie ?

misiekk
09-02-2012, 14:44
jak powiesz jak zwiekszyc tem o 1 2 stopnie to ok bo aj neiw8iem bio chyab nei ma zarowek np 60 tylko 60 75 a to chyba troche wiecej ja zwiekszy

Papec7
09-02-2012, 15:03
mam podobnie z moim zielonym tez jezeli na niego patrze to ogranicza swoje dzialania chociaz coraz zadziej ma czasami dnie w ktore siedzi schowany w lisciach itp ale to mu mija zauwazylem ze gdy temp wzrosla to zajadal bardzo duzo pozniej na pare dni powrocilo ochodzenie a on jadl mnie moim zdaniem reakcja twojego lega jest na tle pogody poczekaj jeszcze troche moze sie to zmieni, daj mu mozliwie jak najwicej dostepu do slonca odslaniaj firany itp

misiekk
09-02-2012, 15:11
no juz sklonca coraz wiecej ale dopiero popolodniu do ciera do neigo ale to sie zmieni

Rysiek
10-02-2012, 03:50
Misiekk, 4 miesiące to krótki okres czasu i nawet trudno określić jaki on będzie po 2-3 latach. To są indywidualne charakterki :-))). Idzie wiosna i ta zmiana zachowania może tym być spowodowana. Piszesz, że on boi się kąpieli w wannie więc mu tego oszczędź. To mu do szczęścia niepotrzebne. Kąpiele pomagają w wylince, czy w problemach z załatwianiem się, ale jeśli jest wszystko z tym oki to po co stresować gada. Pozdrówko! Rysiek

misiekk
10-02-2012, 07:28
tak wlasnie zrobilem odstawilem kompiele...dzisiaj jeszcze cos zauwazylem w jego odchodach neiwiem czy to cos zlego czy normalka ...przeczytalem o pasorzytach wewnetrznych na tej stroneii tam gdzies koles napisla ze sa takei pasorzyty ktore wydalaja sie razem z kalem wygladaja jak takie niteczki cienkie ...w jego odchodach / ktore sa bardzo male i tylko raz dziennie/ pojawilu sie jakies biale niteczki a moze to tylko woda zmienila ksztalt tej bialej substancji ..kured zrozumieliscie cos z tego bo ja juz sam sie pogobilem..

42d3e78f26a4b20d412==