PDA

Zobacz pełną wersję : kłopoty z jedzeniem



Alek_Perun
13-02-2012, 10:06
Mam pytanie: Ile powinien jeść dziennie ok 60centymetrowy Legwn? Ostatnio mało je czym może być to spowodowane? Mam go od 4 miesięcy i był całkiem dziki jak go kupiłem teraz właśnie ostatnio coraz bardziej się do mnie oswaja, albo może to jakaś choroba?? Wydaje mi się że na początku był bardziej żywotny. Proszę o pomoc. Chętnie poznam posiadaczy legwanów z Rzeszowa!!! ALEK

Jacku
13-02-2012, 12:01
Witaj, prawdopodobnie nikt nie zna jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie, ponieważ, każdy legwan ma swoje upodobania. Są niejadki i są żarłoki. Nie powinieneś martwić się chwilową utratą apetytu, być może takie zachowanie jest zwiastunem zbliżajacej się wylinki lub po prostu nie ma ochoty na jedzenie bez konkretnej przyczyny. (jakie utrzymujesz parametry w terrarium:temperatura, wilgotność). Jeżeli codziennie będzie dostawał świeżą karmę na pewno będzie ją zjadał, choć może to robić wtedy jak nie będzi czuł się obserwowany, bo może wbrew pozorom nie zakończył się jeszcze okres adaptacji (4 miesiące to czasem za mało by zwierzę się zaaklimatyzowało). Na długość okresu aklimatyzacji składa się naprawdę wiele czynników. Wg mnie pytanie nie powinno brzmieć ILE, ale CO powinien jeść.To oczywiście moje zdanie, ale poczekaj na opinię innych osób. Warto poczekać :-) Pozdrawiam.
P.S. Jestem z okolic Dębicy.

Alek_Perun
14-02-2012, 00:50
Dzięki za odpowiedź! Parametry jakie utrzymuje są takie: temp:25,28,36w różnych miejscach, a wilgotność ok:60%. Mam nadziej, że są dobre. Pozdrawiam Alek

Jacku
14-02-2012, 01:19
Temperatura jest ok, wilgotność masz minimalną, jaka powanna być utrzymana w terrarium. Spróbuj podnieść ją do 65-70%. (mieści się ona w normie 60-90% przy temperaturze jaką utrzymujesz). Co do reszty to życzę Ci cierpliwości :-) Pozdrowienia dla Rzeszowa.

42d3e78f26a4b20d412==