PDA

Zobacz pełną wersję : No i stało się ...



Seb
15-02-2012, 02:52
Wczoraj wieczorem zaprosiłem dla Robala na kolację kandydatke na Panią Robalową i.... została tez na śniadanie jako że Robal jej nie zjadła hehe.
Z pierwszych obserwacji nie wiadomo kto był bardzie zaskoczony (ja stawiał bym na Robala) bo jego new laska jest samiczką-rozwódką więc chłop nie jest jej obcy.
Więcej relacji wkrótce.

Pozdrawiam
Seb

Mad
15-02-2012, 02:58
Seb - kapitalne terrarium!

Mam do ciebie prośbę. Czy mógłbyś zamieścić na forum zdjęcie całości. Za kilka miesięcy zmieniam stan cywilny ;) przeprowadzam się do własnego M3 i szukam rozwiązań do zrobienia ładnego, funkcjonalnego terra. Byłbym wdzięczny.

Pewnie ktoś byłby jeszcze zainteresowany. Jeśli nie to możesz przysłać na maila: mad77@wp.pl

misiekk
15-02-2012, 10:15
ja rowniez schecia bym obejzal

misiekk
15-02-2012, 10:16
fajne fajne tylko nie za malo tam zieleni

Seb
15-02-2012, 11:02
Oto fotka całości terrarium. fakt planuję więcej zieleni ale raczej nie żywej bo Robal nie daje niczemu spokoju ;-)

U parki jak narazie zgoda Ona leży na starym miejscu Robala i się grzeje a On na środku tera pogląda na nią i o kilkanaście minut potrząsa w jej kierunku głową. Jedyny feler w tym że Ona jest jak gdyby zupełnie zdziczała nie pozwala się dotykać a na wszelkie próby reaguje paniką i próbuje atakować.

Czy może ktoś z szanownych forumowiczów miał okazje stanąć przed taką sytuacją że pojawił się u niego nowy Legwan i został połączony z starym bywalcem. Wszelkie opinie i komentarze były by mile widziane !!

Pozdrawiam
Seb

Mad
15-02-2012, 13:31
Kurcze, Seb może pomyslisz, że marudzę, ale chciałbym zobczyć całość, tzn. rozwiązanie konstrukyjne z zewnątrz i ile miejsca zajmuje to terrarium w pokoju. No chyba, że nie masz takiej fotki. Z góry dzięki :)

Pozdrawiam

misiekk
15-02-2012, 13:38
jakie sa wymiary tego terra i co to jest te duze biale to co stoi tam caly czas czy tylko na jakis czas to wstawiasz/ domyslam sie ze to cos od wilgoci/

Seb
15-02-2012, 23:42
Odpowiem ogólnie na temat konstrukcji tera.
Opiera się na 3 masywniejszych belkach z czego dwie przylegają do ścian a jedna jest wolno stojaca. Wymiary tera to około 2m/1m/2m z czego jak widać tera nie jest od podłogi stąd 2 a nie 2,5 m. Dla uproszczenia sobie życia i zmniejszenia kosztów zastosowałem normalne okna domowe (które sąsiadka wystawiła po wymianie na nowe) Na załączonych fotkach jeszcze nie było dwóch okien od strony czołowej i kilku dodatków jak półka i dodatkowe konary. Jako dno zastosowana jest dość masywna część starej szafy w której wycięte jest miejsce na wpuszczenie zbiornika wodnego i część dla lepszego wyglądu pokryta zabetonowaną mozaika z kamieni pisakowca. Wzdłuż środka dna wstawiona jest dodatkowa belka która wzmacnia na tyle tera że można spokojnie w nim stanąć. Z wentylacją tez nie ma specjalnego problemu bo tera nie jest szczelnie zamykane (praktycznie cały czas jest delikatnie uchylone wejście a na górze deski nie stykają się z sufitem tylko jest pozostawiona wolna przestrzeń. Ściany są oceplone zwykłymi płytami kartonowo gipsowymi pod którymi jest jeszcze warstwa styropianu na to wszystko jest po prostu przyklejona fototapeta która o dziwo tylko w jednym miejscy zaczęła delikatnie odchodzić z powodu wilgoci. Co do oświetlenia hm jest ich kilka świętlówka jak widać na fotce długość 106,5cm 40W Repti_Glo 5,0 , lampka nocna na półce gdzie śpi Robal, u góry czego nie widać na fotkach podwieszona na belce wspartej pomiedzy narożnikami tera jest lampa emitująca podczerwień i fajnie nagrzewająca 150W dodatkowo na pocznej ścianie halogen o mocy 150W. To co jest na dole tera (to to białe) to nawilżacz powietrza który na razie stoi tam na stałe i sam sobie nawilża bo ma higrometr ale opcjonalnie zostanie wbudowany w dno i wystawać bedzie tylko dysza z której wydobywa się para. Dolna część terrarium (pod dnem) zagospodarowana jest jako pojemink na pościel i oddzielona jest część na pomieszczenie gospodarcze dla tera czyli wiaderko na wodę do którego sposzczana jest ona z baseniku. Jej ale sie tego napisałem hehe wiecie co może jak was interesuje coś szczególnego to napiszcie pytania ja postaram się wtedy pstryknąć fotki miejsc które Was szczególnie interesują i wstawię w innym poście.
Ile zajmuje to tera w pokoju hmm prosto można sobie narysować na kartce papieru . Pokój ma 5m na 4m a tera 2m na 1m :-) nie jest tak źle fajnie się wkomponowało w pokój i jest a w zasadzie będzie elegancką ozdobą jak je wykończę w 100% (zawsze jest coś do zrobienia Nika coś na ten temat wie bo widziała je live)

Oki w takim razie do next
pozdrawiam @ll

Seb

misiekk
16-02-2012, 02:52
dzieki za dokladny opis
ale ma takei jeszcze jedno pytanko 150W na gorze grzewcza halogen 150W swietlowka 40W no i lampka nocna i nei zagoracu mu tam przeciesz halogeny dosc duzo cuiepla daja a jesczez 150 i zarowa 150
a tak swoja droga starsi nie maja peretensji ze majatek na prad zuzywasz;) ...ja to neiwiem u mnei na poczatku marodzili ze te male ostro cignie powiedzilaem im ze duze bedzie 3 razy tyle to nic juz nei powiedzieli tylko zlapali sie za glowe :)...ale mam zamiar pokrywac koszty rachynku za lega:)

misiekk
16-02-2012, 02:55
a ta deseczka to on nei slizga sie na niej moze /to takie moje ptrzemyslenia/ znales jakas kore z ciekawa faktura 'wypalic ja' od robactwa i jadnei jakops przymocowac do tej deseczki ....
wiesz moim osobistym zdaniem te terra jest taki etroche za sztuczne malo w nim naturalnosci takei ladniutkie rowniutki ..a mneijsz z tym, kto co lubi:)
pozdro
ale ogolnie spoko

Rysiek
16-02-2012, 05:36
Misiekk, nie wybrzydzaj - piękne terrarium i warunki w nim panujace wymarzone dla legwana. Oby wszystkie tak miały. Do tego jeszcze panienka :-))). Seb, napisz za jakiś czas co u parki słychać. Pozdrówko! Rysiek
Ps. Jak tam batat ( potato ). Nigdzie nie udało mi się kupić :-(((

Seb
16-02-2012, 06:05
Odpowiadam po kolei :-)
Za prąd płacę sam bo nie mieszkam juz od kilku lat z rodzicami :-) oj dali by mi oni takie tera wybudować hehe . Za ciepło nie jest mogło by być nawet cieplej ale za zimno tez nie mają. Co jak co ale Halogen daje ,mniej ciepła niż lampa podczerwona.
na desce absolutnie się nie ślizga zresztą on tam się wyleguje a nie biega po tym.
Misiek a może Ty wstaw fotkę swojego tera ? Ja robiłem według swoich pomysłów ale ogólnie chodziło o to żeby było duże co powoduje że trudniej zawalić niepotrzebnymi gałęziami taka powierzchnię.

Hej Rysiek:-) Dzięki za miłe słowo.
Batat po 3 odrośnięciach od zera już padł. Sam teraz nie umiem tego dostać :-(

pozdrawiam
Seb

misiekk
16-02-2012, 07:36
spoko nei denerwoj sie tylko wyrazielm swoja opinie
ja nei ma co umieszczac bo moje terra jest jak narazie "male " i nei mam mozliwosci zrobic w nim cos ciekawego
jak zrobei duze pokaze:)
sory jak cie urazilem
rysiek a mozesz jeszcze ty o ile nei sprawi ci problemu pokazac swoje terra i powiedzec w skrocie jak je robiles?/

Robert Rutkowski
16-02-2012, 08:27
Masz naprawde piekne terra. Sam je zbudowales? Jesli mozesz to podaj wymiary. Czy szyby masz uszczelnione? Na obrazku widac że się otwierają. Podaj więcej szczegółów konstrukcyjnych. Pozdrawiam Ciebie i Robala.
Ja hoduje 1.5 roczna Żabe - i wlasnie buduje terra i zabezpieczam balkon na lato. Terra bedzie zdecydowanie mniejsze niz Twoje.
Pozdrawiam.

pppppp
16-02-2012, 08:38
Witam
mam pytanko skąd masz dorosłą samiczkę, sam mam dorosłego samca i szukam partnerki dla niego?

Rysiek
17-02-2012, 02:47
Fotki mojego terrarium już były. Nie będę ich powtarzał. Pozdrawiam! Rysiek

Seb
17-02-2012, 06:51
Misiekk spoko nie denerwuje się :-) mamprawo bronić swoje terrarium wkońcu to dzieło moich rąk a nie kupiony w sklepie np. samochód.
No proszę włąśnie odpowiedziałem na inne pytanie tak sam robiłem terrarium z pomoca ojca (którego stąd chciałbym pozdrowić :-) i na pewno w miarę możliwości mogę służyć pomocą innym ludziom z rejonu śląska (nawet fizyczną w budowie domków dla swoich smoków i nie tylko. Tym bardziej mi będzie łatwo bo to już drugie tera w tworzeniu którego uczestniczyłem (poprzednie wykonał co prawda szklarz ale na podstawie mojego rysunku). Widzę też wiele drobnych błędów które popełniłem i których bym na pewno uniknął przy nastepnym o ile będzie taka koniczność (nie sądzę).
Jej znowu ktoś pyta o wymiary. napisałem je dwa posty wyżej 2m/1m/2m ludzie czytajcie a nie tylko zdjęcia oglądacie ;-)
Terrarium nie jest nigdzie uszczelniane jeśli chodzi o szyby jedynie jego dno jest uszczelnione od spodu aby uniknąć przeciekania wody na krawędziach basenu oraz w innych miejscach zraszanych (teraz zraszanie zastąpiłem nawilżaczem i wystarcza to w 100%). Szyby nawet nie są zamykane na jakiekolwiek zamki itp. (na zdjęciach nie widać szyb z części przedniej tera) są to zwykłe okna zawieszone na zawiasach które po prostu przymykam i tyle. po weekendzie załączę fotke jak to dokładnie wygląda ale to najprostsza z możliwych konstrukcji.

Co do samiczki i jej związku z Robalem. Skąd mam ? Kupiłem przez inne forum (bez reklamy) ale coś mi się zdaje że nie zabardzo zgrała się z moim potworem i ich wspólne losy jednak nie będą miały racji bytu. Jednak taka różnica wielkości jaka miedzy nimi występuje raczej dyskryminuje ją co Robal coraz częściej wykorzystuje strasząc ją swoją posturą. Praktycznie samiczka nie może mu się na oczy pokazywać jak to robi to jest skutecznie straszona nadymaniem , kiwaniem bojową posturą i groźnym syczeniem. Na szczęście zawsze udaje się jej uniknąć bezpośredniej konfrontacji i szybko zwiewa (Robal juz raz delikatnie otworzył paszczę ale dobry refleks samiczki rozwiazał zajście).
No cóż mówi się trudno najprawdopodobniej będzie możliwość odsprzedania jej komuś innemu ale o tym innym razem bo decyzja ta zależy jeszcze od aktualnej właścicielki samicy.

jej co ja taki rozpisany hehe.

Pozdrawiam
Seb

Mad
17-02-2012, 12:00
Szkoda Seb, że nie mieszkasz na Mazowszu ;( Chętnie bym skorzystał z twojej pomocy.

Seb
19-02-2012, 14:08
Jeśłi jest ktoś zainteresowany samiczką niech się jak najszybciej zgłasza. Ja niestety jutro tj. poniedziałek odwożę ja do właścicielki bo mojemu Robalowi odbiło :-( Chyba sobie nie przypadli do gustu a może go czymś zdenerwowała tak czy inaczej Robal za karę śpi poza terrarium bo inaczej nie mam jak postąpić w terrarium mógłby skaleczyć ja a po co ryzykować. Samiczka jest włąsnością Agnieszki (to @ do niej agnes.lee@wp.pl ) więc proszę zainteresowanych o kontakt z nią cena jest atrakcyjna zapewniam.
Zrobię im potem jeszcze fotke pożegnalną :-(

pozdrawiam
Seb

Rafter
29-03-2012, 08:15
CZY MÓGŁ BYŚ NAPISAĆ GDIE MOŻNA NABYĆ TAKI NAWILŻASZ

42d3e78f26a4b20d412==