PDA

Zobacz pełną wersję : obcinanie pazurków......



FIfatrAFa
16-02-2012, 06:26
yo!
Sorry ze pytma o to,bo wiem ze w archiwum zapewne na ten temat jest wiele.
Chodzi mi o to,czy mozna legom obcinac pazurki?Moj leg ma ok 50cm dlugosci.Czy moge obcinac,czy nie moge?
Prosze bez spamu,bez wymadrzajacych sie odpowiedzi itp.

pozdrawiam

Jarek Zajączkowski
16-02-2012, 12:26
Krótko i na temat - nie powinno się przycinać pazurów - utrudnia to wspinaczkę po konarach i powoduje powstanie niebezpieczeństwa upadku.

Nika
16-02-2012, 23:20
Jeżeli jednak zapewnisz legowi bezpieczne wspinaczki, np. owinięcie konarów, kwietnika i in. sznurkiem (kokosowym), to dla zdrowia rąk, pleców, głowy można obcinać same końcóweczki np. nożyczkami dla kota. Jednak Twój leg jest jeszcze mały i pazurki nie takie groźne, może poczekaj jeszcze parę miesięcy. Ważne też aby zwierzę było w miarę oswojone i spokojne, żeby go nie stresować i nie zrobić mu krzywdy.

FIfatrAFa
17-02-2012, 01:08
Dziekuje Wam za odpowiedzi.Tyle mi wystarczy i narazie powstrzymam sie od tego zabiegu

pozdrawiam

Rysiek
17-02-2012, 03:54
Gdy legwan i tym samym jego pazurki będą dość duże możesz przycinać same końcówki ( te szpileczki ) o ile ma warunki do bezpiecznej wspinaczki. Ja tak robię od dawna i potem jeszcze wygładzam obcięte końcówki pilniczkiem żony :-))) ( za co mi się już nieraz oberwało ) . Taki zabieg zależy od temperamentu legwana i na siłę nie polecam. Gucio na to zezwala z godnym podziwu spokojem :-). Pozdrówko! Rysiek

FIfatrAFa
18-02-2012, 04:32
dzieki.
Narazie jednak sie powstrzymam od pozbawiania lega tego co mu sluzy.Obecnie siedze w rekawiczkach.Także leg ma swoje pazurki a mi rekawiczki tez nie przeszkadzaja ;)

pozdrawiam

Rysiek
18-02-2012, 05:28
Dobre rozwiązanie, popieram :-))). Ja musiałem zająć się pazurkami Gucia, bo dzieci brały go na ręce i żona też. Jeśli nie musisz nie rób tego wcale. Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==