PDA

Zobacz pełną wersję : Ile wapna dla młodego lega?



KORSAKOW
16-02-2012, 08:16
ilw wapna w syropie (tego o smaku bannanowym, najpopularniejszego) powinienem podawać dziennie 43 cm legwanowi

Fatman
16-02-2012, 08:30
nie podawac w syropie. kup calcium panthotenicum i zmielone dodawaj do jedzienia. najlepiej zawiniete w lisciu.

KORSAKOW
16-02-2012, 09:51
kurcze stary o nie chce jeść żadnych liści (mam go od niedawna) w zasadzie wogóle mało co chce jeść, a to wapno w syropie da mu się podać bo chętnie je zlizuje. Dawałbym wapno w formie stałej ale jestem zmuszony używać tewgo syropku.

Fatman
16-02-2012, 11:43
a to przepraszam. probuj salatek z owocow, koperku, kielkow, no i mlecza bo juz gdzieniegdzie rosnie. moze cos polubi.

Jacku
18-02-2012, 02:17
Witaj Korsakow, zapewnij legwanowi stały, niczym nie ograniczony, dostęp do utartej (zmielonej) osassepi. Kupisz w sklepie zoologicznym. Jest ona chętnie zjadana przez legwany i co najważniejsze, gdy legwany odczuwają braki mineralno-wapniowe.

meg11
18-02-2012, 02:36
Jacku, mam do ciebie pytanie: co to jest "osassepi" ?
Jakie ma w sobie składniki i co zapewnia legwanowi?
Z góry dzięki za odp.
Pozdrówki!

Rysiek
18-02-2012, 05:44
Pozwolę sobie napisać dwa zdania. Jacku na pewno je uzupełni. Mątwa ( sepia ). Szkielet mątwy ( muszla ) - os sepiae . Podaje się ptakom jako źródło wapnia ( jest to biała lekka bryłka ). Dla legwanów stanowi także źródło wapnia, ale trzeba podawać pokruszoną. Wapno można też podawać te, które jest dostępne w aptece np. calcium pantothenicum lub calcium vitrum. Pozdrówko! Rysiek

Jacku
20-02-2012, 13:09
Witam! Lepiej późno niż wcale, właściwie sepia to ciemno brązowy barwnik wydzielany przez mątwy. Osassepia jest to rzeczywiście , jak pisze Rysiek, szkielet mątwy (wygląd też opisał Rysiek), jest doskonałym źródłem wapnia dla legwanów. Podajemy ją w formie utartej lub zmielonej, a legi powinny mieć ja zawsze w terrarium. Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==