PDA

Zobacz pełną wersję : Jaja legwana - co dalej - proszę o pomoc!



Rafał Kandzia.
21-02-2012, 03:37
Wczoraj mój legwan Filip zniósł 14 jaj - byłem trochę zdziwiony gdyż myślałem że ona to on :) i odwrotnie drugi to ona a teraz okazuje się że to on.
Teraz mam problem – co z jajami? Czy jest jakaś szansa na potomstwo. Jaja przeniosłem to starego terrerium ułożyłem na podłożu z kokosa (przykryte do 3/2 wysokości) na ogrzewanej podłodze i przykryłem szklaną miską – temperatura jest raczej prawidłowa ok. 30 st. ale nie wiem co z wilgotnością? Nie wiem czy raczej odkryć jaja, miseczka się zaparowała i nie wiem czy nie jest za mokro, boję się czy jaja nie spleśnieją. No i w ogóle nie wiem czy takie zabiegi mają sens? Czy jest jakakolwiek szansa na wyhodowanie potomstwa w domowych warunkach? Proszę bardzo o pomoc i jakieś praktyczne rady, do tej pory przy przenoszeniu jaj sugerowałem się tylko informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej w opisie gatunku.

vivat
21-02-2012, 03:55
poszukaj w archiwum było pokazane ak zbudować inkubator dla jaj

dr Robert
21-02-2012, 14:38
Jaja muszą być w stałej temperaturze. Podłoże wilgotne, ale nie mokre. Podłoże z kokosa może być. Ważne, aby w żadnym wypadku skraplajaca się woda nie kapała bezpośrednio na jaja !!!

_tom_tom_
23-02-2012, 00:45
może masz dwie samice?
nie musisz mieć pary aby samica lega złożyła jajka ale warto o nie zadbać bo może faktycznie to parka a nie zauważyłes kopulacjii, szybę nakrywkową ustaw pod kątem aby woda nie kapała tylko spływała poza obszar gdzie są jaja

42d3e78f26a4b20d412==