PDA

Zobacz pełną wersję : SIATKA WENTYLACYJNA!!!!!!!!!



skarpiel
31-12-2012, 02:47
Witam!!!
Zrobiłem już kilka sztuk terra z różnymi rozwiązaniami ale przy każdym pojawiał się problem, mianowicie nigdzie nie mogłem dostać siatki wentylacyjnej z odpowiednio małymi otworami. Pytałem w różnych sklepach (zoologiczne, hipermarkety etc) i nikt nie potrafił mi pomóc - gdzie takie coś można dostać albo o co dokładnie mam pytać. Problem miałem także z szynami do szyba (też byłbym wdzieczny za pomoc).
Kłania się Skarpiel

JKiP
31-12-2012, 03:19
Siatke jak i prowadnice są w biofilu
tu masz link
http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=polecamy&jezyk=pl

ufo85
31-12-2012, 03:30
nie wiem czy takie rozwiazanie jak mam ja cie zadowoli? ale ja do zwyklej kratki wentylacyjnej (na zdjeciu) mam doklejona malutka siateczke (oczka ok.1mm x 1mm). Siatka jest cos jak tasma( jednostronna) i wystarzcy ja nakleic!

ufo85
31-12-2012, 03:30
i z bliska fotka

Nikos
31-12-2012, 07:05
Ja to mojego terra kupilem w sklepie ogrodniczym (poszukaj w lepszych ogrodniczych) Byly siatki zarowno metalowe jak i plastikowe z bardzo malutkimi oczkami.
POZDRAWIAM

dr Robert
31-12-2012, 09:20
Trzeba znaleźć tzw. sklep żelazny (łańcuchy, blachy, siatki, śruby itp.).

Damian Strugliński
31-12-2012, 10:40
Ja zamontowałem taką siatkę jaką zakłada się do okien latem, tylko, że metalową. Kupiłem ją w Castoramie z metra ( 18,00 zł za m ) - dział Ogród. Szerokość tego cuda 1m i można ciąć nożyczkami jak materiał :) Na zdjęciach ufo85 w zbliżeniu pod ramką widać ją troszkę.

Pozdro,
Damian

KORSAKOW
31-12-2012, 10:54
ja zamiast siatki urzyłem zaślepek do wetylacji dzrzwiowej (katich kółeczek z kratką) a szyny zrobiłem z proflili kupionych w obi szyba została wpuszczona w taki mosiężny czy miedziany ( nie wiem) profil "U" i całość chodzi w podwójnym plastikowym profilu (podwójne U)

uroplatus
31-12-2012, 12:01
Dość czesto siatka jest w super marketach budowlanych (OBI, PRAKTICER itp). Szukaj na dziale ogrodniczym i pytaj się o moskitierę metalową. Siatka jest rewelacyjan jest taniai łatwo ja można przycinać. O prowadniczki do szyb trzeba się pytać w sklepach z wyposażeniem do mebli. Taki sklep jest w każdym średnim mieście (powiatowym) sa to sklepy gdzie można kupić całe wyposażenie meblowe (prowadnice, klameczki itp). Pytaj sie o podwójną prowadnice do szyb. W razie czego tłumacz że chodzi Ci o taka prowadniczke żeby mozna było przesówać szybki w regale.

irasos
31-12-2012, 12:08
A ja zrobiłe w terra wentylację z wlotów powietrza do peugote 206 które kupiłem w Norauto w dziale tuning. Pod plastykiem jest aluiminiowa siatka (oryginalnie). Zapłaciłem 19 zł

rastons
01-01-2013, 16:09
Ja odwiedziłem Castoramę: prowadnice metrowej długosci górna 5,20 zł, dolna 4,50; dodatkowo wiele profili z tworzywa i metalu. Poza tym wspomniane tu już moskitiery i np. arkusze blachy dziurawki (tej do typowych wentylacji w terrach, i to taniej niż w Biofilu)

Cizar
04-01-2013, 16:56
mozesz tez sprobowac w sklepach pszelarskich... tam czasem rakie rzeczy bywaja...

42d3e78f26a4b20d412==