PDA

Zobacz pełną wersję : Do Fatmana i nie tylko. Pilne !



Rysiek
23-02-2012, 05:11
Witajcie ! Miałem przed chwilą telefon z Warszawy . Po moim meilu pytali o to egzotarium w Sosnowcu . Potrzebny mi jest jeszcze dzisiaj lub jutro do południa dokładny adres egzotarium. Przydał by się też jakiś namiar na inspektora sanitarnego na okreg Sosnowca lub woj. śląskie. Będą interweniować w tej sprawie ( przynajmniej wykazują chęci ). Pozdrawiam i czekam ! Rysiek baswis@wp.pl

Rysiek
23-02-2012, 05:17
Jeszcze jedno - moje zgłoszenie zostało przyjęte na adres - toz@toz.pl . Rysiek

NOWY
23-02-2012, 07:25
ADRES TO
EGZOTARIUM SOSNOWIEC
41-200 SOSNOWIEC
UL. PIŁSUDSKIEGO 116

TEL: 032/299-64-45

POZDRÓWKA
NOWY

Rysiek
23-02-2012, 07:36
Stokrotne dzięki !!!!!!!!!!! Zobaczymy co z tego wyjdzie . Pozdrawiam! Rysiek

Fatman
23-02-2012, 08:28
przepraszam ze nie odpisalem ale dopiero wrocilem z uczelni. powiedz mi Rysiu jakie sa szanse ze cos z tego wyjdzie??

Rysiek
23-02-2012, 09:26
Dzwonił do mnie inspektor TOZ z Warszawy. Byłem mile zaskoczony ! Po rozmowie i wyjaśnieniach z mojej strony obiecał interwencję, ale prosił o dokładny adres i w miarę możliwości o namiar na inspektora sanitarnego w naszym rejonie. Jeśli nie będzie znajdą go sami. Ja tylko wspomniałem o tym specjaliście od gadów ze Szczecina i o warunkach w egzotarium. Co do adresu instytucji zajmującej się takimi sprawami skorzystałem z danych, które podała Nika. Dzięki, Nika ! Mam tylko prośbę, Fatman :-). Napisz meila z wyjaśnieniem i adresem egzotarium, który podał w poście Nowy. Wirtualna Polska ( mam u nich konto meilowe ) coś robi z serwerem i skrzynka odbiorcza działa, ale nadawcza nie :-(((. Dzwoniłem i obiecali, że dzisiaj będzie ok. Jeśli jednak mi się nie uda nadać meila na adres toz@toz.pl to przynajmniej Twój dostaną. Zresztą im więcej dostaną meili tym może lepiej. Fatman, Ty chyba dzisiaj też nie dostałeś meila ode mnie ? Mam nadzieję, że do jutra uda mi się do nich napisać i że zainteresowanie sprawą z ich strony będzie na tyle poważne, że polepszy się byt tych kilku gadów w tym jak by nie było publicznym miejscu. Jeśli nie wiedzą jakie warunki należy spełnić , aby móc trzymać takie zwierzęta w terrariach służę pomocą. Pozdrawiam! Rysiek
Ps. Napisz, co o tym sądzisz.

Fatman
23-02-2012, 09:48
mysle Rysiu ze bardzo dobrze ze ludzie ktorzy tutaj pisza swoje posty to osoby kochajace zwierzeta i bardzo sie ciesze ze tak szybko zareagowales na moje wolanie o pomoc. powiedz mi co jeszcze oprocz adresu egzotarium mam napisac do toz-u?

Fatman
23-02-2012, 09:49
mysle Rysiu ze bardzo dobrze ze ludzie ktorzy tutaj pisza swoje posty to osoby kochajace zwierzeta i bardzo sie ciesze ze tak szybko zareagowales na moje wolanie o pomoc. powiedz mi co jeszcze oprocz adresu egzotarium mam napisac do toz-u?

serdecznie Cie pozdrawiam i wszystkich ktorzy cos w tej sprawie zadzialali. dzieki Nowy!

Rysiek
23-02-2012, 10:08
Napisz ten adres i że to w mojej sprawie piszesz ( a właściwie Swojej :-)-naszej ). Jeśli ten facet z Warszawy ma jakieś pytania niech dzwoni do mnie na ten sam telefon co dzisiaj - 234-35-80. Opisz mu też zaistniałą sytuację w egzotarium . Jeśli tylko moja skrzynka nadawcza ruszy ja też napiszę. Oby coś z tego wyszło ! pozdrówko! Rysiek

Fatman
23-02-2012, 10:26
juz wyslalem i w skrocie opisalem im sytuacje tych biednych zwierzakow.

bizon
23-02-2012, 13:20
relacjonujcie co w tej sprawie się dzieje. może czytaja forum właściciele sklepów zoologicznych i bedzie to dla nich jakąś przesytrogą.

pozdrawiam

Rysiek
23-02-2012, 13:22
Jak się ktoś odezwie, lub czegoś się dowiesz , napisz. Z mojej strony też będę informował o wszystkim. Fatman, gdyby ktoś do Ciebie dzwonił poproś o telefon. Ja byłem na tyle zaskoczony, że zapomniałem zapytać o nr. kontaktowy telefonu. Pozdrówko! Rysiek
Ps. Może wspólna nasza interwencja coś zmieni w życiu tych kilku gadów :-) :-( ?

Rysiek
23-02-2012, 13:26
Bizon, jeśli chcesz napisz dwa zdania na meila "toz" podanego wyżej. Moim zdaniem im więcej tym lepiej. Jeśli jedna osoba się tym interesuje to mają to w D... ;-( , jeśli więcej osób to zwierzątka mają większe szanse na poprawę bytu. Nawet te w sklepach. Może kiedyś wspólnymi siłami uda nam się coś dla nich wywalczyć. Mam na mysli nie tylko gady ! Rysiek

Marblo
23-02-2012, 13:27
YO!
Wiesz co Bizon, co do tych wlascicieli to wydaje mi sie ze jesli ktorys z nich przeglada to forum to interesuje sie losem zwierzakow i nie trzeba go straszyc, a ci ktorzy maja to w dupie nie zagladaja w takie miejsca, internet sluzy im z reguly do sprawdzania stanu swojego konta bankowego :((((

Rysiek
23-02-2012, 13:36
Marcin, ale jeśli ta interwencja miała by jakiekolwiek skutki prawne lub finansowe ( na co raczej nie liczę ) było by to coś w naszych polskich warunkach . Może by to chociaż poprawiło byt tych kilku gadów. Dla mnie jest ważne, że ktoś z Warszawy pofatygował się zapytać o sytuację w egzotarium i była to poważna rozmowa. Co z tego wyjdzie - nie wiem, a raczej przypuszczam, ale nie chcę aby tak było - gówno ! Sorry :-(. Rysiek
Ps. Jeśli będzie inaczej będę tak mile zaskoczony jak tym telefonem. Proszę piszcie ! toz@toz.pl

Marblo
23-02-2012, 13:54
YO!
Rysiu, Bizon napisal ze moze ktos z wlascicieli sklepow zoo odwiedza to forum i sie wystraszy a mnie chodzilo tylko o to ze jesli ktos prowadzi sklep zoo w ktorym trzyma zwierzaki w okropnych warunkach to ma gdzies takie forum bo niby po co mialby tu zagladac dla takich tylko kasa sie liczy. A co do Waszej akcji to jestem jak najbardziej za. I ciesze sie z takiego obrotu sprawy bo jak przeczytalem wczesniej o tym szpecu od gadow ktory jest nad morzem to juz myslalem ze nici z tego. Mam nadzieje ze ktos beknie za to i to zdrowo.

Rysiek
23-02-2012, 14:03
Co do sklepów to się zgadza :-(. Marblo, ja jestem optymistą, ale po tylu różnych sprawach trudno uwierzyć, że uda się coś załatwić. Mimo to ktoś się moim postem zainteresował i zadzwonił z naszej stolicy :-). Cuda się jednak zdarzają i to w XXI wieku ! Pomóż i napisz dwa zdania z prośbą o interwencję. Rysiek

Fatman
23-02-2012, 23:18
podalem i rowniez numer mojego telefonu. jezeli zadzwonia to poprosze o numer. jest tylko jeden problem, ktory trzeba wziac pod uwage - nie wiem do konca czy egzotarium jest panstwowe czy prywatne.... moze mi ktos powiedziec? moze Nowy, ktory chyba tez jest z Sosnowca. odezwij sie chlopie, bede mial przynajmniej jakiegos terraryste w swoim miescie!

NOWY
24-02-2012, 00:51
fatman, wytropiłeś mnie, he he. Egzotarium jest państwowe, dyr. pan Peszka. Możecie tam obejrzeć mojego krokodylka, którego dostali na przechowanie i juz nie oddali. Ode mnie też poszedł mail do TOZ-u.
pozdrawiam
Nowy

Fatman
24-02-2012, 01:11
nowy daj namiary na siebie

Fatman
24-02-2012, 01:11
Rysiu jak najszybciej sie ze mna skontaktuj !!!
dzwonili z TOZ-u

bizon
24-02-2012, 11:33
niestety nie byłem w owym Egzotarium. Mieszkam w Krakowie i chodze do BIOFILA inne sklepy zoologiczne unikam bo mnie szlak trafia jak widze co się tam dzieje.
Piscie jak sprawa sie rozwija jak coś się w tej sprawie ruszy to znaczy że można złożyć pare doniesien na skurwieli co męczą zierzęta tylko dla własnego zysku.

pozdrawiam

Rysiek
25-02-2012, 00:42
Fatman, moja poczta już ok ! Pisałem Ci na gg. Może faktycznie jak coś w tej sprawie da się załatwić to pomału inne będą do przeskoczenia. Nie bardzo wierzę, że da się coś wywalczyć ze sklepami, bo tego za dużo, ale właśnie egzotarium, chorzowskie zoo ( jak byłem w zeszłym roku - też pozostawiało wiele do życzenia ) czy np. Palmiarnia w Gliwicach, gdzie był ( lub jest ) Kameleon, legwany i agamy, oraz żółwie. Wszędzie te cholerne przepisy i kasa :-(((. Tym się tłumaczą za taki stan rzeczy . O kompetencji osób zajmujących się zwierzętami egzotycznymi już zapominają. Jest to przemilczane, a we wrocławskim zoo legwanom można podawać serki homogenizowane - tak mi kiedyś napisali ?!!!????!!!! Pozdrawiam! Rysiek

NOWY
25-02-2012, 04:18
Fatman, moje GG:3464442

Fatman
01-03-2012, 04:49
Rysiu czy pan z TOZ-u do Ciebie dzwonil?? Bo do mnie mial sie odezwac jakies 3 dni temu i nic, cisza.

Rysiek
01-03-2012, 09:56
U mnie cisza :-(. Czekam ! Rysiek

Fatman
01-03-2012, 14:04
a ja dzwonilem tylko, ze nikt nie odebral. hmm, oni chyba nie pracuja do 18.00...
Jutro znowu sprobuje

Rysiek
02-03-2012, 10:39
Podaj mi nr. tel. to i ja spróbuję się dodzwonić. Pozdrówko! Rysiek

Fatman
03-03-2012, 04:10
oto numer: 0-22 8257535
p. Jaworski

Fatman
05-03-2012, 14:26
Jutro tzn. we wtorek dzwonie do TOZ-u i umawiam sie z nimi na kontrole! Trzeba to wreszcie zakonczyc.....

Fatman
06-03-2012, 05:13
Dzwonilem. Jutro bedzie umowiony termin interwencji na ktoras sobote. Pan Jaworski ma do mnie dzwonic kiedy i o ktorej.

42d3e78f26a4b20d412==