PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie to kupić?



KORSAKOW
24-02-2012, 11:39
Nie wiecie gdzie można nabyć takie urządzonko (zalącznik) to na zdjęciu jest produkcji Hagena ale nigdzie w polsce się z nim nie spotkałem. A wy?

Morbid
24-02-2012, 13:00
...widzialem tez takie cos -to o ile sie nie myle nawilzacz ,ale taki oprofesjonalny-podono kosztuje okolo 500zl -a te informacje pochodza ze sklepu z Chorzowa ale ulicy nie pamietam

Krzysztof.W
24-02-2012, 14:05
Tak to część robocza, metalowa hermetycznie zamknienta "głowica" nawilżacza.

Krzysztof.W
24-02-2012, 14:08
Tak to część robocza, metalowa hermetycznie zamknienta "głowica" nawilżacza.

Marblo
24-02-2012, 14:41
YO!
Ta maszynka to nawilzacz powietrza. A gdzie to mozna kupic... hmmm napewno na ALLEGRO. Kuknij sobie tu - http://www.allegro.pl/search.php?string=nawilzacz

Jacku
25-02-2012, 00:35
Cześć, to nawilżacz z katalogu Exo Terra, ale w handlu będzie dopiero pp. od maja 2003 r. w tej sprawie dokładne informacje uzyskasz: info@gekon.lublin.pl lub www.gekon.lublin.pl lub w każdym szanującym się sklepie zoologicznym mającym katalog exo terra. Pozdrawiam!

Jacku
25-02-2012, 00:40
...jeszcze jedno, czy masz dostęp do tego katalogu? Jaśli tak to pod opisem tego nawilżacza jest małym drukiem "w handlu od maja 2003" Moja mama mówiła: czytaj wszystko a szczególnie "małym druczkiem" pisane :-))) Pozdrawiam raz jeszcze!

Marblo
25-02-2012, 07:55
YO!
Jeszcze male sprostowanie, na allegro mozna kupic nawilzacze powietrza moze nie dokladnie ten o ktorym piszesz ale podobne a zasada dzialania jest praktycznie taka sama. Najlepiej porownaj parametry i sam ocen co jest lepiej kupic. Bo nie zawsze cos co kosztuje 500 zl jest o wiele lepsze niz to za 150.

Seb
26-02-2012, 00:06
Ja bym raczej takiego nawilżacza w wysokim tera dla Legwana nie stosował. Dlaczego? bo jak widać jest to użądzenie które nie mam nawiewu i para wyprodukowana unosi się na wysokości kilku cm. więc na samym dnie a w terraium dla Legwana chodi o to aby pojawiła się też w wyższych partiach tera (no chyba że toumieścisz na górze tera ale i tak będzie jakoś dziwnie. To nawilżacz do tera dla płazów i innych malutkich storzonek które porószająsie nie wyżej niż kilkanaście cm nad ziemią.
Co polecił bym ?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=12336282
taki lub mniejszy model jest to max połowa ceny tamtego a to już full wypas z elektronicznym higrometrem itp. o wydajności takiej że w terrarium będzie jak w tropiku 90kilka % wilgotności ;-) ale gość który prowadzi te aukcje ma też inne modele najlepiej jest się z nim skontaktować i zapytać (ja kupiłem model 840 za 115zł)

pozdrawiam
Seb

Inka@
27-02-2012, 15:40
Seb...czy kupowałes swój nawilżacz na aukcjii? i czy twoj ma higrometr? Jesli nie na aukcjii to gdzie za
mozna dostac?

uroplatus
28-02-2012, 00:51
Namiar na strone z nawilżaczami:
http://autozysk.home.pl/cgibin/shop?show=NAWI&sid=6dec01b9

Fatman
28-02-2012, 01:42
Marblo ten nawilzacz jest troche inny. mianowicie jest to nawilzacz ultradzwiekowy i na allegro tez troche kosztuje... za to wytwarza mgielke jak mleko. swietnie to wyglada jak 20 cm nad ziemia w terra unosi sie gesta mgla - totalna dzungla.

Fatman
28-02-2012, 01:46
Uroplatus wszystkie te nawilzacze pokazuja sie na allegro. autozysk je sprzedaje - maja dostep do nawilzaczy z windykacji z Niemiec. ja kupilem Burga 911 za 80 zl.

uroplatus
28-02-2012, 05:30
Wiem ja tez kupiłem na Allegro. Ale dobrze napisałeś pokazują się i nie zawsze wszystkie modele są na aukcji a tam są wiec można kupić na Allegro albo na tamtej stronie. Na początku to podchodziłem do tego ja do jeża bo te nawilżacze kosztują w Niemczech około 150 euro za ten model po 120 zł. Ale ja mam działa miesiąc i jest OK.

Seb
29-02-2012, 00:39
Te nawilżacze firmu BURG też są ultra dźwiękowe i gdzyby nie system nawiewu powietrza to też efekt byłby taki że unosiła by się para nad dnem tera ale po co mi para na wysokości 20cm jak Legwan siedzi na wysokości 1,5m :-) ?
Mój nawilżacz też chodzi bez problemowo.
Kupieł go na aukcji za 115zł to od tego samego gościa co znajdziecie na stronie którą podał Uroplastus (autozysk coś tam coś tam patrz powyżej). Sprzet jest wart tej kasy no ale musi być spore tera bo w pseudo terrarium to raczej będzie tylko miejsce zabierał.
Owszem ma cos takiego co przez producenta zwane jest hydrostat i działa w ten sposób że można regulować natężenie nawilżania jak spada poziom wilgotności to sam się załącza.

Pozdrawiam
Seb

Yeter
29-02-2012, 12:04
Generator ultradźwięków- Obi Częstochowa 180zł

Fatman
01-03-2012, 01:50
Seb jest tylko jeden problem. Ja tez mam nawilzacz z higrostatem, ale nie dziala on tak jak powinien i zaraz napisze wam dlaczego. Ma on bardzo duza wydajnosc i chyba nadaje sie tylko do wielkiego koncowego terra. Teraz gdy sie zalacza to po 10 min mniej wiecej od gory do polowy terra nic nie widac, a na dole pozostaje prawie tak sucho jak na poczatku i dlatego higrostat nie ma racji bytu. Ja to rozwiazalem wlacznikiem czasowym, tylko koniecznie mechanicznym, nie elektronicznym poniewaz mechaniczny ma mozliwosc do 48 wlaczen i wylaczen, a elektroniczny ma tych programow znacznie mniej. Teraz tylko nawilzacz wlacza sie na 15 min co godzine i utrzymuje sie bardzo duza wilgotnosc. Poza tym jest to swietne zrodlo ciepla w terra - juz zrezygnowalem z night-glo.

42d3e78f26a4b20d412==