PDA

Zobacz pełną wersję : Sepia



Marblo
26-02-2012, 03:53
YO!
Jacku w ktoryms z poprzednich postow napisal ze mozna dac legwanowi na miseczce starta sepie jako zrodlo wapnia, dzis rano tak zrobilem aby sprawdzic czy Diablo sie tym zainteresuje. Po ok godzinie czasu legwan przechodzil obok tej miseczki zbadal jezykiem co to to nowe w jego kaciku, po czym zaczal zajadac ta zproszkowana sepie i nawet zjadl tak dosc duzo. Mam pytanko - Jesli moj Diablo bedzie jadl ta sepie to czy sam bedzie w stanie dawkowac sobie ilosc wapnia w zaleznosci od potrzeb ? I czy wtedy powinienem przestac dawac mu wapna do pokarmu. Czy po prostu sam sobie to bedzie regulowal w naturalny sposob? A tak przy okazji fajnie by bylo jakby czytajacy to chodowcy legwana podali swoje nr Gadu Gadu bo wiecie czasem trzeba sie kogos o cos szybko poradzic a nie zawsze jest na tyle czasu zeby czekac az ktos na forum odpisze. Z gory dzieki :)
Oooo znowu wcina sepie :D

Papec7
26-02-2012, 04:32
hehe mam nadzieje ze ten post marblo ci nie zniknie jk moj o numerach gg, a mam takie pytanie czy ten post ktory napisalem skasowal moze moderator, jezeli tak to dlaczego ?? po ile jest ta sepia ??

Jacku
26-02-2012, 07:40
Cześć wg mnie i nie tylko (nazwiska nic i tak tu nie dadzą) właśnie taka forma podawania jest dobra. Raczej nie powinno podawać się innych preparatów wapniowych podczas podawania osassepi (witaminy tak+ uv). Niech ma stały dostęp, a sam będzie decydował ile potrzebuje w danym okresie wapnia i składników mineralnych. Moje legi wlaśnie tak robią i jest spoko. Poczekaj na opinie innych hodowców, bo ilu hodowców, tyle rad :-). U mnie to poprostu się sprawdziło. GG 5248121
Pozdrawiam.

Marblo
26-02-2012, 10:38
YO!
Jacku ze Ty twierdzisz ze tak jest ok to wiem :) ciesze sie ze moj legwan tez zaakceptowal ta forme podawania wapnia :D, chcialbym jednak poznac opnie innych doswiadczonych chodowcow (mam nadzieje ze sie nie obrazisz ;) ) Maly w ciagu dzisiejszego dnia zjadl jak na moj gust dosc duzo sepi i nie wiem czy to mu ne zaszkodzi ale z drogiej sony mysle ze jakby nie poytrzebowal to by nie zajadal tak duzo tego wapnia.

Papec ten twoj post zostal usuniety przez administratora, nyslalem ze dostales od niego maila. Mnie wytlumaczyl ze od takich spraw jest dzial na kazdy temat w sumie to zrozumialem o co chodzi ale mysle ze jako dodatkowe pytanie to w poscie nie zaszkodzi.

Wiec prosze jeszcze raz niech kazdy chodowca legwana nawet nie majacy zdania na temat tego postu przynajmniej poda swoj nr GG chocby dla ewentualnego dobra naszych zielonych przyjaciol :)))) POZDROWKO

Jacku
26-02-2012, 12:59
...no co Ty Marblo, przecież pisałem Ci - poczekaj na zdanie innych :-)
Pozdrawiam!

Papec7
26-02-2012, 14:37
ah ok maila nie dostalem albo go przez przypadek nie przeczytalem a co do tego ze to powinno yc w dziale o wszystkim to rozumie :)

meg11
29-02-2012, 03:40
Witam,
wczoraj kupiłam mojemu małemu sepie o smaku pomarańczy i starłam, leguś momentalnie się nią zainterwesował i zjada jak dziki.. ;-) Mam tylko nadzieją, że nic mu od tego złego nie będzie :-)
Pozdrówki!

Jacku
29-02-2012, 11:19
nie powinno, ja osassepię stosuję z powadzeniem kilka ładnych lat.Pozdrawiam!

42d3e78f26a4b20d412==