PDA

Zobacz pełną wersję : fikus , i problem z kawiatami w terra



dygut
01-03-2012, 13:42
Czy fikusa mozna trzymac z legiem i o co tak wlasciew chodzi z tymi roslinami jak legwany sa na wolnosci to sobie nie wybieraja miejsc gdzie sa rosliny i drzewa nie trojace , i chyba same potrafia wybrac co moga zjesc a co nie wiec dlaczego nie mozna trzymac trojacych drzew w terra ?

Pozdrawiam M.D.

EwaK
01-03-2012, 21:41
Niestety legwany trzymane w terrariach nie zawsze potrafią wybierać to co dla nich zdrowe, mój leg mógłby byc tu przykładem, chodząc po domu interesuję się różnymi niejadalnymi rzeczami. Czasem też podskubywał ficusa lyratę i wilczomlecza - fikusa wykończył skutecznie podjadając nowo wyrastające listki. Myślę, że skuteczność trujących substancji zależy często od zjedzonej ilości. Ale ponieważ nie wiemy, jak silnie trujące są te rośliny, to lepiej nie eksperymentować na swoich pupilach, czy zjedzona dawka była śmiertelna czy nie - zbyt duże ryzyko utraty lega.
Pozdrawiam
Ewa

Anolis1987
02-03-2012, 01:06
Co do fikusów to jest różnie, np. f.pumila i f.lyaya są stosunkowo niegroźne ale f. benjaminii i f. elastica są mocno trujące gdyż zawierają drażniące soki mleczne.

dygut
02-03-2012, 06:51
dzieki ale f.pumila i f.lyaya ,f. benjaminii i f. elastica mi nic nie mowia
pozdrawiam M.D.

Anolis1987
05-03-2012, 06:31
f.pumila - f. pnący
f.lyata-f.lirolistny (lirokształtny)
f.elastica-f.sprężysty
f.benjaminii-f.benjamina

Endriu
16-03-2012, 11:33
Mój legwan wrąbał dracene którą wstawiłem mu do terra i nic mu się nie stało więc jest potwierdzenie że dracena nie jest szkodliwa.

42d3e78f26a4b20d412==