PDA

Zobacz pełną wersję : Nurek



Tomek Tasior
04-03-2012, 10:31
Ile czasu moze przebywac legwan z głowa pod wodą ?tzn bez oddechu gdyz mój siedzia.,ł dzisiaj okolo 20min i nie wiem czy to normalne.

Rysiek
04-03-2012, 11:28
Jeśli przeżył to ok :-))). Potrafi długo i jest znakomitym pływakiem. Mój nigdy nie nurkował tak długo i trochę mnie tym rezultatem zaskoczyłeś, ale jeśli żyje to znaczy, że potrafi. Legwany śpią nad ciekami wodnymi i często ratują się ucieczką do wody przed drapieżnikami. Są doskonałymi pływakami i w naturze woda im nie straszna :-). Pozdrówko! Rysiek

Tomek Tasior
04-03-2012, 11:42
Dzieki za szybka odpowiedz.Ale zastanawiam sie co było przyczyna takiego zachowania ,poniewaz nigduy tak nie robił.Gdy go wyjołem z wody to był dosłownei bezwładny myslałem ze juz po legwanie ale wystawiłem go na korzen i jest narazie ok.

Fatman
04-03-2012, 23:20
witaj
musiales go niesamowicie wystraszyc, ze zanurkowal i nie chcial wyplynac. pewnie sciemnial (moj byl prawie czarny), polozyl sie na dnie i zamknal oczy. u mnie bylo to samo jak przyszla znajoma z kudlatym psem, ktorego nie wiem czemu leg sie niesamowicie przestraszyl (normalnie przyzwyczajony jest do psow).

Tomek Tasior
05-03-2012, 02:11
Masz 100% racji ,własnie tego dnia przyjechała rodzinka z psem i pewnei si ewystraszył bo on zadko widuje psy.Dzieki bardzo i pozdrawiam

Rysiek
05-03-2012, 02:40
Mój by temu pieskowi nie przepuścił :-). Bardzo gwałtownie reaguje na widok psa, nawet wielkiego. Niekiedy to śmiesznie wygląda jak chce się stawiać na wilczura lub owczarka szkockiego ( Lessi ) :-))) Pozdrówko! Rysiek
Ps. Tym by nie dał rady, ale jamnik kolegi uniknął linczu, bo ja stałem między nimi i mi się oberwało :-))).

Fatman
05-03-2012, 14:24
He he Rysiu trzymaj potwora na dystans od psow. Slyszalem, ze taki "maluszek" jak Twoj potrafi zabic doroslego psa uderzeniem ogona.

Marblo
06-03-2012, 13:25
YO!
Podobno psa mozna zabic przez uderzenie w nos (slyszalem taka plotke nie wiem ile w tym prawdy) ale jesli to prawda to z takim biczem trzeba uwazac bo jesli dobrze trafi to kto wie jak to sie moze skonczyc.

Ewa Filipinska
06-03-2012, 22:02
Hej!
Na Animal Planet był kiedyś film o legwanach, z którego dowiedziałam się, że legwany skaczą do wody w razie jakiegoś zagrożenia i mogą przebywać pod wodą ok. 40 min, spowalniają wtedy podobno bicie serca. Dlatego jak wyjąłeś legwana z wody to może wydawało się jakby było po nim.
Pozdrawiam
Ewa

Cross
08-03-2012, 02:20
A mój w ogóle nie chce pływa,nie wiem czemu

Inka@
08-03-2012, 13:06
Moj też :( nie lubi wody

AO
08-03-2012, 14:25
Mój leguś tylko raz zanurkował, w pierwszy dzień jak go przywiozłam i siedział tak ok 20 min. Bardzo lubi siedzieć w wodzie, ale szybko ją brudzi, bo przy wielokrotnym wchodzeniu i wychodzeniu ze zbiornika przykleja sie do niego torf, który z kolei ląduje potem w wodzie. Straszny czyścioszek z niego, bo do brudnej wody już nie wejdzie.

meg11
08-03-2012, 14:41
Witam, a mój lubi czasem spać w wodzie.. raz próbował nawet spać z zanurzonym pyszczkiem.. ale więcej tego nie praktykuje..
Pozdrówki!

42d3e78f26a4b20d412==