PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy terra. 200/200/100



sphinx19
05-03-2012, 03:44
moj leg jest oswojony i nie mam problemow z wyposzczaniem go z terra. (sam wskakuje na wsadzona reke), ma juz +/- 70 cm i mieszka narazie w terra. o wielkosci 85dl,75wys,45szer. i powoli zastanawiam sie nad terra. dla niego o wielkosci 200wys,200dl,100szer i mam pare pytan co do tego: ile jeszcze bedzie mogl przebywac w tym terra (tak na oko :), ile wyniosl by mnie zakup samych szyb do takiego terra i najwazniejsze z nich : Czy legwan nie zdziczeje lubstraci do mnie zaufanie przez zmiane terrrarium.??

Lukas Cool
05-03-2012, 05:29
każda zmiana otoczenia dla naszego pupilka jest stresująca i jak czytałem na forum to legwany nie jadły nawet po 2 tygodnie. Ja jak kupiłem mojgo legwanka to pierwszy dzień skakał po szybach drugi dzień przyswyczajił się z widokiem i już mogłem go karmić a trzeciego go już głaskałem i już czwartego siedział mi na ramieniu. Jeszcze zanim kupiłem mojego legwanka to chciałem sobie kupić większego ok. 1m ale stwierdziłem, że lepiej by było kupić małego bo łatwiej się go oswaja i nie ma już swoicz nawyków. Zrobiłem projekt i zaniosłem go do szklarza to powiedział mo 1000zł za to ter. (dł. 150cm wys. 160cm a szer. 80cm) i to jeszcze było za duże terarium jak dla jedno-metrowego legwana. Moje terarium ma 70dł. 78szer. 115wys. ({[ mój legwam ma 54cm dł i uwarzam, że starczy mu to terarium do kiedy leg nie będzie miał ok. 90cm. A później będzie chodził po pokoju ]}) Sorry za błędy jestem dyslektygiem

Seb
05-03-2012, 12:58
Witajcie

Może zacznę od głównego wątku tej dyskusji ;-)
Moim zdaniem nie powinien zdziczeć ideałem było by gdybyś budował to terrarium w obecności swojego pupila (ja tak robiłem tera stare /mniejsze stło w jednym rogu pokoje a w drugim skłądałem nowy domek Robal często się przechadzał po nowym tera zanim było skończone tak że aż tak nowe zjawisko nie spadło na niego z chwili na chwilę . po przeprowadzce definitywnej nie było najmniejszego problemu z oswajaniem, jedzieniem itp. Jedyne co zauważyłem że bardzo szybko przywłaszczył sobie nowe terytorium i już po dwóch dniach kiwał mi energicznie głową jak podchodziłem czego nie robił w starym domku.
Co do szyb hmm zastanów się jak ma wyglądać nowe tera bo robienie w całości ze szkła jest na pewno trudniejsze no i nie ma co czarować droższe. Ja po prostu wykorzystałem okna które sąsiadka wymieniała na nowe i wywaliła na śmietnik , wystarczyło oczyścić ramy itp. przyjrzyj się na wiosnę ludzie robia dużo remontów (koszt nowego szkła powiedzmy 5mm to około 50zł z mkw o ile nie więcej tak że zastanów się.

Ok teraz do Lucasa nie wiem czy tera o tych wymiarach bedzie odpowiednie dla 90cm smoka hmm no cóż ale pomysł z chowem bezterraryjnym to już wogule .... temat rzeka ;-)

A mi tam wciąż mało emocji teraz jak już Robal ma good tera zabieramy się z ojcem za zabudowę balkonu ;-) Prawdopodobnie zabudujemy cały tak że Robal bedzie mógł sobie swobodnie sam wychodzić na balkon. Zobaczymy co z tego wyjdzie za nidługo będą plany przerabiania całego mieszkania jak tak dalej pójdzie ;-)

oXcros
05-03-2012, 13:48
Sory ze nie na temat ale niebede zaśmiecał forum dodatkowym tematem...
więc:
Seb - ile twój leg miał cm jak go przeniosłeś do tego terrarium 2/1/2 ???
i czy mash moze inne fotki swojego terrarium niz te na terrarium.com.pl ?

pozdrawiam oXcros

Seb
05-03-2012, 23:09
Jakieś 80~90 cm teraz nie pamiętam dokładnie. Było to w Sierpniu roku poprzedniego. Teraz Robal dziwnie szybko rośnie aktualnie ma 1,18cm i waga około 2,8kg.

Pozdrawiam
Seb

Beata_U
08-03-2012, 11:05
Zrobilam podobnie jak Seb i przyzwyczajalam swojego Smoka do nowego terra. Nie było zadnych problemow, od razu mu się spodobalo.
Moje terra jest zbudowane glownie z drewna (4 scianki), tylko boczna sciana jest za szkla, a przednia, otwierana z plexy.

oXcros
08-03-2012, 12:43
kupowaliscie konary do terrarium czy sami robiliscie ???

pzdr

konewka
07-07-2012, 14:27
jesli chodzi o konarki to ja kupila(w sklepie dla gadaow) i okazalo sie ze konarek "zarazil mojego DOLARKA roztoczami takze teraz zmienialam na wiekrzy i juz sama wyszukalam kawalek galezi i odpowiednio przygotowalam ...jest lepiej niz z tamta!!! pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==