PDA

Zobacz pełną wersję : Czy lewan moze jeść ciągle sałate...



Lukas Cool
05-03-2012, 05:32
Czy legwan morze jeść ciągle sałate gdybym ciągle dodawał witaminy do tej sałaty albo kapusty pekińskiej

Buszmen
05-03-2012, 08:54
.NIE.

legwan musi miec urozmaicona diete (nie wspomne o tym ze salata nie jest dobrym rozwiazaniem)

przeszukaj forum albo opis gat. (na roznych stronach) i bedziesz wiedzial co podawac

pozdrawiam
Buszmen

Rysiek
05-03-2012, 09:56
Zerknij tutaj- http://www.terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1589 . Sałaty ani kapusty nie powinien dostawać ! To tylko jako jedzonko zimą, gdy naprawdę nie ma czym zastąpić roślin zielonych. Sałata hamuje wchłanianie wapnia a kapustne źle działają na pracę nerek. Rysiek

papek e
05-03-2012, 10:05
nie salata jest uboga we wszystko co organizmowi jest potrzebne .salata dla legwana to to samo co dla nas ziemniaki nie sa nam potrzebne do niczego a napychamy sie nimi dla zabicia glodu .karm go brokulami ,mniszkiem kapusta pekinska ,babka ,owadami ,zabami,gryzoniami,z zadka dawaj owoce,pomidory ,jabka ,sliwki,banany ,ananasu,itp. salate potraktuj jako dodatek.

Mad
05-03-2012, 11:35
CYTAT: "karm go brokulami ,mniszkiem kapusta pekinska ,babka ,owadami ,zabami,gryzoniami,z zadka dawaj owoce,pomidory ,jabka ,sliwki,banany ,ananasu,itp. salate potraktuj jako dodatek"



Z tego co podał papek też niewiele się nadaje dla Legwana. Brokuły, kapusta pekińska, owady, żaby, gryzonie - z tego co mi wiadomo,nie są dobrym roziwązaniem.

bizon
05-03-2012, 11:43
nie no, nie przesadzajcie wiosna rozkwita tyle dobra wokół a wy tu o żabach, gryzoniach i sałacie. Wystarczy przejść się po łące............


pozdrawiam

Nika
05-03-2012, 23:41
Ratunku!!!!!
owady, żaby, gryzonie - to chyba żart Wielkanocny, ale mało smaczny, aż mi mowe odjęło.

Alek_Perun
06-03-2012, 01:17
Karmiłem sałatą mojego Alice-a bo tak mi doradził pan za sklepu zoologicznego, a i radził tez tak jak jedna osoba by dawać robaki, myszy, a nawet (uwaga)....... kurczaki. Zastosowłem się jednak do sałaty i kilka razy dałem mu świerszcza. Po częśći dzięki temu teraz walcze z MBD. Niestety nie mogę powiedzieć, że tą walkę zdecydowanie wygrywam. Wyeliminuj to g.... z menu. Pozdrawiam Alek.

Rysiek
06-03-2012, 07:39
Papek e zerknij pod ten link, który podałem wyżej. Tam jest prawie wszystko co mu do szczęścia i zdrowia potrzeba. Bez żab i gryzoni. Mysie noworodki podaje się niekiedy ciężarnym samicom lub młodym w okresie intensywnego wzrostu, ale i to nie jest konieczne. To samo tyczy się owadów ( np. świerszczy ). Pozdrówko! Rysiek

Lukas Cool
06-03-2012, 12:42
Dzięki za rady teraz wiem czym go karmić mam go dopiero od 3 tygodni alw jóż za nim go kupiłem to wiedziałem, że on nie morze jeść mięsa (tylko bardzo młode, w ciąży albo chore i to powinno stanowić 10% diety)
Sorry za błędy [jestem dyslektykiem]
skorzystam z waszych rad i wskakuje na strone kturą mi podał Rysiek

Marblo
06-03-2012, 13:36
YO!
MAD ZDECYDOWANIE MASZ RACJE !!!!!!!
Papec gdzie Ty wyczytalez zeby podawac legwanowi zaby ???!! prosze przeczytaj najpierw opis gatunku zanim zaczniesz udzielac komus tego typu porad !!!
Lukas salate sobie odpusc bo ma to do siebie ze wchlania i gromadzi w sobie duze ilosci olowiu co przy czestym podawaniu moze doprowadzic do olowicy a to nic wesolego. Ponad 80% diety legwana to maja byc liscie (jakie to napewno znajdziesz w opisie gatunku i na tym forum) a reszte wazywa i owoce. Poswiec troszke czasu i poszukaj a jesli nic nie znajdziesz to napisz np na priwa chetnie pomoge.

Marblo
06-03-2012, 13:37
Dokladnie tak, i wszystko za darmoche :)))))

Lukas Cool
10-03-2012, 16:11
Dodam jeszcze do tego co powiedział rysiek, że jeszcze 10 % diety morze (ale nie musi) stamowić mięso dla legwanów CHORUCH

Pozdrowienia
Rysiek dzięki za linka
Sorry za błędy

42d3e78f26a4b20d412==