PDA

Zobacz pełną wersję : zachowanie podczaz wylinki



misiekk
08-03-2012, 07:49
witam!!
moj leg dostal wylinki pierwszy raz widze tak cos wczesniej mial ale tylko na glowie od kiedy zacza jesc doslownie konskie ilosci zauwazylem ze znacznie przybral na wadze;)
dzisiaj wracam do domu cale terra rozwalone torf porozkopywany doslownie wszedzie a leg jak mnei zobaczyl dostal szalu, odrazu zobaczylem z calego ciala schodzi wielkimi plastram skora lega a pod nia nowiutka zieloniutka:)
wasze legi tez sa o wiele bardziej aktywne podczas wylinki tak jakby strasznie ich to wkurzalo i dostaja szlu???

Rysiek
08-03-2012, 08:17
Podczas wylinki legwany często się drapią. Śmiesznie to trochę wygląda, gdy leguś tylną łapą drapie się po głowie :-))). Gdy skóra schodzi odczuwają chyba swędzenie i próbują przyspieszyć drapaniem jej schodzenie. Widziałem kiedyś jak Gucio własnymi ząbkami ściągał skórę z przedniej łapy i raczej delikatnie się z tym nie obchodził , tylko mocno ją szarpał. Musisz dbać o odpowiednią wilgotność w terrarium . To ułatwi wylinkę, która może być powodem innego zachowania się legwana :-))). Pozdrówko! Rysiek

AO
08-03-2012, 08:28
Mój leg, jak zrzucał wylinkę, to ocierał się o wszystko co możliwe, często siedział w baseniku i drapał po głowie. Poza tym rozkopywał torf i rozrzucał zieleninkę po terra. Śmiesznie to wyglądało jak ocierał się o pieńki, dosłownie jak kot o ludzką nogę (hehehe).

misiekk
08-03-2012, 11:40
tak zieleninka rowniez porozrzucana:)
wilgotnosc juz podnioslem
ale ma sliczna skurke teraz juz z gory prawie wszystko zeszlo /jeden dzien?/ zostaly resztki na grzebieniu i wylinka kieruje sie w kierunku konca ogona:)
pozdrowienia

meg11
08-03-2012, 14:11
Witam, mój właśnie gubi skórkę.. i za każdym razem zachowuje się komicznie.. drapie się po łepku.. i coś takiego śmiesznego robi --> all łapki ma wzdłuż ciałka i czołga się po łóżku.. :-)

AO
08-03-2012, 14:30
he he, ale to musi śmiesznie wyglądać, mój tak nie robi, a byłoby na co popatrzeć.

meg11
08-03-2012, 14:35
I wygląda śmiesznie, nawet bardzo :-) tylko nie wiem, co on(a) próbuje tym sposobem osiągnąć.. ;-)

Rysiek
09-03-2012, 09:38
Próbuje uwolnić się od starej skóry. Pociesznie to wygląda :-))). Rysiek

Lukas Cool
09-03-2012, 13:37
mój legwanik właśnie zrzuca skóre, teraz ma wylinke ma na począdku ogona i na tylnich łapkach(na rączkach strasznie długo trwa ta wylinka) jak mój próbuje się uwolnić od starej skury to ociera sięgłową o korzeń a ciałym ciałem jeździ po torfie (czołga się bokiem) tesz to komicznie wygląda

PoZdROwIeNiA
sORRY ZA ZA BŁędY

42d3e78f26a4b20d412==