PDA

Zobacz pełną wersję : Robie nowe paludarium oto projekt prosze o komentarze



Marcin Kranc (Shazzy)
01-01-2013, 06:52
ze wzgledu ze nie wszystkim przypadlo do gustu moje terarium

(http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=109&i=3600&t=3600) jak i mnie samemu czegos tu brakuje robie dla mojej

agamy paludarium przyblizona objetosc cos ponad 3000l rozwiazanie to zabierze mi 2x mniej miejsca niz obecne 360l terearium i

przy okazji wentylacja bedzie juz na bank super ale bez zbedncyh przeciagow i pozbede sie parnego zaduchu ktory panuej w moim

pokoju proszę o komentarze i rady rekawy wentylacyjne beda pod skala zrobioan z pianki wszystk obedzie zywe obsadzone

roslinkami nad woda jak i pod woda i troche krzaczkow rosnacych w odzie a wystajacych ponad nia jakeis sugestie? mile

widziane w wodzie beda plywaly rybeczki krewetki i moze jakies 2 weze wodne male sobie wcisne mgielnik juz obowiazkowo!

przednia szyba nad zbiornikiem otwierana an zawiasachdo przodu!

http://www.kalisz.mm.pl/~marcinkranc/fotki%20terra/paludarium.jpg

chcę uzyskac następujący efekt koncowy

http://www.kalisz.mm.pl/~marcinkranc/fotki%20terra/paludarium1.JPG

Macha
01-01-2013, 08:06
Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy:) Narazie wygląda na fajny pomysł:D

Pozdrawiam Magda

MareQ
01-01-2013, 09:40
a którędy będzie sie dostawało świeże powietrze do terra? Wogóle to miałbym obiekcje co do wyprowadzenia tej rury na zewnątrz... Ale to już Twoja decyzja. Odprowadzanie jest ok, ale tak jak wspomniałem może być problem ze świerzym powietrzem.
Ogóle pomysł jest bardzo ciekawy. Jak tylko uda Ci sie go zrealizować koniecznie umieść fotki :)

Marcin Kranc (Shazzy)
01-01-2013, 10:58
swieze powietrze bedzie dostawac sie gora specjalnei zeby nie bylo zbednych przeciagow no i przedni szyba nad czescia wodna ta 120cm x 50cm bedzie otwierana do przodu a wec cal yten pasek z obu stron bedzie zaciagal powietrze niedlugo bede robil wiec fotki zamieszcze napewno

koleś
01-01-2013, 12:49
paludarium dla agamy??
słyszałem żeby hodować w paludariach rzekotki ale agamy??
ona się tam utopi

KORSAKOW
01-01-2013, 12:51
nie nie utopi się ;-), słuchaj ja mam inne pytanie, kiedysmyśałem o czymś podobnym dla legwana, tylko jak zastować wystarczająco wydajną filtracje w części wodnej, żeby mogły tam przeżyć rybki (jakieś konkretniejsze, nie żadne gupiki, tylko takie jakie pływają w rzeczkach, tam gdzie mieszkają zielone smoki), to przeciarz jakiś sump by trzeba zastosować, bo największy kubełek nie wyrobi...

myślałeś o tym?

Marcin Kranc (Shazzy)
01-01-2013, 13:11
no nie ale ja mam juz 3 pompy do oczke wodnych takie po 4tys l na h ;) jeden chodzi w obecny mwodospadzie dizekie temu mam strumiec wody w nim gryb na 2cm i szerok ian 15cm :D taka mala zeczke i wode krsyztal a agama rabie do tego jak glupia a coz jak patrze jak moja aga mteraz wtym buszuje i nurkuje to az sie prosi a paludariu ma miejsca i wybiegu bedzie miala w h... za przeproszeniem :D

Marcin Kranc (Shazzy)
01-01-2013, 13:17
i jeszcze jendo bo nei napisalem zrobie z zywicy kawalek skaly zbiornika tzn to bedize taka wielka skala na tyl ktora bedzie ssala wode od przodu do tylu podlacze 2 eheimy i 1 hydra pond razem 12tys l/h one beda pompowac wode przez tak iwielki zbiornik tlo skale nieregularny pelny gabek wegla aktywnego i takich smiesznych kulek na sama gore paludaraium i beda tworzyc taki wielki wodospad przewiduje cyzsczenie skaly raz na 5 miesiecy!

KORSAKOW
01-01-2013, 15:22
no faktycznie spora powerzchnia filtracyjna, ciekawe czy da radę (czy nie bedize śmierdzieć wkład filtracyjny) daj znać jak to wydala, jak skończysz

dr Robert
01-01-2013, 15:42
Wciąż trudno zrozumieć to ograniczanie zwierzętom dostępu do powietrza. Projekt jest fatalny w części dotyczacej wentylacji. W takim terrarium będzie stale prawie 100% wilgotności, zaduch i parówka. Radzę zrobić normalną, dużą powierzchnię osiatkowaną. W przypadku agamy błotnej i tak dużej powierzchni wodnej sytuacje uratowałoby chyba tylko zrobienie siatki na połowie ewent. 1/3 pokrywy, sufitu terrarium, a nie jakieś rurki w których powietrze po prostu stoi.
Zdanie "przedni szyba nad czescia wodna ta 120cm x 50cm bedzie otwierana do przodu a wec cal yten pasek z obu stron bedzie zaciagal powietrze" jest niezrozumiałe. To co będzie ktoś stał, zamykał i otwierał terrarium co 3 minuty, żeby zassało. Pomysł z dużą powierzchnią wodną niezły (choć może okazać się kłopotliwy), ale wentylacja do kitu :(. W takiej parówie chyba tylko niektóre płazy czułyby się dobrze, a i to nie przez cały rok.

Marcin Kranc (Shazzy)
01-01-2013, 16:50
dr'ku to chyba oczywiste ze samo powietrze nie ujdzie sobie rurk isa 2 walne ze 4 albo 5 powietrze bedzie wyciagal wentylek na gorze na dwor otwork ido ssania moge porobic po bokach ale glownie beda na gorze pokrywy zeby sciagaly powietrze w dol zamiast marudzic moglbys doradzic np wziac ten rysunek i narysowac otworki ggdzie bys widzial na bokach i umiescic zreszta to banalne a siatke co mi da siatka samo przez siatke nie wyleci chyba jak pisze kanaly wentylacyjne to nie takie co se stoja kazde dziecko wie ze powietrze sie nie rusza dr roberts chyba nie myslales ze zrobie otwor w scianie na dwor i pozwole zeby powetrze stalo albo nie daj boze sie wracalo zeby zabic albo wyziebic zwierzeta? jak skoncze proponuje sie do mnie przejechac kuknac i sprawdzic hehe "a nie jakieś rurki w których powietrze po prostu stoi." zapraszam cie na rozmowe na gg albo tlenie to odpowiem na pytania odnosnie powietrza i zalezy mi bardzo zebym miala dobra wentylacje i zeby powietze nie stalo zeby nie byly szybki zaparowane bo wteyd g bedzie widac z calym szacunkiem powtarzam rurek bedzie mnostwo jak kanal wentyalcyjny w bloku np punktowo beda zbieraly zruznych miejsc powietrze oczywiscie beda osiatkowane zeby ktos nie pisal ze mi moga zwierzeta sproc przez nie ;) normalny okap zaduch na zewnatrz powietrze bedzie ciagniete w dol wentylek tez bedzie ostakowany zeby nic go nie wciaglo ;) boze jakie tu szczegoly trza pisac

Marcin Kranc (Shazzy)
01-01-2013, 17:11
i wydaje mi sie ze lepszym pomyslem bedie wyciagnie powietrza od dolu srodka i gory niz jakby mialo uciekac sama gora przez siatke! prosze odpowiedziec co pan mysli o ty mteraz skor owie jak juz bedzie calosc wygladac a z przendia szyba chodzil o mi o to ze nie bedzie super szczelna i powietrze spokojnie bedzie moglo sie zassac! przez szpary z obu stron ale to tak dodatkowo bo wciagajace otwory bede na samej gorze dziekuje za opinie ale powtarzam powietrze bedzie delikatnie wyciagna zreszta wentyl bedzie na sciemniaczu ze bedzie mozna regulowac obroty do wilgoci :D

Marcin Kranc (Shazzy)
01-01-2013, 17:30
przy okazji moze polapiemy rybki i omowimy to przy piwku?
[img]http://www.shockwave-games.net/random_5782/files/341.dcr<[img]

Marcin Kranc (Shazzy)
01-01-2013, 17:31
przy okazji moze polapiemy rybki i omowimy to przy piwku?
[img]http://www.shockwave-games.net/random_5782/files/341.dcr[img]

dr Robert
01-01-2013, 18:02
Błagam, przecinki !!! Przy dobrej woli trudno zrozumieć, bo strasznie dużo literówek i przecinków Pan robi. Starałem się przebrnąć przez tekst. Wierzę na "słowo honoru", ze będzie przewiew, chociaż ja jestem za tradycyjnymi dużymi powierzchniami z siatki, które w każdej chwili można zasłonić, tym samym regulując i okresowo zmieniając wilgotność w terrarium. Jest to tez dużo prostsze, w odróznieniu od różnych wiatraczków niezależne od dostaw prądu. Ale cóż, to sprawa gustu. Ważne, żeby zwierzaki się nie męczyły i miały czym oddychać.

Marcin Kranc (Shazzy)
01-01-2013, 18:37
no ja tez przepraszam unioslem sie bo przyczepil sie pan do tego na czym mi najbardziej zalezalo;P i celowo chce wyciagac powietrze wlasnie srodkiem terra i zeby szlo od gory zeby nie bylo przeciagow, a coz ja wiem siatka fajna i wogole wie mprosciej lepiej ale teraz ma mdobrze grznae terra 360 litrow z duza wilgotnoscia i siatka na gorze i w sumei jak ktos do mnie przychodzi to nei moze zniesc tego zaduchu to jest okolo 10 litrow woddy dziennie odparowuje mi z wodospadu i ziemi :( podlewam rosliny raz na tydzien zchodzi na to 30 litrow wody :( chce sie pozbyc zaduchu a coz przerwy w dostawach pradu fakt wiatraczek stanie ale wtedy sie zamknie klapka automatycznie i pozostanie mi otwarcie przedniej szyby ale nie czarujmy sie jak nie bedzie pradu to nie to bedzie najwiekszy problem a ogrzanie terra wteyd lepiej bedzie zamknac otwory wentylacyjne utrzymac cieplo a tak bedzie latwiej poniewaz nie ucieknie on gora :D sprytne nie?

42d3e78f26a4b20d412==