PDA

Zobacz pełną wersję : Podatek



Beata_U
08-03-2012, 11:07
Czy po zarejestrowaniu legwana trzeba bedzie placic za niego podatek jak np. za psa? Jesli tak to jaka to moze byc kwota?

Krzysztof.W
08-03-2012, 13:02
Witaj, ja też jakiś czas temu zadawałem te pytanie, i dowiedziałem się że "prawdopodobnie" nie przewiduje się podatku za zarejestrowane zwierzęta egzotyczne, a przynajmniej narazie to nam nie grozi.

Dostałem takie oto odpowiedzi:
Od Fryty:
Czy po zarejestrowaniu (citesowych) zwierząt w urzędzie , nie grozi nam przypadkiem za to co roczny podatek?"
Z tego co jest mi wiadome to nie było o tym do tej pory mowy, ale jak znam nasz Rząd i jego sposoby łatania dziur w budżecie to taki podatek może im wpaść do głów, a jego wysokość może zależeć np od długosci zarejestrowanego węża i liczby nóg u pozostałych zwierząt.

Od Bartka Gorzkowskiego:
Nie jesteś osamotniony w swoich obawach. Wydaje mi się jednak, że trudno byłoby uzasadnić taki podatek. Nie wprowadzono go dla papug, kanarków, chomików czy świnek morskich, czemu więc miałby być wprowadzony dla gadów bądź pajęczaków? Psy w pewnym stopniu zanieczyszczają osiedlowe trawniki i bywają uciążliwe dla sąsiadów, co może być podstawą do opodatkowania, ale interesujące nas zwierzęta? Choć w naszym kraju wszystko jest możliwe...

Pozdrawiam Wszystkich :o)

" PODATKOWI MÓWIE NIE "

AO
08-03-2012, 13:42
Z tego co wiem to należ uiścić opłatę skarbową za rejestrację zwierzęcia, co do opłat, jak np. w przypadku psów, to (przynajmniej narazie) ma ich nie być. Jak wysoka jest ta opłata to nie wiem i sama jestem ciekawa. A co mam zrebić jeżeli kupiłam legwana po wejściu ustawy cites w życie i nie dostałam żadnych dokumentów od sprzedawcy???

Krzysztof.W
09-03-2012, 02:47
Właśnie a powinnaś dostać dokumenty, ja też nie dostałem ,jedyne rozwiazanie to kupywać w tych sklepach gdzie zwierzeta citesowe , mają swoje dokumenty, im przy zakupie jakiegoś chronionego zwierzęcia w tym że sklepie dostanie się dla niego dokumenty potrzebne w puźniejszej rejestracji.

PS> Wysłałem ci maila z potrzebnymi dokumentami, jeśli dojdzie do ciebie to zawiadom mnie tutaj o tym.

Beata_U
12-03-2012, 05:13
Dzieki za odpowiedz. Chcialabym zarejestrowac zwierzaka, ale nie bardzo mam ochote placic za to panstwu. W koncu gadzik nikomu nie przeszkadza. A i tak mieszkam w domu, wiec trawnik moze zabrudzic tylko w moim ogrodku (swoja droga moj pies juz go zanieczyszcza wiec nawet nie byloby roznicy ;-P). Jedynym uzasadnieniem takiego podatku bylby wg mnie strach sasiadow, ktorzy wieczorami widza cien dziwnego stwora w moim oknie ;-)

42d3e78f26a4b20d412==