PDA

Zobacz pełną wersję : Reakcja legwana na odbicie w lustrze



Beata_U
12-03-2012, 05:41
Jestem ciekawa, jak Wasze legwany reaguja na widok swojego odbicia w lustrze. Bo moj ok. 3-letni samiec zupelnie ignoruje swojego "kolege". Tylko kiedy byl maly i pierwszy raz zaczelam wypuszczac go z terra przez kilka dni prezyl sie do lustra i kiwal glowa ale szybko przestal to robic. Troche mnie to zastanaia, bo to dorasly samiec. Wydaje mi sie, ze po prostu przyzwyczail sie do swojego odbicia. Lustro zajmuje mi cala sciane a terra znajduje sie na przeciwko niej i leg w zasadza moze w nie patrzec 24h na dobe. Co o tym myslicie?

Monisku
12-03-2012, 08:09
Witam :-)
ja w calkiem innej sprawie - niestety nie wiem, dlaczego Twoj legwan ignoruje swoje odbicie w lustrze
- moze mysli, ze nie jest dosc ladny... ;-)?

pisze artykul dla pisma "Marie Claire" o osobach hodujacych nietypowe zwierzeta. Poszukuje kobiet w wieku 25-35 lat, ktore maja w domu weze, legwany, pajaki, gekony... Pomyslalam, ze moze Ty mieszkasz w Warszawie lub okolicy, miescisz sie w tej grupie wiekowej i chcialabys sie ze mna spotkac i chwile pogadac o Twoim ulubiencu....?

Bede wdzieczna za kazda Twoja odpowiedz.

Pozdrawiam
Monika Kucia

Pogs
12-03-2012, 08:09
moj Gucio tez nie reaguje na lustra... nawet psa ignoruje... a mam go dopiero 3 tygodnie.... :)

Jacku
12-03-2012, 09:57
a mój samiec odstrasza legwana z lustra, ale ma problem, bo tamten odstrasza go również...:-)). Jednak robi to krótko , nie chcę go stresować. Niemniej komicznie to wygłąda.Pozdrawiam!

Rysiek
13-03-2012, 03:16
Mój nie toleruje psów i swojego odbicia w lustrze też. Dobrze, że jest mocne to lustro ! Dużo mu się oberwało :-))) Pozdrówko! Rysiek

Nika
13-03-2012, 03:32
To mój leguś Beato jest przeciwieństwem Twojego. Dobrze że mam mocne szyby w terra, bo kilka razy dziennie je atakuje, a do tego ubzdurał sobie że jego ogon, to nie jego, tylko wroga i goni go jak pies. Po przeprowadzce do nowego terra tak szalał, że uszkodził ogon i ma 6 cm krótszy teraz. Obecnie ma 2 lata i cały czas liczę na to, że wyrośnie z tergo :)

Pozdrawiam.

Janusz.Poz
13-03-2012, 12:27
Witam! A ja mam zadziorną samiczkę! Może dlatego tak długo myślałem, że to samiec :) Często urządza "przepychanki" ze swoim odbiciem. Pyskiem, a czasem całym ciałem napiera na lustrzaną taflę. Ale też często cofa sie parę kroków, bierze rozpęd i... Całe szczęście, że deski podłogowe są śliskie, bo inaczej miałaby niźle poobijany pyszczek :)))
Pozdrawiają Kaziu & Janusz!!!

Lukas Cool
13-03-2012, 13:39
MÓJ LEGWANEK MA ODBICIE ZBYTNIO NIE REAGUJE TYLKO SIĘ PRZYGLĄDA JAKBY CHCIAŁ POWIEDZIEĆ JAKI JESTEM PIĘKNY

42d3e78f26a4b20d412==