PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoże do terrarium dla małego lega !!!!!! WAŻNE !!!



oXcros
14-03-2012, 05:39
witam ;))
chce poznac wasza opinie co jest najleprze do terrarium dla małego lega na podłoże ??

1) kostka kokosowa - zalety: pomaga utrzymac wilgotnosc i ładnie wygląda, wady - po zetknieciu z odchodami wydaje nieprzyjemny zpach :(((, Czy małe legwany jedza kostke kokosową ???

2) Sztuczna trawa - zalety: łatwa w uprzatnieciu odchodów i utrzymaniu czystosci terra, wady to niejest to :))) nieprzepuszcza ciepła od kabla grzewczego jak powinna :((

3)torf - zalety: pomaga utrzymac wilgotność, wady: trudno dbac o higiene w terra :(((

jak macie jakies pomysły co dąc na ściułke to bede wdzieczny !!!

pozdraiwam was i waszych pupilków :))

Uzi
14-03-2012, 05:53
Mi facet w sklepie powiedział że kostka kokosowa jest najlepsza

Jacku
14-03-2012, 06:14
u mnie w terrarium jest dno wyłożone płytkami ceramicznymi ,wysypane mała ilością piasku ( legwany nie mają do niego dostępu - a utrzymuje wilgotność), a jako podłoże właściwe mam duże pasy kory z drzewa liściastego (teraz jesion). Zalety : łatwość usuwania odchodów ( w razie silnego zabrudzenia możliwość umycia, dezynfekcji i ponownego użycia) ,nie pyli, nie brudzi, nie ma możliwośći połknięcia przez legwana, wygląda naturalnie, nie wydziela przykrych zapachów, również pomaga utrzymać wilgoć...a wady?...właściwie jeszcze ich nie poznałem ,ale jak tylko wyłoni się najmniejsza to dam znać... a już mam : trzeba okorować drzewo, ale mieszkam w lesie :-)))) Pozdrawiam!

Lukas Cool
14-03-2012, 10:57
moim zdaniem dobrym podłorzem jest korek kokosowy zalety mały legwan nie może tego połknońć łatwość usuwania odchodów +ale mi się nie podoba (chociarz go urzywan) teraz będe mu zmieniał podłorze na średniej wielkości kawałki buku

Sorry za błędy
Pozdrowienia

oXcros
14-03-2012, 11:02
mugłbys mi napisac średnice jednego kawałka ???

pzdr

bizon
14-03-2012, 12:32
ja mam wyłożone terra sztuczną trawą. Jest łatwe w czyszczeniu i w miare trwałe. Owszem nie można zastosować kabla ale mój leg schodzi na dół tylko żeby się załatwic w basenie pozatym przesiaduje jak najwyżej się da. Dlatego ogrzewanie od góry w zupełności wystarcza. Wcześniej gdy leg był mniejszy miałem jako podłoże kokos średnicy ok. 2 cm. ale wówczas terra było dużo niższe i leg schodził na dno bardzo czesto.


pozdrawiam

oXcros
14-03-2012, 13:00
a nieje on kokosa ???

pzdr

Marblo
14-03-2012, 13:44
YO!
OXcros legwany za zwyczaj nie jadaja tego kokosowego podloza a nawet jesli by sie tak zdarzylo to raczej nie jest to szkodliwe (pod warunkiem ze nie stanie sie to jego podstawowym pokarmem). A kokos pomaga w utrzymaniu wilgoci w terra pod warunkiem ze jest przynajmniej raz dziennie spryskiwany. Co do sztucznej trawy to nie przejmowalbym sie tym ze nie przepuszcza dobrze ciepla z kabla grzewczego, kabel grzewczy stosuje sie do tego aby podloze parowalo co ma podnoscic wilgotnosc w terra. Cieplo do ogrzania legwana powinno pochodzic z gory (zarowki, promienniki podczerwieni) podloze nie powinno byc zbyt cieple tylko na tyle aby dobrze parowalo.

dygut
14-03-2012, 15:30
hmm ja nie mam podloza , tzn mam kafelki marmurowe , wiec jest bardzo latwe w sprzataniu , 1m2 zajmuje basen wiec z wilgocia nie ma wiekszego problemu , natomiast kable grzejne mam na scianach pod kamieniami , ktore sa poprzyklejane jak plytki . co widac na zdjeciu , dolaczonym , zeby podwyzszyc wilgotnosc postaram sie dostawic kilka wkiatkow . ewentualnie moze nawilzacz zeby nie trzeba bylo czasami zraszac cieplych scian woda .

oXcros
15-03-2012, 04:15
czyli kostka bedzie najleprza dla małego :))

pzdr

Marcin S-c
16-03-2012, 06:30
A CO POWIECIE NA MOJE ROZWIĄZANIE:
podłoże to sztuczna trawa ale ściany są wyłożone matą kokosową, którą spryskuję wodą kilka razy dziennie. to chyba też dobry sposób na wilgotność, a ogrzewanie pod basenem zeby dodatkowo parował

pozdrawiam

Marblo
16-03-2012, 07:30
Dobre jest wszystko co nie jest zabronione a daje pozadane rezultaty. W tym i twoj sposob.

Buszmen
17-03-2012, 02:22
hej

ja slyszalem ze kokos szybciej traci wilgotnosc niz torf, wiec uzywam torfu (specjalnego do terra) ale widze ze kazdy ma swoja "technike" :)
faktem jest ze troche ciezko sie usuwa z torfu nieczystosci

pozdrawiam wszystkich
Buszmen

Jacku
25-03-2012, 04:11
Witam ,miałem napisać jak pojawią się wady mojego podłoża i są, a właściwie jedna, która wyklucza to podłoże z użycia : z powodu małej wentylacji pod spodem kory pojawiły się duże ilości pleśni:-( Już go nie używam. Pozdrawiam!

Rysiek
25-03-2012, 04:27
Ja mam kokos, ciągle wilgotny, ale i tak przynajmniej raz dziennie go rozgarniam, aby dolne , suche warstwy ( bo pod nim są 2 kable grzewcze ) wymieszać z wilgotną górą. Pozdrówko! Rysiek

oXcros
25-03-2012, 04:44
a jak Gucio wciana kokos ??

42d3e78f26a4b20d412==