PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy



susi
15-03-2012, 07:40
bardzo prosze o pomoc ludzi ktozy cos wiedza (od niedawna mam 2 tyg. psa od tego czasu moja sliczna legwaniczka ok2.5roku jest bardzo przestraszona niechce jesc a ostatnio zrobila sie pomaranczowa niewiem co robic weterynarz powiedzial ze bedzie dopiero w nastepnym tygodniu a ja sie strasznie o nia boje moja kolezanka miala legwana ktory umarl a tez niechcial jesc i zrobil sie pomaranczowy)z gory dziekoje pozdrawiam

susi
16-03-2012, 07:27
czemu nikt mi nic nieodpisal bardzo prosze

Marblo
16-03-2012, 07:36
YO!
Napewno legwanka bardzo boi sie twojego psa. Nie wiem jak mozna temu zaradzic przeciez nie wytlumaczysz legwanowi ze nie ma sie czego bac. One chyba po prostu maja zakodowane ze, wszystko co futrzane to jest wrog. Moze z czasem jej przejdzie jak zobaczy ze pies nie stanowi dla niej zagrozenia. Ale nic nie obiecuje. Poczekaj moze odpisze cos ktos kto ma w domu psa i legwana i przerabial podobna sytuacje.

bizon
16-03-2012, 07:36
Do końca nie wiadomo czy to wina psa, ale być może że legwan przeżywa silny stres widząc go. Odizoluj legwana tak aby nie mógł widziec psa. Dla niego to też drapieżnik który mu zagraża a uciec nie ma dokąd. Jednak mozliwe że przyczyna tkwi w czym innym. Napisz cos wiecej: w jakim jest wieku leg, jakie ma warunki, co jada.......

pozdrawiam

dygut
16-03-2012, 09:36
hmmm jesli chodzi o mnie to mam 2 legwany , 3 psy , kota i rybki , i wszystkie zwierzaki zyja ze soba w symbiozie , a mianowicie oczywiscie ze legwan boi sie innych zwierzakow , ale staram sie ich ze soba nie trzymac , legwany maja swoje terrarium i maja sie w nim dobrze , jak je wyciagam na zewnatrz to boja sie wszystkiego ale nie do takiego stopnia zeby nie jadly i jak poloze gdzinke na kwiatku pod ktorym jest pies , to i tak wcina listkia . Moja rada jest to zeby odizolowac je od siebie na jakis czas i powoli z uplywem czasu je do sibie przyzwyczajac a napewno to da jakis postep , o ile oczywiscie to obecosc psa jest powodem tego iz Twoj gad nie je .


Pozdrawiam M.D.

Endriu
16-03-2012, 11:18
Ja mam psa i legwana. Pies ma fioła na punkcie wszystkich zwierząt kiedyś miałem myszki, żółwia, siora ma boa i za wszystkim łazi, patrzy sie, ale nie ma złych zamiarów. Kiedy pojawił sie legwan też koło niego chodził, ale jak legwan go dziabną za nos, że sie krew polała to patrzy na legwana, ale z daleka. Leg natomiast nie reaguje na psa. Ja nie mam tego problemu.

Może na samym początku pies wystraszył lega. Najlepiej będzie ich narazie odizolować.

susi
16-03-2012, 15:11
dzieki serdeczne za odpowiedzi a wracajac do tematu to ma ponad 2 lata jadaglownie koper szzypior salate troche sera zoltego jablka bababy ogorki rzodkiewke kielkidotychczas nienadazalam z napelnianiem jej miski ateraz niechce tknac jednego listka od wczoraj ja karmie na sile i b12podaje pozdrawiam

Marblo
17-03-2012, 02:19
YO!
Susi zrezygnuj z podawania legowi sera a diete oprzyj o liscie a nie o warzywa, salata to tez nie najlepszy pomysl. 80% diety legwana to powinny byc liscie, wybierz sie gdzies na czysta lake nazrywaj mlecza, babek, koniczyny, jak masz dostep to zerwij jakies listki drzew owocowych liscie innych drzew tez swietnie nadaja sie na pokarm dla legwanow zerknij sobie tutaj:
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=5537&t=5537
http://www.terrarystyka.com.pl/opisy.php?id=20020703211339&level=20020702211157

susi
21-03-2012, 07:18
chcialam tylko powiedziec ze moja slicznota zaczela jesc

42d3e78f26a4b20d412==