PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc



Łysy468
02-01-2013, 04:02
Mam 2 węże! (nerodia fasciata, Lancetogłów mleczny) Lancetołów jest mniejsz i boje się że jak zacznie zrzucać wylinke no nerodia morze mu coś zrobić!!!! :-((( Prosze o pomoc!!!!

dr Robert
02-01-2013, 04:07
To one są razem trzymane ?

Łysy468
02-01-2013, 04:14
Tak są trzymane razem nerodia ma 64cm a lancetogłów ma okolo 27cm!!! Lancetogłowa kupiłem dzisiaj!!! wczoraj w sklepie zrzucil wylinke ale pytam sie tak na zapas!!! czekam na odpowiedz!!

dr Robert
02-01-2013, 04:25
Nerodia nie powinna zjeść innego węża bo to płazo- i rybożerca, ale czasem nawet przy jedzeniu może się zdarzyć przypadkowe chwycenie Lampropeltisa. Natomiast pewne jest, że prędzej czy później Lampropeltis zje Nerodię. Pewnie potrzeba na to jeszcze sporo czasu, ale zdarzy się to jeśli będą razem. Powinny być oddzielnie bo wkrótce oba będą miały te same pasożyty i choróbska, ale to już sprawa ryzyka.

Butcher
02-01-2013, 04:27
przeczytaj opis Lancetogłowa!!!!!! - http://terrarium.com.pl/wazmleczny.php kup badz zrob nowe terrarium!!!!bo jak maluch urosnie bedziesz mial tylko jednego weza

Łysy468
02-01-2013, 05:18
Ale nie rozumiem czemu by mialy byc chore??!! ja od kąd mam nerodie to do pokarmu deje mu witaminy a jego przymywm co jakis czas płynem przeciwko pasożytom!! a mam jeszcze jedno pytanko, ktury wąz szybciej rosnie nerodia czy lancetogłów??? odpowiedz!!!

snakee
02-01-2013, 05:51
rozdziel te węże i niekombinuj kto szybciej urośnie

cepelia
02-01-2013, 06:16
zawsze moze poczekac jak stac go na takie drogie jedzenie :)

Łysy468
02-01-2013, 06:31
Ale czy wy nie rozumiecie ze ten lancetogluw ma okolo 25cm a nerodia ma okolo 65cm!!!!! Narazie ani ten ani ten sie nie zjedzą!!! A jak chociaż podrośnie okolo 7-8cm to je dopiero rozdziele!!! odpiszcie!!!

hatiras
02-01-2013, 06:47
Hey!
Na pytanie, który wąż rosnie szybciej odpowiem : Nerodia...
Uważam jednak,że nie powinno mieć to dla Ciebie żadnego znaczenia, gdyż oba te węże wymagają skrajnie różnych warunków... Następnym razem jak będziesz kupował jakies zwierzę poczytaj trochę o nim i przygotuj terrarium...
Uwielbiam 'folwarki zwierzęce' i pytania: 'jakie moge trzymać jaszczurki z agamą brodatą?
Pomyśl zanim coś zrobisz.
hatiras'

Łysy468
02-01-2013, 09:08
Czemu uważasz że nerodia rośnie szybciej???? przecierz to wąż na myszach rośnie szybciej!!! odpisz

Łysy468
02-01-2013, 23:35
A czy możliwe jest że ten wiekszy wąż nerodia kturego mam od początku w terarium mugl sie obrazic ze mniej sie zajmuje nim a wiecej tym malym lancetoglowem???? Moja nerodia zawsze lezala pod misko z woda ateraz jest ciagle w jaskini!!!! Natomiast te lancetogłów ciagle lezy tam gdzie lezała nerodia!!!!
Odpiszcie!!!!!!!

dr Robert
03-01-2013, 01:10
Tak, węże się obrażają :)))). Daj mu długopis i kartkę to na pewno coś Ci o tym napisze :)))). Po takim tekście jestem za specjalnymi testami na inteligencję zanim ktoś kupi jakiekolwiek zwierzę :))).

A jak byś się czuł jakby Ci wpuścili do mieszkania niedźwiedzia polarnego, tak co prawda takiego niezbyt dużego, no, na razie to Cię nie zje, ale za jakiś czas na pewno będziesz jego ofiarą. Tak samo nerodia, właśnie wsadziłeś jej takiego "niedźwiedzia", teraz jej nie zje, ale za jakiś czas.

Tempo wzrostu jest cechą gatunkową i tylko częściowo zależy od rodzaju pokarmu. Wszelkie zaskrońce, nerodie rosną stosunkowo szybko, jedzą zwykle częściej i objętościowo więcej niż Lampropeltisy. Zawsze można oczywiście zagłodzić Nerodię, ja bym tego nie robił. Lampropeltisy lubią tłuste kąski :))).

Łysy468
07-01-2013, 12:53
ale moze sie jakos pogodza!!!!?????? no zobaczy sie!!odpiszcie cos bo mi sie nudzi

42d3e78f26a4b20d412==