PDA

Zobacz pełną wersję : Papiery i Szczepienia ???



oXcros
20-03-2012, 12:24
Witam
mam 2 ostatnie pytania przed zakupem lega :)
1) czy szczepi sie na cos legwany ???
2) Jeszcze raz bym prosił o wypisanie od myslinka jakich papierów mam sie domagac w sklepie (sory za upierdliwość) :)

pozdrawiam

Lukas Cool
20-03-2012, 13:45
oczywiście masz jusz terarium przygotowane dla niego (albo jej)wygrzane z czystą wodą ładnym korzeniem

Prosze nie zrub takiego błędu jak ja bo ja kupiłem lega a terarium było jeszcze nie przygotowane, miałem przygotowane wszystko ale i tak pusiał biedaczek przez 2 godziny czekać. Mimi wszystko ZACZĄŁ JEŚĆ Z ĘKI NASTĘPNEGO DNIA.

Niestety ja nie wiem czego masz się domagać ale życze powodzenia TRZYMAM KCIUKI
Pozdrawiam i sorry za błędyo

Fryta
20-03-2012, 14:04
Najlepiej jak bys dostał dokument rejestracyjny potwierdzajacy rejestrację legwana (wzór dostepny w dziale Rejestracja na stronie www.terrarium.org.pl). Koniecznie z pieczątkami, itp. Ewentualnie może to tez być oswiadczenie przedaży/kupna (dostępne jak wyżej) KONIECZNIE z numerem CITES. Zamiast oświadczenia może być paragon lub rachunek, ale MUSI zawierać nr CITES i adres sprzedawcy. W razie czego możesz zawsze sam zanieść im do wypełnienia oswiadczenie przedaży/kupna pobrane ze strony.
NIE DAJ SOBIE WCISNĄĆ lega bez papierów. Wszystkie dobre sklepy już takie wydają. Wiele nawet sama rejestruje. Jak nie maja dokumentów to NIE KUPÓJ. Nie popieraj zakupem przemytu. W końcu ustawa działa od roku, mieli czas by się przygotować. Nawet leniwy by sie zainteresował, a to ich obowiązek.

Jarek Zajączkowski
20-03-2012, 15:15
oXcros
Kupuj zwierzaka z papierami rejestrowymi. tzn. legwan przed sprzedażą w sklepie muci przez sklep zostać zarejestrowany w urzędzie miejskim. Jak go kupisz - ty rejestrujesz się jako nowy właściciel na podstawie dokumentów rejestrowych otrzymanych ze sklepu.

Jarek Zajączkowski
20-03-2012, 15:18
Mała poprawka - jeśli został sprowadzony z zagranicy - to CITES, jeśli urodził się w kraju - ksero urzędowego świadectwa urodzenia.
oX - pamiętaj - to Ty płacisz kasę - więc wymagaj i nie daj się spławić.
Legwanów się nie szczepi - brak szczepionek. Ale
1. zbadaj kał na pasożyty
2. wymaz z kloaki - na salmonella.sp
3. oględziny ogólne określające kondycję zwierza

Dodi
20-03-2012, 16:20
jestem importerem sprowadzam do kraju legwany wszystkie sa sprzedawane do sklepow i hurtowni z faktura i dokumentami rejestracyjnymi kazdy sprzedajacy musi rowniez wystawic ci takowe chyba ze kupił zwierze z przemytu aby zaoszczedzic jakies 20-30 zł
pozdrawiam

oXcros
20-03-2012, 22:24
witam
dziekuje wszystkim za pomoc :)

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==