PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odrasta ogon?



FIfatrAFa
21-03-2012, 12:20
yo !
JAkies 3 tygodnie temu weterynarz ucial mojemu legwanowi koncowke ogona ktorądopadla martwica.
Obserwujac ogon-dzis zauwazylem ze koncowka robi sie czarna-czy tak powinno byc czy moze martwica znow sie pojawila?

Prosze o pomoc

Marblo
21-03-2012, 14:33
YO!
Hmm.... jedynym odrosnietym ogonem jaki widzialem u legwana byl w sosnowieckom egzotarium i wyraznie bylo widac w ktorym miejscu ogon byl urwany i rzeczywiscie ta odrosnieta koncowka byla bardzo ciemna i wygladala tak jakos nieneturanie jakby ktos mu ja dorobil z jakiegos innego materialu. Tak ze nie wiem mozliwe ze zaczyna mu odrastac mam nadzieje ze wszystko bedzie ok :)

XREE
31-03-2012, 16:04
Ja jak kupiłem lega to było po odrzuceniu ogona. Mam go juz 4miesiące i ogon odrósł 13cm, jego kolor jest ciemny wiec u Ciebie też jest OK. Dowiedziałem się, że po około 2 latach ogon może nabrać pierwotnych kolorów przy dobrych warunkach. Apropo odrastania ogona to po zmierzeniu wychodzi na to że ma prawidłową proporcje czyli 2/3ogon i 1/3 ciało. POZDRAWIAM.

Anita Kuzebska
22-04-2012, 11:42
Ja przeczytalam ze Legwan Zielony odrzuca caly ogon jezeli ktos go brutalnie traktuje moze juz by zanikla mu martwica? ale nie traktuj brutalnie zwierzaka!!!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==