PDA

Zobacz pełną wersję : MOJA OPINIA O NIEKTORYCH TEMATACH FORUM



Długi
21-03-2012, 12:41
Kupilem lega rok temu i od tego czasu zyje nam sie dobrze... Leg wprawdzie nie jest jakis super oswojony, nadal czasami bije ogonem i gryzie ale to sie zmienia... Mialem z nim troche problemow- np. ostatni zakurcz miesniowy... Napisalem o tym na forum i doswiadczeni terrarysci mi pomogli- zreszta tak jak za kazdym razem...
Ale szczerze mowiac czytajac niektore posty ktore ludzie tutaj umieszczaja rece mi sie zalamuja i cholera mnie bierze... Nie to zebym byl jakims tam zboczkiem i wymagal zeby wszyscy wszystko wiedzieli ale niektore tematy sa po prostu zalosne... Ja nie wiem czy wy ludzie kupujecie te zwierzeta a pozniej sobie uswiadamiace " O kurcze co ja mam z TYM zrobic???" Jak mozna miec legwana i dopiero wtedy pytac sie jaka on ma miec sciolke albo czy 25 centymetrowy leg to samiec czy samiczka.... To juz sie staje.... Zreszta szkoda slow!

pepre
21-03-2012, 12:46
.... niestety taka jest prawda, a itak jest teraz lepiej niz byloby, gdyz czesc postow o ktorych wspomniales, i tych ktore w kółko sie powtarzaja, jest kasowana by nie zasmiecac... jednak nie wszyscy rozumieja cele istnienia forum, i dzialanie wyszkiwarki, i kazda swoja mysl tu wrzucaja niczym na czacie...

Jacku
21-03-2012, 13:26
to prawda, są opisy gatunków , teraz wstawiono FAQ, wystarczy poczytać, ale z drugiej strony, lepiej pytać późno niż wcale :-) Bądźmy wyrozumiali, bo co dwie opinie to nie jedna :-)) Dla każdego forumowicza jego problem jest najważniejszy dla niego. Pozdrawiam!

Gizmo
21-03-2012, 13:35
Na pewno męczące jest czytanie w kółko tych samych tematów, jednak lepiej niech już ta niedobra tradycja pozostanie, niż ktoś z powodu niewiedzy miałby zrobić swojemu pupilowi krzywdę.
Wiele osób przez przypadek staje się włacicielem jakiegoś zwierzaka, który wpadł w oko podczas wizyty w sklepie zoologicznym. Nie raz miałem okazję słyszeć jak sprzedawcy wręcz namawiali żółtodziobów do kupna jakiegoś stworka mówiąc: "to bardzo przyjazne i łatwe w hodowli zwierzątko". Potem już po kupieniu zaczyna się nabywca czy nabywczyni zastanawiać, a w czym to nasze złotko trzymać i jak karmić. Ratunkiem i jednocześnie skarbnicą informacji staje internet. Taka wpadająca w popłoch osoba chce jak najszybciej czegoś się dowiedzieć i jest zainteresowana tylko swoim własnym konkretnym przypadkiem. Dopiero później niektórzy odkrywają Amerykę i dostrzegają, że temat, jakiego szukali został dawno zamieszczony.

Nestor
21-03-2012, 13:47
Nie posiadam legwana, ale sie wypowiem.
Nie zawsze jest tak, ze po kupnie legwana , czy innego zwierza jest panika co z nim robić. Często "głupie" pytania zadają ludzie przed kupnem. To chyba dobrze, bo im więcej pytan, nawet o rzeczy najbardziej oczywiste, tym mniej błedów pozniej. Oczywiście lepiej poszukać starszych wypowiedzi na dany temat, ale jeśli niema to PYTAĆ!!!. Jak juz napisałem im więcej pytań tym mniej stresu dla zwirzaka i hodowcy.
pozdrawiam

Rysiek
21-03-2012, 14:01
Wszyscy macie rację. Tym co już coś wiedzą niektóre pytania wydają się banalne, a tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z terrarystyką niektóre proste sprawy wydają się skomplikowane. Lepiej jest dwa razy odpisać na pytanie niż osobę pytającą pozostawić w niewiedzy. Zawsze i tak cierpi na tym zwierzak. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i tłumaczyć, a tylko "leni" będących długo na forum zbesztać i odsyłać do funkcji "szukaj" :-))). Siedzę też na forum astronomicznym i jest dokładnie ta sama sytuacja. Przybywają nowi ludzie i powielają zadane już kiedyś pytania. Mówi się trudno. Cierpliwości :-). Pozdrówko! Rysiek

sphinx19
22-03-2012, 03:11
Na poczatku hodowli kazdy blachy problem jest dla ciebie wazny, zgadzam sie z ryskiem, rowniez siedze na jeszcze jednym forum jest ono o kolczykowaniu ciala i na ten temat wiem o wiele wiecej niz o legwanach i moge pomoc ludzia w sprawach przeklowania i zaowazylem ze na tamtym forum czesto padaja tez takie tematy jak twoj czyli o powtarzajacych sie postach, ale gdyby nie odpowiadano na powtarzajace sie posty to nie jeden legwan mogl by na tym ucierpiec tak jak i na tamtym forum mogl by ucierpiec na tym czlowiek.Pozdrowienia dla was i waszych zielonych przyjaciol.

Inka@
22-03-2012, 14:56
Sphinx prosze o jakis kontakt do Ciebie.

sphinx19
23-03-2012, 00:00
moj adres email to sphinx19@wp.pl

42d3e78f26a4b20d412==