PDA

Zobacz pełną wersję : strach przed woda



sphinx19
21-03-2012, 12:48
Mam problem z moim legwanem dlugi czas przesiaduje po za terrarium wiec dobrze by bylo zadbac tez o skore, ale leg. strasznie sie boi wody w wannie moge go wykapac ale tylko na sile go tam wkladajac a on i tak nie siedzi tam spokojnie tylko przez zaly czas chce sie z niej wydostac, ani tez sie w niekj nie zalatwia, woda ma dobra temp., przynosilem mu miske z woda do pokoju ale on nawet nie myslal o tym by do niej wejsc, mial ja codziennie przez tydzien czasu i nic. przechodzi teraz wilinke i przydaly by mu sie kapiele ale nie wiem jak go do tego namowic, macie jakis pomysl ??czy mam mu poprostu nie robic kapieli(ale tak jak mowilem leg przebywa wiekszosc dnia poza terrarium)dzikuje z gory za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich!!

Jacku
21-03-2012, 13:12
Bez wątpienia legwany muszą być hodowane w terrarium, w nim łatwiej jest utrzymać wilgotność potrzebną do prawidlowego procesu linienia. Nigdy nie kąp legwana na siłę. TO OGROMNY STRES DLA NIEGO! Zadbaj o dobre warunki w terrarium a problem higieny skóry sam się rozwiąże :-)). A tak na marginesie to hodujesz go w terrarium? Pozdrawiam!

sphinx19
21-03-2012, 13:27
tak jes hodowany w terrarium,ale jest to strasznie rozbiegany i ciekawski okaz :) gdy sie go nie wypusci to moze przez caly dzien drapac po szybie przy miejscu otwierania, az do skutku:)

Rysiek
21-03-2012, 13:52
Chce wolności i w miarę możliwości mu ją daj. Mój Gucio od dawna dużo czasu spędza w mieszkaniu i na balkonie, mimo, że swoje terrarium lubi bo sam do niego wraca. Nie kąp legwana na siłę bo to stres. W czasie kiedy przebywa w terrarium zadbaj o wilgotność i ewentualnie spryskaj legwana letnią wodą. Jeśli i na to źle będzie reagował zaniechaj spryskiwania zwierzęcia, a pryskaj tylko otoczenie. Wylinka czasem długo trwa, a kąpiele nie są potrzebne w przypadku, gdy legwan ich nie toleruje. Pozdrówko! Rysiek

noradarling
21-03-2012, 14:05
Jest bardzo dobry sposób aby legwan nie szalał w wannie. Wyjdz z łazienki zostaw lega w wannie i zgaś światło. To działa...

Sprawdzone w 100%

Rysiek
21-03-2012, 14:13
Przestaje szaleć, bo nie widzi białych ścianek wanny, ale czy przestaje się bać ? Co robi jak zapalisz światło ? Pozdrówko! Rysiek
Ps. Mój Gucio toleruje kąpiele, a jest na tyle duży, że z wanny wychodzi kiedy chce.

Marblo
21-03-2012, 14:43
Wlasnie ktos kiedys napisal ze legwan nie boi sie wody tylko wanny i ja sie z tym zgadzam ale z wlasnego doswiadczenia moge napisac ze moj Diablo do kapieli sie przyzwyczail i chyba zdal sobie sprawe ze nic mu wtedy nie grozi ja tez zostawiam go w brodziku prysznica i wychodze z lazienki na czas jego kapieli lecz swiatla nigdy mu nie gasze a kiedy wracam legwan siedzi sobie spokojnie a obok niego przewaznie plywa cos niezbyt pachnacego :)

meg11
21-03-2012, 14:55
Sphinx, ja też mialam podobny problem, jak leguś był mały i mieszkał w terrarium to nie bylo problem, bo tam miał basenik..
no ale od czasu gdy podrósł, też chciałam go kąpać w wannie, ale gdy pierwszy raz próbowałam go tam zanieść straszliwie go tym rozzlościłam..
kupiłam więc taki duuuży pojemnik i to jest teraz ulubiona miejscówka legusia :) już wie, że jak przynoszę ten basenik i zaczynam nalewać tam wody --> to jest to pora na załatwianie jego potrzeb i sam złazi z fotela i idzie się kąpać :) serio.. ale nie od początku było tak pięknie, kiedyś jak wiedział ten basenik, to uciekał gdzie pieprz rośnie, jak go próbowałam wsadzić to stał nie ruchomo, ale po kilku takich próbach (jakimś miesiącu) i po zbadaniu wszystkiego języczkiem ..odważył się :)
Powodzenia! i nic na siłę :)
Ps. Sympatyczny ten Twój legwanek ze zdjęcia ;) szkoda że skasowali twojego posta zanim inni go zobaczyli :(

sphinx19
22-03-2012, 02:52
dziekuje wszystkim za pomoc. Kapieli na sile mu nie robie probowalem trzy razy go przekonac do wanny ale zle na tym wyszedlem(caly podrapany) jak i on, bo to faktycznie okropny strach dla niego.Zrobie tak jak "meg", bo mysle ze to dobry pomysl z tym pojemnikiem, oczywiscie nic na sile, jak zwykle cierpliwoscnajwazniejsza.Pozdrowiena dal wszystkich i jeszcze raz dziekuje.P.S wlasnie jestem ciekaw dlaczego skasowali mojego posta ze zdieciem :(

Rysiek
22-03-2012, 14:04
To się tu często zdarza :-(((. Nie tylko Tobie kasują. Pozdrówko! Rysiek

Dzony
22-03-2012, 14:12
moj leg tez nienawidzil kapac sie w wannie gdzies dowiedzialem sie ze musi czuc dno, tak zrobilem i jest duza poprawa nie panikuje i nawet chetnie sie po wannie porusza

pozdrowienia

sphinx19
23-03-2012, 05:31
czyli nie bede mogl zamiescic na tym forum zdiecia mojego legwana w zalaczniku??

Rysiek
23-03-2012, 14:04
Spróbuj, bo przecież po to są załączniki. Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==