PDA

Zobacz pełną wersję : mam pytanie do forumowiczow



Marcin Kranc (Shazzy)
02-01-2013, 14:18
chodzi mi dokladnie o to jakie zwierzaki widzicie mniej wiecej w wodnej czesci paludarium mojeog o ktorym wczesniej pisalem ja wiem ze bede mial na 100% krewetki 2 weze wodne (trzciniaki) glonojady ze 2 male nie duze jakeis rybki bardziej wezowate zeby taki mroczny wyraz mialo to paludarium co jeszcze polecacie nie chce zeby tak znowu bylo za duzo mysle ze krewetki 2 glonojady i moze nawet jedne waz trzciniak wystarczy ale moze macie cos konkretnego jeszcze?

AGAM
02-01-2013, 14:29
Wąż wodny czyli trzciniak to też ryba chyba że masz jakiś inny gatunek na myśli. Czy one aby nie są drapieżne?? Mogą takować krewetki. Fajne są też karliki szponiaste. Żałobniczki tez super wyglądają w takim ponurawym, zacienionym akwa.


Ps. TchórzofreTki a nie tchórzfreDki :) Wszyscy nie wiadomo czemu kojarzą je z jakimś Fredem :)

mark0wy
02-01-2013, 15:49
Trzciniak (Erpetoichthys calabaricus) jest ryba, zywiaca sie mniejszymi od niego gatunkami ryb, a ze dochodzi do metra dlugosci, polaczenie go z innymi gatunkami moze byc klopotliwe.
Jakie ph wody i temperature zamierzasz utrzymywac w tym zbiorniku?
Jesli odpowiesz sobie na to pytanie, dopiero wowczas mozesz szukac odpowiednich gatunkow.
Pozdrawiam i zycze powodzenia w projekcie.
Mark0wy

Marcin Kranc (Shazzy)
03-01-2013, 04:48
no ja wiem jakie nie wiedzialem tylk ze czciniak taki duzy rosnie ze ryba to wiem dla przekory pisze waz :P bo to waz buehaha tmp wody 28 stopni jzu wszystko wiem i zadalm sobie wszystkei pytania co i jak nie wiem tylko co wsadzic tam poza krewetkami i glonojadami

Natkas
04-01-2013, 16:23
trzciniaki zjedza ci krewetki na 100%. gdybys tam wsadzil karliki szponiaste staloby sie z nimi to samo. musisz wiec wybrac, albo same trzciniaki, albo czesc wodna wielogatunkowa. a ze trzciniaki sa ciekawe to wiem, sama mam ochote je kupic tylko nie mam na razie gdzie ich trzymac ;P

42d3e78f26a4b20d412==