PDA

Zobacz pełną wersję : Czy roztocza są zawsze koloru czerwonego???



Anna
27-03-2012, 05:23
Jak w temacie. U mojego smoka w terra łażą czarne robczyska, wielkości roztoczy. Czy to są właśnie one???

GALN
27-03-2012, 05:40
Anna musiałabyś bardziej opisać te robaki rostaocza mogą być czarne ,kremowe są różne są gatunki .Co do wyglądu to prawie zawsze mają odwłok taki jak pająki i ssawkę z przodu .Opisz bardziej szczegółowo.

Anna
27-03-2012, 06:24
Kurcze, widzialam je tylko przez chwile, bo smignely tak szybko, ze nie przygladnelam sie im. Niedawno walczylam z roztoczami, a teraz te paskudztwa... Wiem tylko, ze sa czarne i wielkosci roztoczy. Jezeli nawet to nie bylyby roztocza, to Ivomec zadzialalby i w tym przypadku?

Jarek Zajączkowski
27-03-2012, 06:36
Tak (jeśli chodzi o Ivomec). Większość gatunków jest koloru od czarnego do czerwonego) - krew w odwłoku.

dygut
28-03-2012, 05:09
ja bym poleicl na poczatku zamiast chemii olejek eukaliptusowy , u mnie bardzo pomogl , i wszystko wytzrewil zostawiaja a) rosliny zywe b) gady zywe i nie drapiace sie c) przyjemny zapach .

Pozdrawiam M.D.

Izabela
28-03-2012, 11:42
Ale co z tym olejkiem trzeba zrobić, żeby był taki fantastyczny? I skąd go wziąć? I w jakiej ilości?

Anna
28-03-2012, 12:55
Chodzi o ten olejek ktory mozna dostac w aptece?
Ostatnio uzywalam Ivomec'u i pomoglo, ale nie na dlugo (3-4 tyg). Wszystkie rosliny myje bardzo dokladnie, wiec nie wiem skad to sie bierze.

Jacku
28-03-2012, 13:09
Moczenie roślin ( całe pod wodą ) powinno pomóc. Roztocza żyją w ściółce i na roślinach , w okresie letnim nasila się ich obecność w terrariach. Zobacz też FAQ - może tam coś znajdziesz.Pozdrawiam!

Jarek Zajączkowski
29-03-2012, 01:44
Ostatnio ratowałem Boa constrictor, którego właściciel zwalczając roztocza wysmarował oliwką. Zakłócił tym samym wymianę wody poprzez skórę (nie jest prawdą, że do takiej wymiany u gadów nie dochodzi!!). "Film" olejowy uniemozliwił absorbcję wody powodując spadek elastyczności tkanki, pofałdowanie spadek apetytu.....) Roztocza zniknęły....

Jarek Zajączkowski
29-03-2012, 01:45
Aby zabieg był skuteczny powinno się spryskać dokładnie całe terrarium (szcz. powierzchnie porowate) oraz powtórzyć zabiego w razie potrzeby co 7 dni.....

dygut
29-03-2012, 04:14
Panie Jarku wykapac gada w oliwce to nie wydaje mi sie byc dobry pomysl , ale kilka kropel olejku rozpuszczone w wodzie nie powinny zaszkodzic , prawda ?

Pozdrawiam M.D.

Jarek Zajączkowski
29-03-2012, 04:20
Myślę że tak, ale roztocza nie wytępi się oliwką z podłoża czy załomków kory. Może połączenie oliwki (na zwierzę) oraz "gazowania 24 godzinnego" terrarium płytką Globol (usunąć zwierzęta z terrarium!) również zda egzamin. Tak czy inaczej zastosowanie jedynie oliwki czy jednorazowe spryskanie roztworem iwermektyny może nie przynieść spodziewanych efektów - i niestety często tak się dzieje To powoduje uboczny efekt w postaci wniosku, że iwermektyna nie działa :((

dygut
29-03-2012, 04:34
Tu sie moge zgodzic , chcoiaz u mnie w/w stosowanie eukaliptusa narazie skutkuje ale zobaczymy na jak dlugo . Z tymi roztoczami moze byc podobnie jak z pchlami , lub innym paskudztwem , ktore sie moze do niego przyzwyczaic i po pewnym czasie olejek moze nie dzialac ( wtedy moze zaczne stosowac wymienione przez Pana specyfiki ) . Chociaz dopoty dopoki widze ze dziala to bede go stosowal gdyz wydaje mi sie on byc mniej szkodliwy od chemii . W srodowisku naturalnym gady te sobie radza z roztoczami i napewno nie stosuja do tego chemii , a w terrarium chodzi o to chyba zeby stworzyc gadziorom warunki najbardziej przypominajace te z naturalnego srodowiska .

Pozdroawienie M.D.

42d3e78f26a4b20d412==