PDA

Zobacz pełną wersję : eukaliptus



dygut
28-03-2012, 04:25
Wszyscy ktorzy maja problem z roztoczami , polecam olejek eukaliptusowy , kilka krotnie spryskalem woda z olejkiem terra , lacznie ze wszystkimi roslinami , pomoglo gadziory w koncu przestaly sie drapac , a bylo tych malych robali naprawde duzo a teraz ich w ogole nie widac . Innymi slowy chemia nie zawsze pomaga ;-) .


P.S. Gady w misie kolala sie tez nie zmienily....

Pozdrawiam M.D.

Izabela
28-03-2012, 12:12
Pytanie, jak kilka postów niżej: gdzie go kupić (ten olejek), w jakich ilościach i jak często go stosować? Legwana też wysmarować?

Krzysztof.W
28-03-2012, 12:54
Czytałem że na roztocza w terrarium pomaga takrze obroża przeciw pchelna ,ziołowa.

Anna
28-03-2012, 13:00
Zeby roztocza calkiem znikly trzeba tez wysmarowac lega, lacznie z glowka. Czy to mu nie zaszkodzi w jakis sposob? Ivomec praktycznie nie ma zapachu, ale to chemia, wiec juz nie wiem co lepsze... Czy ktos jeszcze stosowal eukaliptus???

Anna
28-03-2012, 13:05
A co do zakupu, to olejek mozna dostac w aptece.

Jarek Zajączkowski
29-03-2012, 01:50
Mydło, szampon, pasta do zębów to też chemia.
Aby zlikwidować roztocza trzeba koniecznie likwidować je również w środowisku (ściółka, kora, wykładzina korkowa....to główne poza skórą zwierząt miejsca pobytu pasożytów. Jeśli tego się nie wykona inwazje będą się powtarzały co 2-3 tygodnie.

dygut
29-03-2012, 04:09
jesli chodzi o mnie , to zawsze jak zraszam terrarium woda , to w niej rozpuszczam kilka kropel ekaliptusa zakupionego np. w aptece , taka tez woda staram sie podlewac kwiatki , legwany takze zraszam ta woda. Kiedy nie zraszalem woda z eukaliptusem a roztoczy bylo pelno na gadzinie dokladnie ja wykapalem w wodzie z kilkoma kroplami eukalpitusa oczywiscie uwazajac na wszelki wypadek na oczy , chociaz pod oczami tez wystepuja te male krwiopijce ale jakos udalo mi sie je sciagnac i zabic . Od kiedy regularnie zraszam terrarium i wszystko co w nim jest woda z olejkiem to zadne nowe roztocza sie nie pojawily . A jelsi chodiz o to czy jest to szkodliwe , to nie wydaje mi sie gdyz ssaki i inne zwierzaki wcinaja eukaliptus ;-) .

42d3e78f26a4b20d412==