PDA

Zobacz pełną wersję : Mój LEGWANEK Z-D-Z-I-C-Z-A-Ł



Lukas Cool
03-04-2012, 01:06
Mój legwanek (9 miesięczny; 55cm) zdziczał od jakiegoś tygodnia co prawda mam go dopiero 2 miesiące ale jóż jadł z ręki pozwalał się głaskać i wyjmować teraz tylko kogoś zobaczy i jóż ma postawe obronną CO MAM ROBIĆ ; CZYM TO MOŻE BYĆ SPOWODOWANE


POZDRAWIAM
PROSZĘ O POMOC

Robert Rutkowski
03-04-2012, 01:19
Cierpliwości, nic na siłę, pamiętam moja Żaba będąc pół roku u mnie potrafiła zapominać, że jest oswojona i wpadała w szał na widok domowników. Musisz zwrócić uwagę na swój ubiór, który jest obcy dla zwierzaka. Np.nowe koszulki w pasy, albo kolorowe wzory potrafią wyprowadzić legwana z równowagi.
Na pewno wkrótce będzie znowu tolerował twoją obecność.

Pozdrawiam.

Jacku
03-04-2012, 02:25
To normalne zachowanie :-)) Zerknij niżej taki sam problem miała renia w temacie " jest agresywny" Pozdrawiam!

Lukas Cool
03-04-2012, 05:57
Poczytałem sobie na forum jak to jest dzięki za temat "Jacku" ale czym to mogło być spowodowane, czy to raczej normalny objaw po 2 miesiącach przebywania w terarium

Pozdrawiam
Proszę o rode

Jacku
03-04-2012, 10:19
Raczej norma. Poczuł się pewniej i dokazuje :-)), ale możliwe, że jest coś, co go drażni w pobliżu terrarium. Zrób sobie analizę: może coś się zmieniło ostatnio? Jednak jeżeli nic się nie zmieniło to będzie to pierwsze. Myślę, że warto poczekać na opinie innych. Pozdrawiam!
P.S. 2 miesiące to bardzo krótki okres aby się oswoił, ale przy częstych waszych kontaktach mógł się już zaadoptować. Zerknij też do FAQ-a

Rysiek
03-04-2012, 10:22
U legwanów zdarzają się różne niewytłumaczalne zachowania, które są chwilowe i z czasem mijają. Do tego gada trzeba dużej cierpliwości :-). W Twoim przypadku nie jesteś odosobniony, bo takie właśnie chumory jak ma Twoja gadzina nie należą do rzadkości. Pozdrówko! Rysiek

Jacku
03-04-2012, 10:25
nie napisałem jeszcze co robić. (1) Musisz uzbroić się w cierpliwość, (2) nie ograniczaj z nim kontaktu, pamiętając o zasadzie nic na siłę, (3) wszystkie prace w terrarium wykonuj spokajnie, (4) unikaj gwałtownych ruchów w pobliżu legwana, (5) cierpliwośćcierpliwośćcierpliwość :-))))

Lukas Cool
03-04-2012, 12:34
Dzięki za rady w pobliżu terrarium ostatnio doszedł wąż i pająk ale wąż jest oddzielony od legwanka fototapetą (pytałem o to w temacie "Co robić LEGWAN" czy jakoś tak) a pająka raczej on nie widzi
Powodem tego jest raczej to pierwsze po 2 miesiącach poczuł swoje terytorium, jest to na 90% ten powud, bo jak go wyjme z terrarium i będe głaskał przez 45 (przez pierwsze 10 się wyrywa) min to jest bardziej spokojny niż w terrarium.

42d3e78f26a4b20d412==