PDA

Zobacz pełną wersję : malzenstwo teczowego z kameleonem (?) ;))



latajacy
03-01-2013, 02:55
Witam wszystkich ! :)
Zwracam sie do Was z nastepujacym problemem (pytaniem) : czy romans boa teczowego z kameleonem jemenskim w jednym terra nie zakonczy sie dla ktoregos ze zwierzakow tragicznie (?).
Otoz chce zajac sie hodowla tych dwoch stworzen . Z moich informacji wynika iz obydwa zwierza wymagaja podobnych warunkow hodowlanych (temp. wilgotnosc ogolne warunki w terra) natomiast nigdzie nie znalazlem informacji na temat ew. wspolnych relacji ... (jedynie od sprzedawcy w skl.zoologicznym uslyszalem iz "mozna by sprubowac") hehe - dziekuje - wole konkrety ...
oczywiscie terra bylo by odpowienio duze by oba zwierzaki znalazly "swoj kont" i mogly swobodnie funkcjonowac (100x60x100 - wystarczy?) , jesli ktos ma doswiadczenia w tym zakresie lub w miare pewne info - prosze o pomoc , nie chce by ktores ze zwierzakow ucierpialo przez moje pomysly ;))

aha - mowie o mlodych osobnikach ...

pozdrawiam i oczekuje na wszelka pomoc ! :)

mark0wy
03-01-2013, 03:04
Nie, nie ma to sensu.
Jaszczurki panicznie boja sie wezy.
Pozdrawiam
Mark0wy

dr Robert
03-01-2013, 03:05
Sorry, ale jak słyszę takie pomysły to nie wiem czy płakać czy śmiać się. kameleony to najbardziej wrażliwa na stres grupa jaszczurek. Powinny być hodowane pojedynczo, u niektórych gatunków warunkowo dopuszcza się trzymanie w parach. nie powinny być łączone z żadnymi innymi zwierzętami. Nawet jeśli wąż czy inny kameleon jest w sąsiednim terrarium powinny być przedzielone czymś nieprzeźroczystym, aby się nie widzieć. Stały stres predzej czy później doprowadzi do śmierci kameleona.

latajacy
03-01-2013, 06:02
ok dzieki za info i uratowanie zycia jaszczurce :) jaszczur dostanie wiec krolestwo ... a i wezowi cos bede musial skonstruowac ;)


pozdrawiam :)

mazik
06-01-2013, 08:03
A jak sprawa wygląda z boa i gekonami(toke,felsumami)?
W opisie napisane jest że można łączyć! Ile w tym prawdy i pod jakimi warunkami?
Pozdrawiam!

cepelia
06-01-2013, 12:56
to bedzie krotkie polaczenie ,a wąż bedzie najedzony przez jakis czas

mazik
06-01-2013, 14:57
Prosił bym jednak o wypowiedź dr Roberta!
Z góry dziękuje i
pozdrawiam!

dr Robert
06-01-2013, 16:18
Mazik, tu jest trochę osób znających się na rzeczy. Niekoniecznie to muszę być ja :))).
Najlepiej dokup sobie do pary drugą tęczówkę, albo drugiego kameleona. Nie ma większej frajdy niż rozmnożyć własne zwierzaki.
Nie wiem, gdzie w opisie przeczytałeś, ze można łączyć ? Może przeoczyłem, ale nie zauważyłem.
W ogóle łączenie na małej przestrzeni terrarium ze sobą węży i jaszczurek nie jest dobrym pomysłem, będą chodzić po sobie i wzajemnie się niepokoić. Boa wymaga nieco suchszych środowisk niż toke, ale to nawet nie jest w tym przypadku zasadnicze. Absolutnie odpada też łaczenie węży z felsumami, dodatkowo felsumy są dzienne, a boa nocny. Zasadniczą przeszkodą oprócz przenoszenia chorób jest jednak fakt ciągłego wzajemnego niepokojenia, anwet jeśli terrarium jest ogromne to i tak nie ma porównania z tym co jest na wolności. proponuję albo dokupić zwierzaki do parki albo zrobić drugie terra. Inaczej byłoby to męczenie zwierząt, a przecież nie o to chodzi :(.

mazik
07-01-2013, 03:26
Opis boa dusiciela, dział: łączenie!
Nie twierdzę że tu nie ma takich osób ,wielu jest także zupełnych laików którym się wydaje że pozjadali wszystkie rozumy , chcąc niechcąć jesteś (dla mnie)autorytetem i dlatego zależało mi na twojej odpowiedzi :))
A pytałem z czystej ciekawości!
Dzięki !
pozdrawiam!

dr Robert
07-01-2013, 05:55
A, to prawda. Ja patrzyłem na opis tęczowego. Cóz, ja się nie zgadzam z tym co tam jest napisane i w ogóle z takim "menażeryjnym" trzymaniem zwierząt.

42d3e78f26a4b20d412==