PDA

Zobacz pełną wersję : Co to?



Tomek Tasior
05-04-2012, 14:15
Ostanio zuwazyłem jak mój legwan załatwia sie i nigdy przedtem nie widziałem zeby najpierw leciała mu WODA(praktycznie ).Zawsze wydalał tą białom mazie (czyli mocz) a pózniej reszte kału.Co to moze byc, ze najpierw poleciało SPORO takiej wody.Pozdrwawiam i dziekuje.

Marblo
05-04-2012, 15:30
YO!
Ja od siebie moge napisac jedynie tyle ze legwan wydala trzy substancje (nie wiem czy dobrze to ujalem). Taka wode o ktorej zdaje sie ze piszesz, ta biala maz - jest to stala frakcja moczu i kal czyli normalna kupe. Moj legwan tez normalnie sika chociaz bardzo zadko widuje go pijaego wode z miseczki. I jak na takiego kurdupla wydala tego wcale nie male ilosci :). Mam nadzieje ze to co opisujesz to po prostu zwylke sikanie i ze nie ma sie czym martwic. Przeczytaj sobie ten poscik http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=6949&t=6949 tam tez bylo duzo o moczu, wiec moze i Ty znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

Rysiek
05-04-2012, 16:35
Ta woda to mocz i zazwyczaj "idzie" w pierwszej kolejności. Resztę wyjaśnił Marblo ( dwie substancje- kał=kupa i mocz=woda i biała substancja ). Pozdrówko! Rysiek

Tomek Tasior
06-04-2012, 03:03
Dziekuje za odpowiedzi.Wiedziałem ze wydala białe ,kał ale nigdy nie widziałem zeby tez ta wode.Takze wszytsko jest ok .Powodzenia

noradarling
06-04-2012, 12:25
Ta "woda" to "smarowanie" dla tego białego i tego czarnego:-)

Inka@
06-04-2012, 15:15
Jesli juz temat odchodów u lega wiec spytam dlaczego w ostatnim czasie nie ma tej substancjii bialej w odchodach mojego lega? Wczesniej bylo jej sporo.

42d3e78f26a4b20d412==