PDA

Zobacz pełną wersję : smierc od roslin w terrarium



dygut
07-04-2012, 03:43
Mam takie pytanko , bo tutaj na forum wiele osob wypowiadalo sie jakie rosliny sa a jakie nie sa trujace . Czy zna ktos przypadek legwana ktory padl od zatrucia sie roslina w terrarium ?
Bo jest to troche dziwne ze wzgledu na to iz w srodowisku naturalnym wystepuje wiele roslin mniej i bardziej trujacych a mimo to gady nie zdychaja . Moze ktos powie tak " ale tam maja wybor" ... Zgodze sie ale musza jakos umiec wybierac pomiedzy tym co jest a co nie jest zjadliwe . Jedynym faktem dla ktorego wydaje mi sie ze rosliny zywe nie powinny byc trzymane to jest taki ze te jaszczury nie mysla i chodza po wszystkim co sie znajduje w terra a co za tym idzie niszcza je swoimi pazurkami i w efecie taki kwiatek szybciej zostanie wykonczony .
Pozdrawiam M.D.

Rysiek
07-04-2012, 16:19
Zacytuję fragment mojego artykuliku o zywieniu legwanów - "Istnieje pogląd, że każda jaszczurka komponuje własną florę bakteryjną z pokarmów. Przyswajanie i fermentacja odbywa się właśnie dzięki bakteriom i pierwotniakom stanowiącym florę ich okrężnicy. W efekcie serii reakcji chemicznych alkaloidy i toksyczne związki azotowe przekształcane są w nietoksyczne substancje. Metabolizm niektórych Iguanidae pozwala na detoksykację silnych alkaloidów zawartych w liściach niektórych roślin np. Hippomane mancenillia lub trującego drzewa Metopium toxiferrum. " Całość na stronie - http://www.terrarystyka.com.pl/artykuly.php?id=20030319000055. Może to coś wyjaśni. Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==