PDA

Zobacz pełną wersję : Lapy a szklane terra :(



oXcros
09-04-2012, 07:56
No wiec panowie mam Wilki problem juz ostatnio co do Terrarium :))) (nareszcie)

a mianowicie: jak zamocowac listwe na swietlówke UV na szklanym suficie ?? jakims lejem ?? Dawac propozucje :)

pzdr

Rysiek
09-04-2012, 08:06
Trzeba było wcześniej o tym pomyśleć i nawiercić w szkle otworki na montaż oprawy świetlówki :-))). Może ktoś czymś kleił. Poczekaj na inne odpowiedzi. Pozdrówko! Rysiek

oXcros
09-04-2012, 08:08
Rysiek - własnie mysle, terrarium jeszcze nie zamówione :) wiec mam jeszcze czas :)))

Rysiek
09-04-2012, 08:13
No to bierz średnicę i rozstaw otworków i do dzieła. W powietrzu gdy dach będzie już gotowy nikt nie będzie ryzykował wiercenia w szkle. Pozdrówko! Rysiek

oXcros
09-04-2012, 08:16
nom :))) a teraz jeszcze jedno pytanie :) (juz ostatnie obiecuje) czym zabezpieczyc lampe zeby legwanek tam niewlazł i sie niepoparzył >?<

pzdr

SNAKES
09-04-2012, 08:17
Cześć

racja - najlepiej zamów z otworami.
Jeśli się z jakiegoś powodu nie uda - odtłuszczasz denaturatem i kleisz na silikon akwarystyczny, ale lepsze rozwiązanie to pierwsze:)

Pozdrawiam

SNAKES
09-04-2012, 08:25
Cześć,

Polecam wizytę w IKEA - jeśli możesz. Tam znajdziesz taką fajną oprawę, nazywa się FOTO - to jest wisząca lampa, aluminowa.
Kosztuje około 30zł i dodatkowo ma tą zaletę że kieruje ciepło w dół.

Przemyśl jeszcze lepszą wersję - jeśli to ma być lapma grzewcza to na suficie daj dużą powierzchnię siatki - wtedy możesz taką lampę bezpiecznie postawić na siatce (żarówka będzie kilka cm od siatki) i to jest najbezpieczniejsze rozwiązanie a dodatkowo zapewni Ci super wentylację.

Pozdrawiam

SNAKES
09-04-2012, 08:28
Hej,

teraz zwróciłem uwagę że chodzi o świetlówkę - zmyliło mnie to oparzenie:)
W przypadku świetlówki niebezpieczeństwem jest strącenie jej na dół i rozbicie - przede wszystkim. One nie wydzielają aż tak dużo ciepła żeby poparzyć legwana.
Tutaj również proponuję wersję z większą powierzchnią siatki na suficie - sam to praktukuję i sprawdza się w 100%. Lampy są poza terra więc nie ma niebezpieczeństwa dla legwana, żarówki możesz wymienić bez wyciągania wszystkiego z terra i dodatkowo sprawa wentylacji. A przez siatkę wszystkie promienie oczywiście przechodzą:)

Pozdrawiam raz jeszcze

oXcros
09-04-2012, 08:36
a jaka to siatka ???

pzdr :)

SNAKES
09-04-2012, 08:57
Hej,

można znaleźć w niektórych sklepach metalowych - zależy jak duży jest legwan.
Jeśli duży, to wystarczy siatka z jakiegoś marketu.
Jeśli jeszcze dość mały - są takie aluminiowe lub miedziane siatki, są też z brązu. One są zrobione bez plecienia, więc jest małe prawdopodobiestwo wyrwania pazurka - lepsze niż perforowana blacha.
Możesz poszukać tam gdzie mają "metale kolorowe" albo u producentów siatek ogrodzeniowych.
Czasami w marketach też się zdarzają.

Niestety nie mam pod ręką fotek, żeby Ci pokazać jak to wygląda i jak wygląda zamontowane w terra:(

Pozdrawiam

oXcros
09-04-2012, 09:44
a znacie moze jakies strony z zdjeciami terrariów dla legwanów ??
oprócz: Fremdterrarien, Terrarien-Technik-Page ???

pzdr

oXcros
10-04-2012, 04:48
no wiec dobra... Terrarium bedzie Drewniono szklane :)
teraz mam pytanko co do oswieltenia....
czy oprucz swietlówki repti glo 5.0 dać jakas zarówkę ?? czy to wystarczy ?? z oswietleniem ?

pzdr

akasza
10-04-2012, 04:51
Osobiscie nie ja sama przyklejalam swietlowke, ale o ile pamietam kupowalismy do tego celu klej silikonowy. Trzyma sie bez zadnych zastrzezen.
Pozdrawiam,
Ania

Rysiek
10-04-2012, 05:02
Zerknij tutaj - http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=4160&t=4158. Wpisz w funkcji "szukaj" słowo oświetlenie i zaznacz 180 dni, a znajdziesz trochę interesujących Cię spraw związanych z ogrzewaniem, UV i oświetleniem terrarium. Pozdrówko! Rysiek

oXcros
10-04-2012, 05:37
szkło do terra dam 0,5 cm ? nie zagrube ???

pzdr

Rysiek
10-04-2012, 05:46
Mam 6mm i wcale nie za grube.

oXcros
10-04-2012, 08:02
ale ty jakie mash wielkie terra :)

pzdr

Rysiek
10-04-2012, 08:08
Nie wiem jakie duże terrarium planujesz . Do mniejszego może być cieńsza szyba . Wiadomo- ciężar i koszt mniejszy :-). Duże terrarium ładnie prezentuje się z grubego szkła. Myślałem nawet o 8mm , ale szkło drogie więc zrezygnowałem. Takie z 6mm też swoje kosztuje, a ruszyć to samemu ( jest na drewnianym podeście ) ciężko . Musi być puste, aby przesunąć od ściany. Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==