PDA

Zobacz pełną wersję : szelki dla lega



Ewa Filipinska
16-04-2012, 03:30
Czy używacie szelek dla swoich legwanów? Zastanawiam się nad kupnem "szelko-smyczy" ponieważ przy letnich wyjazdach na działkę byłabym spokojniejsza, że mój Leon nie zginie gdziesik w krzakach.
I może wiecie gdzie i za ile można takie szelki kupić ?
Pozdrawiam Was i Waszych pupili.

Ewa

Macha
16-04-2012, 03:40
Szelki można kupić w sklepach zoologicznych np. Kakadu

Marysia
16-04-2012, 08:15
Ja nie używam szelek dla swojego legwanka, ponieważ na ich widok Spike reaguje bardzo nerwowo. Poza tym, po co stresować sowjego zwierzaka niepotrzebnie? ;) Zacytuję fragment ze strarego posta Alicji z siódmego stycznia:
" Szelki to nie za dobry pomysł, chyba, że dla bardzo spokojnych osobników. Mój legwan był w szelkach na działce i dostał szału - ponieważ "coś" go trzymało zaczął się okręcać (turlać po trawie) jak krokodyl. Cały owinął się w smycz i wyglądał jak wściekły pakunek. Nie mogł się ruszyć więc leżał na plecqach i patrzył na mnie z furią. Jak go odwinełam w podziękowaniu za pomoc sprał mnie ogonem ;) Nigdy więcej szelek :)))))
Legwan nie potrzebuje szelek do chodzenia po domu. Powinnaś go zacząć wypuszczać dopiero jak się oswoi - wtedy nie będzie przed Tobą uciekał. "

noradarling
16-04-2012, 10:59
Nie kupuj szelek. To debilny wynalazek.
Zresztą legwan potrafi się z nich uwolnić.

Kup lepiej dużą klatkę.

reveille
16-04-2012, 11:11
to prawda, tez niechetnie patrze /leg tez:) na takie szelki. a kosztuja (dla mlodych, wygladaja jak z tej serii szelek dla szczurow, kotow etc pakowane z tekturką z głową iguany) ok. 24zł (lublin). pozdrawiam.

Fatman
16-04-2012, 12:33
Poza tym niszcza one grzebien!

EwaK
16-04-2012, 13:43
Moja samica też po założeniu szelek wykonała serie obrotów wokół własnej osi, ani myślała o tym, by dac sie prowadzić na smyczy jak pies. A swoją drogą fajnie by to wyglądało. Tyle, że legwanom to trudno wytłumaczyć.
Pozdrawiam
EwaK

Rysiek
16-04-2012, 14:13
U mnie wyglądało to podobnie jak opisała Marysia. Legwan miał szelki z dwa-trzy razy. To zły pomysł. Pozdrówko! Rysiek

Ewa Filipinska
16-04-2012, 22:58
Dzięki, chyba mnie przekonaliście :))

Pozdrawiam i życzę dużo słoneczka.

Ewa

KORSAKOW
17-04-2012, 01:29
ostatnio słyszałem inny pomysł asekuracji lega na działce, przywiązanie do niego balonika, balonik nad trawą widac z daleka. ale nie wiem czy to dobry pomysł ;->

FIfatrAFa
17-04-2012, 04:23
...a jak leg wejdzie na zajebiscie wysokie drzewo to balonik tez bedzie widac.....tylko co z tego? rotfl!

Anita Kuzebska
22-04-2012, 10:13
Jezeli jestes z warszawy... bo ja jestem z warszawy i mozna je kupic w Gean taki sklep duzy na woli, i w tym sklepie w srodku jest sklep odzielny zoologiczny i tam sa szelki kosztuja 22zl. ja mam zamiar 12.06.03r. kupic sobie Legwana Zielonego. I mam prosbe napisz mi po czym sie poznaje czy legwan zielony mlody to samiec czy samiczka? bo sprzedawca niewie........:( a szelki mozesz kupic w zoologicznych sklepach tez chce kupic dla mojego kturego bede miala szelki:) i czy moglabys napisac mi duzo fajnych imion dla legwana zielonego? dla SAMICZKI TROCHE NAPISZ DLA SAMCZYKA I TAKIE CO PASUJE I DO SAMICZKI I DO SAMCZYKA CZYLI OBOJNIACKIE NAJCZESCIEJ MA NA KONCU LITERE ( i ). PROSZE CIE POMÓZ MI... ODPISZ NA MUJ ADRES E-MAIL cleo12@go2.pl tutaj ma sie jakas poczte? bo pierwszy raz jestem na tej stronie...

Rysiek
22-04-2012, 10:53
Jeśli jesteś pierwszy raz na tej stronie to polecam lekturę forum i FAQ . Legwan w szelkach nie będzie chodził jak piesek i nigdy pieskiem nie będzie. W przypadku młodego legwana ani sprzedawca, ani nikt z forumowiczów Ci nie pomoże jeśli chodzi o określenie płci . To loteria :-))). Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==