PDA

Zobacz pełną wersję : Chyba mam problem.



Tomek Tasior
16-04-2012, 08:50
Pisaliscie kiedys ,ze czerwona końcówka jezyka legwana oznacza poczatek MBD.Jesli tak to zauwazyłem to u swojego Hojraka ma juz 1m i nie iwem co robic poniewaz lapy sa ciepło ma woda jest i jedzonko odpowiednie z dodatkiem WAPŃIA (skorupki jajka).Takze napiszcie jak i co mam robic zeby nie posuneło sie to dalej.AAAA i jeszcze czy jak leg lezy na oknie i otweira pysk to znaczy ze jest mu zaciepło ale czmeu on sam nie sejdzie do cieniu ma cały pokuj oa on siediz i siedzi.Pozdrawiam

Tomek Tasior
16-04-2012, 10:40
tylko jak mozecie to nie piszcie zebym przeczytał FAQ bo juz to zrobiłem kilka razy a licze na wasze opinie poniewaz legwan ma wszystko czego potrzebuje tak uwazam i naprawde nei wiem co zrobic

noradarling
16-04-2012, 10:58
Jeżeli dostaje wapno to nie ma się co martwić. Bez paniki.
Co do otwierania pyska też się nie przejmuj. Jak mu będzie za gorąco to sam zejdzie. Chyba że jest przywiązany do kaloryfera.

Mój leg też ma czasami czerwoną końcówkę języka.

Tomek Tasior
16-04-2012, 10:59
Dzieki niezmierne Pozdrawaim

Marysia
16-04-2012, 12:04
moja starsza jak była w Jankach i pytała się pani weterynarz w Anna Zoo o czerwoną końcówkę języka (czasami!!!), to po uprzednim odpowiedzeniu na pytanie czy legwan otrzymuje wapno, weterynarz stwierdziła, że jeśli dostaje wapno i witaminki, to jest to spowodowane po prostu stresem i nie ma się o co martwić ;-) Także myślę, żebyś nie bał żaby ;-) Takie jest przyanjemniej moje (zasłyszane ;)) zdanie :-)

Fatman
16-04-2012, 12:32
Nie martw sie moj leg tez ma sam koniuszek czerwony, ale raczej nie jest zestresowany. :)
Co do otwierania pyska - jak u psow, leg reguluje temperature. Jezeli go wystawisz na slonce to zobaczysz, ze co jakis czas bedzie otwieral pysk. Swietlowka nigdy nie zastapi prawdziwego slonca i to jest przyklad

Marysia
16-04-2012, 12:34
:)

Rysiek
16-04-2012, 14:22
Tomku, do wapna potrzebne jeszcze UV. Oprócz słońca co stosujesz gdy legwan jest w domu. Napisz. Możesz też spróbować zamiast skorupek podawać Calcium Pantothenicum lub Calcium Vitrum +D3 chociażby na zmianę ze skorupkami. Tydzień skorupki, tydzień tabletka ( Vitrum 1/2 ). Opakowanie można kupić bez recepty i starcza na długo. Spróbuj, tym mu nie zaszkodzisz. Pozdrówko! Rysiek

Tomek Tasior
17-04-2012, 04:12
OK zastosuje sie i zobaczymy a lampe uv tez mam i podaje witamine A+D3

Rysiek
17-04-2012, 14:33
Jaką masz tą lampę Tomku i jeśli to świetlówka z jakiej odległości naświetlasz. Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==