PDA

Zobacz pełną wersję : niby nic ale mnei juz zaczyna martwicv



misiekk
17-04-2012, 08:58
witam dawno sie nei odzywalem brak czasu niestety...
z legiem wszystko ok robi kupe ma wylinke ani sladu krzywicy nic
tylko jedna sprawa nie chce jesc przynosilem mu mnustwoi roznych lisci nic nei rusza je tylko liscie fasoli i rzudkiweki....a tego caly czas nie mam bo musze sadzic nowe...myslalem ze mlecz bedzie jadlo ale nei rusza/ kiedys wcinal/. wogoel jest strasznie plochliwy ale to juz chyba moja winna od jakiegios miesiacy praktycznie nei mam meni w domu przez jakis czxas zajmowala sie nim moja mamuska.... myslicie ze btak apetytu jest spowodowany ciaglym stresem??? a moze jak powieksze terrarium zacznei jesc narazie ma nei za duze ale za 2 tygodnie podwyzsze je o jakies 70 cm ..

Marysia
17-04-2012, 09:28
misiekk napisał(a):

>myslalem ze mlecz bedzie jadlo ale nei rusza/ kiedys
> wcinal/.

Z tego co wiem, to legom czasem zmieniają się gusta i upodobania co do spożywanego pokarmu :-) Mój Spike np. kiedyś uwielbiał koperek i wcinał go bez przerwy - teraz sporadycznie zjada go, ale traktuje, jak "zło konieczne" ;-)

DraCha
18-04-2012, 01:11
Mój w ogóle nie nawidzi mniszka, wiec mu go nie podaje.Bedąc kiedyś na spacerze z legiem zagadalem się z kumplem, w tym czasie Herman ogołocił z lisci mały klon. Troche się przestraszyłem, ale na faq wyczytałem, ze klon jest ok. i stał sie ulubionym zielskiem lega. Moze twojemu tez będzie smakować.

Pozdrowionka

misiekk
18-04-2012, 05:47
probowalem nei ma na niego ochoty

Marblo
19-04-2012, 15:18
YO!
Misiek zrob sobie wielka liste tego co mozna podawac legwanowi i probuj podawac mu co dziennie cos innego swierzutkiego i tak w kolko jak mu D... zglodnieje to w koncu bedzie musial cos zjesc. Przeczytaj sobie ten post moze tam znajdziesz cos co trafi w gusta twojego lega:

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=5537&t=5537

KEISIM
03-05-2012, 12:44
pędy lucerny, jabłko bez skórki, jabłko ze skórką,morele,szparagi,avokado,banan,brokuły,ka pusta pekińska,marchew,czereśnie,liście cykorii
rajskie jabłuszka,tamaryndowiec,pomidor czerwony tomato,rzepa,liście rzepy,nasturcja większa,arbuz(pestki należy wyjąć),cukinia

sproboj z tym spisem ale ja pobrałem to ze strony :
http://iguana.snakes.pl/article/nutrition.html
JEST TAM DUŻO WIĘCEJ WARZYW, OWOCÓW I LIŚCI

42d3e78f26a4b20d412==