PDA

Zobacz pełną wersję : legwan i agama



Anna
23-04-2012, 09:42
Czy ktos z was trzyma w jednym terra te dwa gady? Zamierzam kupic agamke blotna, jak sie uda to samice, juz kiedys mialam jedna i jest to cudna jaszczurka. Chcialam sie dowiedziwc czy dla obojga starczy terra takie jak docelowo powinien miec legwan? I jak nalezy je do siebie przyzwyczaic? Legwan ma ok 60 cm, a agamka max 20 cm, nie wiem czy raczej nie jest za mala i lepiej byloby poczekac jak troche urosnie.

Julek
23-04-2012, 13:28
witam,
odpowiedz znajdziesz:
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=6828&t=6828

Odrazu Ci powiem ze to zly pomysl!

Anna
23-04-2012, 14:20
No dobra, wyczytalam tylko tyle ze lepiej nie laczyc malej agamki z duzym legiem, ale jakby nie patrzec, to ona zawsze bedzie mala w porownaniu do legwana. Jedyna wada jest to ze legus moglby zaczac jesc miesko (to akurat wiem), ale to nie jest zadna regola i niekoniecznie musi tak byc. Juz nie raz slyszalam ze towarzyszem dla lega, poza drugim legiem, moze byc wlasciwie tylko agama, poniewaz tylko ona jest zblizona rozmiarami i wymaganiami srodowiskowymi. Wiec dalej jestem w punkcie wyjscia...

Julek
23-04-2012, 15:23
Bo ja wiem, mnie przekonali ze to jednak nie jest najlepszy pomysl! Hmm, jak jednak bedziesz uparta to daj znac co i jak! Moze wtedy po raz drugi rozwaze ten pomysl.

dygut
24-04-2012, 08:31
Wiecie legwan to nie pies zeby mogl koegzystowac z innymi zwierzakami , jakby nie patrzec jest to zwierze dzikie i napewno nie przyzwyczai sie do innego gada . Wyjscie jest takie ze albo je podporzadkuje sobie , albo to drugie zwierze podporzadkuje sobie lega , ale najprawdopodobniej ani jedno ani drugie nie bedzie szczesliwe majac innego wspoltowarzysza ;-)

Pozdrawiam M.D.

42d3e78f26a4b20d412==