PDA

Zobacz pełną wersję : Nie je za dużo ???



oXcros
02-05-2012, 12:48
witam
No wiec tak: Moj legwan ma 60 cm i pochłania straszne ilosci jedzenie :(
w tydzien zjadł moja cała fasole i bazylie (bazylia jest porosnieta cała 0,5m doniczka i ma okolo 30 cm wysokosci a fasoli mam 2 rzedy w doniczce 1,5m dosyc gesto i ma okolo 1m wysokosci..) i on zjadł to wszystko w tydzien + polowe melisy i grochu + przeruzne kiełki, warzywa owoce itp.. dziennie zjada z 5 kubkow do kawy takich po 150 ml co daje 750 ml ! a legwan ma mase okolo 100g ! robi kupe 3 razy dziennie :) ale obawiam sie czy nie utyje za duzo i czy mu takie dawki jedzienia nie zaszkodza !??? lata po domu około 1 - 2h dziennie wiec hcyba to spala bo dosyc energicznie chodzi i skacze po firnakach i kanapie :)))

pozdrawiam oX

Nika
02-05-2012, 13:09
Nie masz sie czym martwic. Legwan zje tyle ile potrzebuje. Najwazniejsze aby mial ciagly dostep do jedzenia swiezego.
Co do wagi - 100 g, czy nie pomyliles sie ? 60 cm leg chyba wiecej wazy.
Mój ma 95 cm i wazy ok 1 kg.

oXcros
02-05-2012, 13:23
no moze troszke :) moze z 200g ale 400g nie przekracza napewno :)

pzdr

Rysiek
03-05-2012, 10:16
oXcros, waga legwana powinna decydować w doborze ilości wapnia i witamin , ale jeśli chodzi o ilość jedzenia to powinny być zachowane proporcje - liście ok. 80%, kiełki , warzywa, owoce to pozostałe 20%. Sama ilość jedzenia to indywidualna sprawa danego osobnika i jego apetytu. Legwan ma mieć stały dostęp do urozmaiconego pokarmu i zjadać ile chce. Tym, że dużo je nie musisz się martwić, a wręcz przeciwnie, powinieneś się cieszyć! Poczytaj jakie problemy miał misieek . W naturze też nikt mu nie mówi " nie jedz". Je ile chce i tak powinno być . Pozdrówko! Rysiek

oXcros
03-05-2012, 10:24
hi
proporcje sa zachowane, diete ma urozmaicona, a co do wagi to bede w pon u weta to go dokładnie zwaze bo nieposiadam takiej wagi co wazy mniej od kg :)

p.s.
wypusciłem go dzisaj na codzienny 1h spacer po mieszkaniu i dzisaj zacza sie wszedzie wdrapywać, na szafe na komode na pufy itp.. (to normalne u legow) ale dzisaj skoczyl z wysokosci okolo 1m i mam pytanko: Czy nic sobie niezrobi jak bedzie skakał na parkiet ????

pzdr

Rysiek
03-05-2012, 11:24
Różne mogą być skutki, a szczególnie jeśli kości są odwapnione. Postaraj się ograniczyć mu karkołomne wyczyny. Wolność jak najbardziej, ale pod kontrolą ! Pozdrówko! Rysiek

Papec7
03-05-2012, 16:44
moj tez skacze (skakal)z roznych mebli zawsze sie to konczylo bez zadnych obrazen raz spadl z monitora zachaczyl sie o kable i musial tak niefortunnie upasc ze polamal lape, teraz juz nie daje mu wchodzic na cos z czego moze miec problem potem zejsc jestem 5 razy bardziej czujny (szkoda ze dopiero teraz)

42d3e78f26a4b20d412==