PDA

Zobacz pełną wersję : DRUGI LEGWAN !!!!!!!!!!!!!!!!!



Nicko
07-05-2012, 09:50
Przepraszam za zasmiecanie forum moimi sprawami , ale musze sie pochwalic swym nowym drugim legwanem - niesamowita radosc po prostu musialem sie tym pochwalic . Mam nadzieje ze bedzie mu dobrze razem z moim starym legwanem .Pozdrawiam !

meg11
07-05-2012, 10:02
Jakby przestało być dobrze, to ja natychmiast rozdziel..
żeby nie musiały cierpieć.. :-)
I pamiętaj Nicko, dwa legwany to dwa razy więcej roboty.. ;-)
Pozdrówki!

Nicko
07-05-2012, 10:43
Dzieki, juz je wpuscilem . oto przebieg relacji : Wpuscilem nowego legwana do terra , z 15 minut nic nie robily , potem nowy nowy zaczal sie rozgladac i chodzic tu i owdzie , stary legwan go obserwowal , pozniej zaczely kiwac glowami , nowy legwan chodzil po terrarium , stary go sledzil , pozaniej znowu kiwaly glowami i doszlo do pierwszego starcia po czym je rozdzililem i wlozylem nowegodo innego terra i postawilem go obok starego zeby sie ogladaly i poznawaly, moze to pomoze. Pozdrawiam !

meg11
07-05-2012, 10:50
:-)

oXcros
07-05-2012, 12:03
no to mash chyba 2 samce :) GRATULACJE :)


p.s.
ja za 2 lata zamierzam kupic zone :P dla mojego szafirka :)))

EwaK
07-05-2012, 12:07
Fajnie, że masz dwa oddzielne terraria na wszelki wypadek :))) U mnie generalnie samica leży na górze terrarium samca, wtedy spokojnie sie obserwują, czasem kiwną tyko głowami. Jak samica zejdzie w dół do swojego terrarium, stojącego obok terrarium samca, zaczyna się intensywne kiwanie głowami, czasem ataki na szybę, uważaj więc na ich mordki, jeżeli miałoby to doprowadzić do zbyt duzych obrażeń, to może lepiej inaczej ustawić terraria lub jeden z boków zasłonić.
Ale tak w ogóle to fajnie mieć dwa legwany. One tez maja rozrywkę, bo śledzą swoje ruchy i nie muszą kiwać do lustra:))) Jak ci jeden zwieje z terrarium, to patrz w którą strone patrzy drugi, bo on lepiej będzie wiedział, gdzie jest uciekinier. U mnie to często zdawało egzamin.
Pozdrawiam
EwaK

meg11
07-05-2012, 12:18
a ja nie kupie sobie drugiego legwana, z tego co piszecie wygląda na to, że zielone czują się lepiej jak są same.. po co im zbedny stres.. a poza tym, wydaje mi się, że gdy ma się jednego legwanka pod opieką bardziej się o niego troszczymy..
To tylko moje skromne zdanie.. ;-)
Pozdrówki!

Jacku
07-05-2012, 13:08
... a ja mam dwa :))) ale każdy ma swoje terrarium i się nie widzą. Może kiedyś : ))) Pozdrawiam!

Rysiek
08-05-2012, 03:18
Najlepiej jak są razem od małego, ale jest problem z określeniem płci. Później istnieje ryzyko, że się nie zaakceptują. Pewnie, że jest fajnie mieć zgodną parkę, ale trzeba brać pod uwagę, że jest więcej rzeczy do zrobienia przy dwóch legwanach i dwa razy więcej głupich pomysłów z ich strony :-))). Mój jest sam, a pomysłów mu nie brakuje. Wczoraj skoczył niespodziewanie z parapetu okna półkę z kwiatami ( odl. 120 cm). Stamtąd miał już tylko 2 m do wolności. Szalony ! Pozdrówko! Rysiek

Nicko
08-05-2012, 09:02
Dzeiki za pomoc ale jest ok. Dzis zmienialem wystroj terraqrium ( dzielilem je na 2 czesci ) i musialem wlozyc gdzies legusie, wlozylem je do jednego pudelka gdzie siedzialy razem spokojnie prze 1,5z h , pozniej wlozylem kazdego z nich do swej czesci , ale nowy legwan znalazl przejscie i przeszedl do starego , a ten ... nic nawet na nowego nie zareagowal przeszedl dalej , takze jak za miesiac bede mial nowe terra to jestli od poczatku beda w nim razem to bedzie ok. Pozdrawiam !!!

42d3e78f26a4b20d412==