PDA

Zobacz pełną wersję : WŁAŚNIE WRÓCIŁEM OD WETA...



noradarling
12-05-2012, 11:28
Mój leg od ok. miesiąca ma czarną plamę na glowie która z wyglądu przypomina "ziemię spękaną od słońca" wygląda to to jak skorupa...

Napisalem maila do dr.Zajączkowskiego ale nie dostałem jeszcze odpowiedzi.

Wet obejrzał dokładnie mojego legwana i stwierdził /lekarz jest od gadów/ że to zrogowaciały naskórek -polecił mi żeby tego nie dotykać tylko traktować to miejsce olejem lub oliwą -albo kremem nawilżającym.

Plama zaczyna się ok. 0,5cm za nozdrzami, delikatnie dotyka /z góry/ oczu /jednak ich nie dotyka/i dwoma "rozgałęzieniami" otacza oko ciemieniowe. Z góry plama ma kształt "motyla"...

Zapomniałem dodać iż ta "plama" ma podniesione ku górze końcówki na tyle iż można je złapać pensetą.

Czy mieliście kiedykolwiek podobne sytuacje?

oXcros
12-05-2012, 12:12
hmmm :) albo to jest wylinka albo twoj leg trzepna sie o sciane terra lub cos inne jak uciekał albo cos podobnego :) ale na 100% pewien nie jestem :) Dał bys jakies fotki jak mozesh :) pzdr

Rysiek
13-05-2012, 02:48
To nie jest wylinka, ale z wylinką może zejść. Nie wiem, czy z grzybicą nie będzie związane. Jak dr. Jarek Zajączkowski coś napisze daj znać co to takiego. Pozdrówko! Rysiek

Kosmitek
13-05-2012, 05:01
Interesuje mnie czy smarujecie swoje legwany oliwą lub jakims kremem nawilzającym skóre np. Nivea lub jakimis oliwkami dla niemowlaków????

Rysiek
13-05-2012, 05:20
Nie smaruję niczym i przez 4 lata legwan nie miał problemów ze skórą. Do kapieli dodaję niekiedy rumianek. Pozdrówko! Rysiek

noradarling
13-05-2012, 05:30
Zdjęć nie mam ale posmarowałem to miejsce kremem dla niemowląt żeby to to namiękło...
Nie mam zupełnie powodu żeby oskarżać tego lekarza o niekompetencje -więc wstrzymajcie się z głupimi, przedwczesnymi uwagami.

Też czekam na dr.Zajączkowskiego żeby wypowiedział się w tej sprawie.

Kosmitek
13-05-2012, 05:31
Mi kiedyś wterynarz polecił, abym smarował legwana oliwka dla niemowlaków podczas wylinki.

Kosmitek
13-05-2012, 05:35
Chyba zle mnie zrozumiałeś. Nie uważam tego za niekomtetencje weta, tylko się pytam, a jeżeli o mnie chodzi to czasami smaruje swego lega oliwką dla dzieci.

Dzony
13-05-2012, 16:57
wiem gdzie chodzisz tak nie daleko masz do Lewina i problem mialbys zglowy ???????????????????????????????/

Nika
14-05-2012, 00:03
Na problemy skórne legów (chodzi mi o wylinke) dobrze robi maść z wit.A

Izunia
15-05-2012, 06:30
Moja Igusia jest w trakcie zrzucania skóry i też na głowie miała taką plamę, z tym że nie było to mocno zrogowaciałe i zdrapała sobie sama łapkami w ciągu dwóch dni. Napewno pomoże nawilżenie oliwą tak jak doradził ci lekarz, ale także podawanie wit D3, działa ona właśnie w ten sposób, że legwan szybciej przechodzi etap zmiany skóry, bo ułatwia ona odrzucenie martwego naskórka.

Endriu
15-05-2012, 11:38
Do Kosmitka

Ja też jestem z Białegostoku i szukam kontaktu z ludzmi od nas mającymi legwany. Zagadaj domnie na gg, albo na maila
gg: 565523
legwanzielony@wp.pl

Przepraszam za zaśmiecanie forum, ale to dlamnie ważne, a On mali na forum podał chyba jakiś na oślep wpisywany.

Endriu
15-05-2012, 12:26
Źle maila wpisałem legwan_zielony@wp.pl

42d3e78f26a4b20d412==