PDA

Zobacz pełną wersję : legwan a male dzieci



vera
16-05-2012, 01:35
Witam !
Mam pyatnie ? Lada dzien spodziewam sie dziecka i mam obawy czy przypadkiem moj legus nie zarazi czyms mojego nunia ?
Wydaje mi sie ze nie powinien lecz wole zapytac, bardzo prosze o pomoc.
a moze macie jeszcze inne uwagi dotyczace małych dzieci a legów ?

Pozdrawiam

Double
16-05-2012, 02:04
tylko takie, ze prawdopodobnie wychowasz sobie od maleńkości malego amatora jaszczurek :] zycze wszystkiego dobrego

Jacku
16-05-2012, 04:20
Wszystkiego najlepszego :))))) Ze stony legwanów nic dziecku nie grozi (pewnie jest w terrarium i odrobaczony, a i oko na niego masz też na pewno) A kontakt ze zwierzętami dzieci powinny mieć od maleńkiego, to je rozwija i uczy miłości i odpowiedzialności :))) Pozdrawiam!

Rysiek
16-05-2012, 04:50
Kiedyś był ten temat poruszany. Poczytaj - http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=978&t=978 , http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=5170&t=5151 . Istnieje grupa ludzi o zwiekszonym ryzyku zachorowania na salmonellę , ale przy zachowaniu środków ostrożności moim zdaniem nic nie grozi. Pozdrówko! Rysiek
Ps. Mam legwana 4 lata i dzieci na nic nie chorują , a mają z nim bezpośredni kontakt.

Jacku
16-05-2012, 08:18
... to tak jak i u mnie :-))))) Pozdrawiam!

jUngel
16-05-2012, 08:50
moim zdaniem, powinieneś narazie trzymać legwana pod kulczem (zdala od dziecka). Oswojony czy nie, i tak może zrobić dziecku krzywde!
Nie specjalnie, ale gdy go coś wystraszyć to może podrapać malucha.
Ja bym go nie wypuszczał z terra w tym samym pokoju gdzie jest niemowlak.
Pozdrówka i gratuluje BOBASKA ! :))

Nika
17-05-2012, 00:11
Witaj,

Gratuluje powiększenia rodzinki.
Jeżeli zaś chodzi o Twoje wątpliwości, to powiem tak: jeżeli zwierzątko (obojętnie jakie) jest zdrowe, zadbane, odrobaczone i zachowasz podstawowe zasady higieny to nic malenstwu nie grozi. Mój syn od urodzenia mieszkał z psami, które w przeciwieństwie do legusiów wychodzą na dwór, skąd można przywlec różne bakterie i nigdy nic się nie działo. Trzeba jednak uważać żeby leguś nie zrobił nieświadomie dziecku krzywdy, a potem żeby nie był obiektem zabaw dla dziecka.
A to co napisał Jacku to 100% prawda. Dzieci wychowywane w otoczeniu zwierzaków są bardziej wrażliwe i lepiej sie rozwijają.

Fatman
17-05-2012, 03:33
Witam. Naszemu 16-to miesiecznemu synkowi jaszczura juz je mlecza z reki!!! Nie ma obaw. Bardziej bym sie bal o gada. Maciek go wczoraj za ogon spod terrarium wyciagal!!! :)

Double
17-05-2012, 03:50
nio ładnie że macie takiego cierpliwego legwana, jeszcze by się odwinął za ten ogon!

Fatman
17-05-2012, 23:48
Wiecie, zauwazylem, ze legwan inaczej sie odnosi do malego dziecka niz do doroslych. Moze dlatego, ze dziecko jest podobnych rozmiarow(chodzi o dlugosc). Nasz zielony zachowuje sie bardzo spokojnie w stosunku do Macka. Maciek jest nim zainteresowany od malego. Wczesniej jak podchodzil do jaszczurki to ona tylko robila pare krokow w tyl na bezpieczna odleglosc. Teraz bez problemu daje sie glaskac i karmic, oczywiscie zawsze z doza niezaufania.

42d3e78f26a4b20d412==