PDA

Zobacz pełną wersję : PAZURY



noradarling
18-05-2012, 14:45
Witam.
Z mojego dowiadczenia wiem że obcinanie pazurów u legwanów zielonych jest bezsensowne i pozbawione jakiegokolwiek wytłumaczenia.

Jeżeli ktoś podaje argumenty podrapanych rąk -ma też swoją rację ale sam wiedział chyba jakie zwierzę kupuje.

Legwan bez pazurów jest ułomny!!!
Z łatwością odpada od tapet, przedmiotów na które się wspina.
Grozi to poważnym uszkodzeniem ciała -połamanie kończyn, obtłuczenia, zwichnięcia.

Śmieszne to trochę -ale można to porównać do kogoś kto hoduje np. jeża.

Ścinam mu kolce bo kłuje...

Legwan zielony jest zwierzęciem nadrzewnym, jego pazury skonstruowane są tak, by sprawnie poruszał się w swoim środowisku.
Środowisko sztuczne jest bardziej nieprzyjazne -przydałyby się mu przyssawki do mebli kredensu lub szafek w pokoju -ale niestety...

Takich instrumentów nie posiada -za to posiada pazury, na które liczy i których potrafi używać...

meg11
18-05-2012, 14:58
daj sobie spokój noradarling..
nikt tu przecież nie mówił o całkowitym obcięciu pazurków legwanom.. i robieniu z nich kalek..
Pozdrówki!

EwaK
18-05-2012, 22:55
Ja prawde mówiąc też nie obcinam legom pazurów (końcówek), boje się, że mogłyby np. odpaść od książek, po których wspinają sę na górna częśc biblioteczki.
EwaK

Fatum
19-05-2012, 00:51
Ja przycinam swojej legwanicy pazury, ale tylko same końcóweczki i jeszcze nigdy z tego powodu nie spadła z niczego. Są jednak ludzie, którzy przycinają pazury legom ile się tylko da, to jest okaleczanie zawierzęcia.

42d3e78f26a4b20d412==