PDA

Zobacz pełną wersję : jakie moga byc powody ze legwan nie rosnie??



misiekk
19-05-2012, 09:32
no wlasnie jakie??
napewno gdy legi malo jedza wolniej rosna, napewno z braku wapnia,
ale co jeszcze czy np. wielkosc terrarium moze na to wplywac??, stres??, mala roznorodnosc pokarmu?? co jeszcze??
pytam bo mam lega juz 7 miechow a on podrosl zaledwi moze 5-7 cm. ma okolo 50. to chyba nie jest normalne, na poczatku przez pierwsze 3 miesiaxce malo jadl teraz je troche lepije ale jest strasznie wybredy...

Jacku
19-05-2012, 11:59
Mam też tekiego niejadka u siebie - młoda samica. Zdrowa, w dużym terra, witaminy, wapń itd., ... ale kurdupel : )))) Myślę, że niektóre osobniki mają właśnie takie predyspozycje, choć teraz (sezon letni) dostaje urozmaiconą karmę i troszeczkę ruszyła ze wzrostem. Na 100% na słaby wzrost wpływa mało urozmaicona karma (zakładam, że jest nie zarobaczony), oraz drak w diecie preparatów witaminowo-mineralnych, zestrezowane zwierze też mało je, a co do wielkości terra to nie wiem, bo widziałem 1m samicę w terra jakieś 90cm dłx50x40 :((( ( właściciele obiecali, że powiększą ). Pozdrawiam!

bizon
20-05-2012, 02:26
Nie sugerujcie się własnymi obserwacjami. Widzicie legwana codzień i wydaje się wam taki sam. Ktoś kto u mnie dawno nie był mówi że Spike jest jak mały krokodyl a mnie się wydaje że od paru miechów jest taki sam.

pozdrawiam

Jacku
20-05-2012, 02:34
... no chyba, że prowadzi się dokładne notatki i pomiary, więc w pełni można zaufać cyfrą, a nie oczom. Porównuję wtedy z pomiarami innego osobnika i mam "małego niejadka" : ))))) . Pozdrawiam!

FIfatrAFa
20-05-2012, 04:46
Bizon dobrze gada! :)

pozdrawiam

Jacku
20-05-2012, 05:08
skoro nie mamy opierać się na własnych obserwacjach to na czyich, i po co hodować zwierzęta skoro ich nie obserwujemy ? :)))) Pozdrawiam!

meg11
20-05-2012, 05:12
Witaj Jacku :))))
Jasne, że kazdy obserwuje swojego zwierzaka.. tylko poprostu nie widzi tego jak rośnie..
mi caly czas się wydaje, że moja Zielona już dawno nie rośnie, jak ją mierzyłam ostatnim razem miała 120 cm.. po kilku miesiącach znowu mierzyłam.. i okazuje się, że jest jej kochanego ciałka ponad 130 cm..
Pozdrówki!

Jacku
20-05-2012, 05:35
Meg właśnie do tego zmierzałem. : ))))) Cały czas mi o to chodzi, że obserwacja to nie tylko patrzenie, ale i mirzenie, ważenie czasem z ciekawości o ile urósł nasz podopieczny :))))) Pozdrawiam!

misiekk
20-05-2012, 05:58
wydaje mi sie ze najwiekszym czynnikiem wplywajacym na wzrost jest pokarm, ja dla swojego lega nie podaje pokarmow pochodzenia zwierzecego moze to jest przyczynba wiem ze bialko zwierzece dziala na wzrost legow jak "sterydy'/ takie opinie slyszalem/, moze rzeczywiscie lestat urosl a ja tego nei widze ale przeciesz legi w swoim pierwszym roku zycia rosna bardzo szybko i nie uwazacie ze 7 misiecy powinien troche wiecej urosnac niz okolo 10 cm.??

Rysiek
20-05-2012, 09:55
A ja nie zauważyłem kiedy Gucio urósł :-))). Tak na serio to kiedyś jak wyjechaliśmy na 2 tygodniowy urlop po powrocie wydawało nam się, że trafiliśmy do innego terrarium. To nie był ten jaszczur sprzed wyjazdu ! Pozdrówko! Rysiek

misiekk
21-05-2012, 06:05
to moze jak ja wyjade na wakacje na 2 3 tygodnie to tez po powrocie go nie poznam:) pozdro

42d3e78f26a4b20d412==