PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy pora na duze terra??



misiekk
21-05-2012, 15:07
moj leg ma jakies 50 cm jakos w e wrzesniu planuje duze terra juz takie na stale mysle ze okolo 2m.wys. 2dl. i 1 szer. tak mniej wiecje moze bedzie troche wyzsze o jakie s30 cm . myslicie ze jak legut jest jeszczetraki maly moge mu takie terra zrobic jjzu teraz czy poczekac jeszcze .

Fatum
21-05-2012, 16:10
Jeżeli jest jeszcze mały to poczekaj, aż podrośnie, bo w tak dużym terra może ci zdziczeć i będzie ci go ciężko oswoić.

bizon
22-05-2012, 00:41
Jeżeli leg jest do ciebie przyzwyczajony, nie boi się, nie ucieka przed toba, nie wystrasza sie nagle i skacze po terrarium to nie ma przeciwskazań. Wszystko zależy od stopnia oswojenia legwana.


pozdrawiam

oXcros
22-05-2012, 01:18
moim zdaniem leg jest za mały jeszcze, moj ma 58 (53 bo mu ogonek obcieli :( ) i mieszka w terra 90/60/90 a jak bedzie mial z 70-80-90 to go przeniose do duzego terra :) ale to moje zdanie (podkreslam jeszcze raz) :) pzdr

misiekk
22-05-2012, 06:27
oj to bedzie problemo mojego stwora mam juz 7 miechoo ale ona caly czas sie mnei zajebiscie boi jak cos robie w terra i moja reka znajdzie sie za blisko odrazu proboje mnie walnac ogonem i skacze jak oszalały. :( a przeciesz 7 misiecy to dosc sporo czasu, myslalem ze wlasnie dlatego ze terra jest male on vcaly czas jest zestresowany, ale chyba zeczywiscie poczekam jeszcze na duze terra pare misiecy powieksze o jakies 60 cm te co jest teraz w gore bo mam takowa mozliwosc.
pozdro
a mo0ze ktos jeszcze sie wypowie

meg11
22-05-2012, 07:55
Nie martw się Misiekk tym, że Twój Lestat się Ciebie boi..
Z moją legwanicą było podobnie, była dzika, i przez dłuuuugi czas nie mogłam sobie pozwolić wyjmować ją z terra..
i myślałam, że tak już zostanie..
A teraz chyba wszyscy wiedzą, że jest okazem maksymalnego oswojenia..
Pozdrówki i CIERPLIWOŚCI!!! ;)

Rysiek
22-05-2012, 08:20
Jeśli Twój legwan jest taki jak piszesz to poczekaj trochę z dużym terrarium. Misiekk, samo zbudowanie dużego terrarium to dość trudna sprawa i musisz to dobrze przemyśleć . Ja drugie terrarium ( duże ) które zbudowałem Guciowi musiałem później jeszcze raz powiększać bo on urósł, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Druga sprawa to materiał. Szklane terrarium jest bardzo ciężkie i moje puste waży około 100kg, a z tego co mówił mi Fatman jego jeszcze więcej. Nie będzie to malutki domek, który można przestawiać jak się chce. Do tego sprawy ogrzewania, oświetlenia, wentylacji - to musi być przemyślane i zrobione raz, a dobrze. Poczytaj starsze posty na tematy budowy terrarium, pozaglądaj na stronki terrarystyczne. Tam znajdziesz wiele cennych wskazówek. Pozdrówko! Rysiek
Fotki mojego terrarium mogę Ci przesłać na priva. Są te starsze i po przebudowie .

misiekk
22-05-2012, 10:33
o dzieki b. chetnie obejze
zdaje sobie sprawe ze nie bedzie to prosta sprawa traktuje to jakbym wstawial po prostu do pokoju mebel ktorego juz nie bede wyjmowal , juz wiele czytalem na temat budowy ale w wiekszosci przypadkow pisza zeczy ktore wiem nei ma dokladnych szczegolow przy budowie duzego terra.
mam zamiar zaczac powoli od projektow wymiarow przemyslen co do wszystkich szczegolow ktore sa niezbedne do wyposarzenia.
myslisz zeby poczekac az jaszczur chocisz troche sie oswoi. on ostatnio jest naprawde wystraszony takjak bylo zawszeon wiekszosc cvzasu spedza na swoim miejscu na dole zadko siedzi na gorze czy gdzies w innym miejscu jak jestem w domu zlazi na dol i sie chowa.
mam nadziej ze to co piszesz meg sprawdzi sie rowniez w moim przypadku wiedzialem ze legi sie dlugo oswajaja ale nie sadzielm ze ten pierwszy etap kiedy legut bedzie sie juz swobodnie poruszal po terra bedzie trwal tak dlugo.
no nic uzbrajam sie w cierpliwosc
a moze macie jakies metody na oswajanie
sory ze tak duzo przeczytal wogole ktos do konca;)

Rysiek
22-05-2012, 11:57
Ja przeczytałem i o ile starcza miejsca legwanowi na swobodne poruszanie się po terrarium, ale jest dziki to go jeszcze w nim zostaw. Nad nowym terrarium możesz już zacząć myśleć. Pozdrówko! Rysiek

misiekk
23-05-2012, 01:24
ok.
wiec czekam na twoje foty ktore mowiles ze przeslesz na priva.
dzieki

Papec7
23-05-2012, 05:15
jak by nie sprawilo ci to problemu to tez prosze o te foty (mam zamiar rowniez budowac nowe terra

Rysiek
23-05-2012, 11:06
Fotki poszły. Pozdrówko! Rysiek

Nicko
23-05-2012, 11:26
Czyt też można prosić o fotki ?

Papec7
23-05-2012, 15:20
Mam prośbe Rysiek gdybyś mógł wysłac te zdjęcia jeszcze raz bo mialem błąd w mailu :P

Nicko
24-05-2012, 01:22
mój mail to iron@kn.pl

42d3e78f26a4b20d412==