PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc



Rysiek
24-05-2012, 10:48
Czy ktoś z Was, a raczej Waszych legwanów miał problemy z oczami. Legwan znajomej ma codziennie zaropiałe oczy do tego stopnia, że niekiedy nie może ich otwierać samodzielnie. Myśleliśmy, że to spowodowane może być przeciągiem i można wyleczyć domowym sposobem np. przemywając rumiankiem, solą fizjologiczną, ale wszystkie te sposoby zawodzą. Proszę o sprawdzone sposoby jeśli mieliście takie przypadki, bo wydaje mi się, że bez jakiegoś antybiotyku się nie obejdzie. Teraz to nawet trudno powiedzieć czy to tylko przeciąg. Pozdrówko! Rysiek

InneCzasy
24-05-2012, 11:03
hej rysiu!!! radzę zadzwonić do dr zajączkowskiego!!!
moje waltle miały problemy z oczami po ucieczce z akwarium dr zajaczkowski polecił antybiotyk dla gołebi nazwy nie pamietam ale mam w domu!!! pomogło i traszki czują sie dobrze!!! mam nadzieje ze to nic groźnego jestem do 20:00 na gg 1733402 lub na chat-cie!!!

KORSAKOW
24-05-2012, 12:41
skontaktuj się z Fatmanem on z tego co pamiętam miał jakie sproblemy z oczami swojego pierwszego lega ( wydaje mi się że to nawet był powód utraty tego lega)

Rysiek
24-05-2012, 13:13
Dzięki Wam . Spróbuję. Proszę o dalsze informacje. Inneczasy jak się ten antybiotyk nazywał, skoro go masz w domu ?

piotrs
25-05-2012, 09:06
Wetem nie jestem i przyczyna tez nieznana.Swoim jaszczurkom zwykle podawałem maść antyb.-Neomycine do oczu (mała tubka).Przed podaniem -między powieki-rozgrzać w dłoni.Można spróbować.
(wcześniejszy post chyba nie wszedł; jeśli podwójnie-sorry)

Rysiek
25-05-2012, 11:32
Dzięki Samui. Wiem, że neomycynę stosuje się u ludzi, bo kiedyś żona jej używała. Nie pomyślałem o tym dla lega, ale tak samemu boję się decydować, tym bardziej, że nie moje zwierzę. Jeśli u Ciebie jednak pomogło to może i tu . Pozdrawiam i dzięki ! Rysiek

Rysiek
01-06-2012, 09:43
Neomycyna pomogła i legwan jest zdrowy ! Dzięki wszystkim . Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==